2018. 02. 21. szerda - Eleonóra 0°C | 4°C Még több cikk.

Csodás kezdés után: Vasas-Tiszavirág Szeged Diapolo 6-9

Remek játékkal nyert a férfi vízilabda OB I-ben a szegedi együttes a Császár-Komjádi Sportuszodában.
Vasas-Tiszavirág Szeged Diapolo 6-9 (2-6, 0-1, 2-1, 2-1)
Férfi vízilabda OB I, 21. forduló. Budapest, Császár-Komjádi Sportuszoda, 300 néző. Vezeti: Székely, Marosvári.
Vasas: Barabás - Gyárfás T. 1, Bóbis, Sedlmayer 1, Hőna 1, Takács B. 1, Steinmetz Á. 1. Csere: Várnai, Goreta, Juhász-Szelei 1, Német, Vereczkey. Vezetőedző: Földi László
Tiszavirág Szeged Diapolo: Meixner - Kiss Cs. 1, Seman 1, Varga II Zs. 3, Manhercz K., Manhercz Á. 2, Kunac 2. Csere: Sánta, Palotás, Chilkó, Zsigri, Török A., Jmnaishvili. Vezetőedző: Varga Péter.
Gól - emberelőnyből: 5/1, ill. 6/3.
Ötméteresből: -, ill. 1/1.

IV. negyed

8. perc: lejár a támadóidő, de előtte Sedlmayer még betalál 6-9. 22 másodperccel a vége előtt még időt kérnek a hazaiak. Ami biztos: megvan a meccs! Ez a vége! Remek győzelem a Vasas otthonában!

7. perc: Meixner! Varga II mellett ő a meccs embere!

6. perc: a mai meccs alapján egyértelmű, hogy a hetedik helyen álló Tiszavirág Szeged Diapolo jobb csapat a nyolcadik Vasasnál. Juhász-Szelei gólja után 5-9.

Hálóban a kilencedik szegedi gól. Fotó: Kis László

5. perc: csúnyán mellédurrant a Vasas.

4. perc: Német húzását Meixner kipiszkálja a léc alól.

3. perc: ritka pillanat a meccsen: Semant lebirkózzák, nem tudja megszerezni a passzt.

2. perc: hohó! Kunac a meccs talán legnagyobb gólját szerzi 4-9!

1. perc: megint a Vasas hozza el a labdát. Meixner kipiszkál egy lövést a bal felsőből.

III. negyed

8. perc: szegedi időkérés. Kiss Csaba lövése Barabásban hal el. A Vasas is időt kér. Meixner védésével ér véget a negyed.

7. perc: a szegedi blokkról a kapufára, onnan az égbe pattan a labda, majd éppen Steinmetz Ádám kezében landol, aki gólt szerez 4-8.

6. perc: Jmnaishvili játszotta be centerbe a labdát, elhalászták Sánta elől.

Kunac  lő, a labda a hálóban. Fotó: Kis László
Kunac lő, a labda a hálóban. Fotó: Kis László

5. perc: Gyárfás betalál, de így is öttel vezetünk 3-8.

4. perc: Palotás lövésénél most nagyot védett Barabás, és a kapufa is vele volt.

3. perc: Aljosa Kunac is felkerül a gólszerzők közé 2-8.

2. perc: szinte hiba nélküli a vendégek védekezése.

1. perc: nézzük a folytatást! Nem jó a szegedi bejátszás centerbe, jöhet a Vasas.

II. negyed

8. perc: Goreta rákészül, de nagyon fölé vágja. Manhercz Krisztián lövése mellé megy, félidő.

7. perc: Varga Péter időt kér. Két gólnál leragadt a Vasas, ennek nagyon örülünk.

benedek TIbor szövetségi kapitány (a jobb szélen) is kint van a mérkőzéásen. Fotó: Kis László
Benedek Tibor szövetségi kapitány (a jobb szélen) is kint van a mérkőzésen. Fotó: Kis László

6. perc: Sánta blokkjáról megy fölé a lövés.

5. perc: Varga Péter végig hangosan irányítja csapatát. Sok gondja nem lehet a játékkal!

4. perc: Seman blokkol, kiváló a szegedi védekezés.

3. perc: Vasas-kapufa, Meixner rajta volt.

2. perc: Kiss Csaba keze villan, 2-7. Ilyen kezdésről nem nagyon álmodhattak a vendégek, minden sikerül!

1. perc: mindkét oldalon kimarad a helyzet.

I. negyed

8. perc: Meixner! Megint egy nagy bravúr a szegedi kapustól! Elképesztő kezdés, Varga II Zsolt harmadik góljával 2-6! Vége a negyednek!

7. perc: ez igen! Manhercz Ádám is behúzza a labdát a kapuba! 2-5-nél időt kér a vasas.

6. perc: egy zúgó kapufa után egy Meixner-bravúr, a labda a miénk. Szegedi időkérés után egy remek gól, Semannak csak a gólvonalról kellett bepofoznia a labdát 2-4.

Fotó: Horváth Attila

5. perc: Varga II Zsolt most akcióból talál be 2-3. Jó meccs, szép gólokkal!

4. perc: a Vasas fölé lő, a Szegedtől elveszik a labdát a játékvezetők. Takács Bálint szép lövése a kapuban köt ki 2-2.

3. perc: előny itt! Manhercz Ádám találatával 1-2.

2. perc: Varga II Zsolt büntetőjével egyenlít a Szeged 1-1.

1. perc: a Vasas hozza el a labdát. Hőna góljával vezetnek a hazaiak 1-0.

18.25: íme a szegedi keret: 1 Meixner Marcell, 2 Sánta Dániel, 3 Zsigri Bence, 4 Török András, 5 Palotás Gergely, 6 Kiss Csaba, 7 Lukas Seman, 8 Varga Zsolt, 9 Manhercz Krisztián, 10 Manhercz Ádám, 11 Aljosa Kunac, 12 Revaz Jmnaishvili, 13 Chilkó Márton, 14 Molnár Dávid.

18.21: kijött a meccsre Szivós Márton, a Szeged korábbi világbajnok játékosa is, aki jelenleg Egerben szerepel. Bízunk benne, hogy ez jó előjel!

Mindjárt kezdünk! Fotó: Horváth Attila

18.09: üdvözlünk mindenkit a helyszínről. Hamarosan kezdődik a meccs, tartsanak velünk!

A Tiszavirág Szeged Diapolo 18.30-kor száll vízbe a Vasas otthonában, erről a csatáról pedig élő tudósítással jelentkezünk. Nem véletlenül, hiszen ennek a párharcnak komoly hagyományai lettek az elmúlt években, ráadásul a két csapat egymás után áll a tabellán. A pontkülönbség viszont igen komoly közöttük, szerencsére Varga Péter legénysége javára, ezt szeretnék növelni Manherczék. Szükségük is van rá, a Kurca-partiakhoz hasonlóan győzelmi kényszerben vannak, ugyanis az egymás elleni rangadóig a két ponttal többet gyűjtő BVSC nyakán kell maradni, hogy az alapszakasz végén lehessen előzni, és ezzel felsőházi rájátszásba kerülni.

Fedettpályás Eb: Márton Anita aranyérmes súlylökésben

A magyar versenyző remek sorozatot produkált a szombati döntőben, minden kísérlete 18 méter fölötti… Tovább olvasom