2017. 11. 24. péntek - Emma 4°C | 11°C Még több cikk.

Csoportelső lett a magyar csapat

A norvégiai férfi kézilabda Európa-bajnokságon tegnap befejeződtek a csoportküzdelmek. A C csoportban játszó magyar válogatott két győzelemmel csoportelsőként jutott a középdöntőbe, ahol holnap a svédek ellen játszik.

A norvégiai férfi kézilabda Európa-bajnokságon tegnap befejeződtek a csoportküzdelmek. A magyar válogatott a németektől és a spanyoloktól is vereséget szenvedett fehéroroszokkal találkozott. Mielőtt azonban Skaliczki László szövetségi kapitány legénysége pályára lépett volna, némi meglepetésre a spanyol válogatott legyőzte (30–22) a világbajnok német csapatot.

A magyar válogatottnak figyelmeztető lehetett az, hogy a beloruszok a németek ellen is sokáig partiban voltak, s a világbajnok csak nyolc góllal tudta legyőzni őket. De még ennél is jobban megszenvedtek a spanyolok, akik végül csak öt góllal (36–31) tudtak nyerni. Kimaradt helyzetekkel indult a sorsdöntő összecsapás, majd beindultak az átlövők: a rossz első kísérlet után Nagy és Ilyés talált a kitűnően védő belorusz kapus hálójába. Jó bejátszásokkal tartották a lépést az első két mérkőzésen is nagyszerűen helytálló fehéroroszok, de szerencsére fordítani nem tudtak. Létszámfölényben kis lépéselőnybe kerültek a magyarok, de Kurcsev állandó veszélyt jelentett – 12–9-ig ötször volt eredményes. A 14–10-es vezetést követően több eladott labda elég volt, hogy a rivális felzárkózzon. Azután viszont Iváncsik Gergő találataival (valamennyi büntetőt értékesítette) ismét megnyugtató lett a különbség (17–13), ám a szünet előtti szakaszban, a figyelmetlen védekezés következtében faragtak hátrányukból a fehéroroszok.

Herbert és Laluska ennél a támadásnál együttes erővel megállította a fehérorosz Kurcsevet.
Fotó: MTI

A második játékrész elején a Pick Szeged volt kiváló irányítója, Eklemovics duplázott, majd Ilyést kiállították. Izgalmasak lettek az elkövetkező percek, hiszen 20–19 lett az állás, azonos létszámban viszont már jól zárt a védőfal, és megint jöttek a fontos gólok. Szemmel láthatóan összeállt a magyar együttes védekezése. Jobban figyeltek, s a fal szinte egy emberként mozgott. Emberelőnyben megmaradt a lendület, és a 44. percben már 24–19 volt állás. A záró negyedóra kezdete három fehérorosz gólt hozott, majd Iváncsik G. pillanatai következtek. Az 54. percben, 28–23-nál Skaliczky László szövetségi kapitány időt kért. Ezt kollégája 30–23-nál tette meg, de az ellenfélnek esélye sem volt a fordításra.

A magyarok a csoportküzdelmek során remekül harcoltak, a spanyolok legyőzésével pedig igazi bravúrt vittek véghez, és továbbra is harcban állnak egy olyan helyezésért, amely olimpiai selejtezőt érhet.

A csoport: Csehország–Horvátország 26–30, Lengyelország–Szlovénia 33–27, Lengyelország–Csehország 33–30, Horvátország–Szlovénia 29–24. A végeredmény: 1. Horvátország 6, 2. Lengyelország 4, 3. Szlovénia 2, 4. Csehország 0 ponttal.

B csoport: Norvégia–Oroszország 32–21, Montenegró–Dánia 24–32, Dánia–Oroszország 31–28, Norvégia–Montenegró 27–22. A végeredmény: 1. Norvégia 6, 2. Dánia 4, 3. Montenegró 1 (71–84), 4. Oroszország (74–88) 1 ponttal.

C csoport: Magyarország–Németország 24–28, Fehéroroszország–Spanyolország 31–36, Spanyolország–Németország 30–22, Magyarország–Fehéroroszország 31–26. A végeredmény: 1. Magyarország 4, 2. Spanyolország 4, 3. Németország 4, 4. Fehéroroszország 0 ponttal. Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek (magyar–spanyol 35–28, német–magyar 28–24, spanyol–német 30–22).

D csoport: Szlovákia–Izland 22–28, Svédország–Franciaország 24–28, Szlovákia–Svédország 25–41, Franciaország–Izland 30–21. A végeredmény: 1. Franciaország 6, 2. Svédország 4. 3. Izland 2, 4. Szlovákia 0 pont.

Az utolsó csoportmérkőzés

Magyarország–Fehéroroszország 31–26 (18–16)

Európa-bajnokság, C Csoport. Bergen, 3238 néző. Vezette: Reisinger, Kaschütz (osztrákok)Gólszerzők: Ilyés 1, Nagy L. 9, Iváncsik G. 9 (4), Eklemovics 4, Laluska 1, Iváncsik T. 3, Grebenár 1, Császár 2, Gál 1, illetve Kurcsev 7, Harbok 3, Gromiko 3, Bruka 6 (1), Puhuszkij 5, Babicsev 1, Asztruszkij 1.
Kiállítások: 6, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 4/4, illetve 1/1.

Magabiztos győri győzelem

Az ASA-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata a hétvégi fordulóban hazai pályán papírforma vereséget… Tovább olvasom