2017. 09. 23. szombat - Tekla 11°C | 19°C Még több cikk.

Debütáló fiatalok, könnyed győzelem: Orosháza-Pick Szeged 19-34 - galériával

Félgőzzel is simán nyert a Pick Orosházán. A Skaliczki-csapatban sok szerepet kaptak a fiatalok.
Orosháza-Pick Szeged 19-34 (11-17)
Férfi kézilabda NB I. Orosháza, 1000 néző. Vezette: Baranyai, Szloska.
Orosháza: Herjeczki - BALDA 6 (4), DUKICS 4, Raffai 1, Kovács A. 3, Bali, Ambrus 2. Csere: Szikora, PAJKÓ (kapus), Kósa, Gazsó 2, Lászlai 1. Vezetőedző: Füzesi Ferenc.
Pick Szeged: TATAI - Prodanovics 2, Zubai 2, ANCSIN 8, BUDAY 5 (3), Czina 3, VADKERTI 6. Csere: Tóth M. (kapus), Pribanic 1, Bajorhegyi 1, Gidai 2, Sulc 1, TÓTH B. 2, Fekete, Felföldi 1. Vezetőedző: Skaliczki László.
Hétméteresből: 4/4, ill 3/3.
Kiállítások: 8, ill 12 perc.

Skaliczki László: - Nehéz sorozatban vagyunk, jövő héten előbb egy Balatonfüred elleni bajnoki, majd egy Montpellier elleni BL-meccs vár ránk, így azt kértem a fiúktól, a negyvenedik percig hajtsák meg a meccset. Örülök, hogy ezt maximálisan végrehajtották, így a fiatalok is játéklehetőséghez juthattak. Éltek is a bizalommal, nagy megtiszteltetés nekik, hogy egy Fero Sulc szintű játékossal szerepelhettek együtt.

Debütáló fiatalok, könnyed győzelem: Orosháza-Pick Szeged 19-34. Fotó: oroscafe.hu

60. perc: Tóth Balázs, majd Pribanic 19-33. Zúg a Szép volt, fiúk! A dudaszó pillanatában Felföldi sunyi lövése is beakad, 34-19-re nyer a jól játszó Pick Szeged Orosházán.

59. perc: Tóth Balázs lőtte meg első NB I-es gólját 19-31.

58. perc: Sulc lő gólt 19-30.

57. perc: nincs gólzápor, Felföldi lövését védik. A pályán lévő csapat: Tóth M. - Gidai, Fekete, Sulc, Pribanic, Felföldi, Tóth B. Nem mindennapi.

56. perc: Marics meg nem adott gólja után Tóth B. kap két percet. A gól helyett hetes, azt Balda dobja be 19-29.

55. perc: Felföldi Gábor Gergő is a pályán. Sulc előszeretettel hozza játékba a fiatalokat.

54. perc: Tóth Mihály első nagy bravúrja. Skaliczki mester kér időt.

53. perc: Fekete szép lövését Pajkó védi.

52. perc: ez bent van, Balda büntetőből 18-29.

51. perc: két kihagyott hazai helyzet.

50. perc: Fekete Bálint is a pályán. Érdekesség, hogy lassan a Pickben is annyi lesz a Békés megyei, mint a hazaiaknál, Skaliczki mester mellett Czina, Ancsin és Fekete is a viharsarki megyéből származik.

49. perc: Kovács Attila 17-29.

48. perc: Tóth Balázs indítását Gidai a kapufára vágta.

47. perc: Sulc feladta, Ancsin bevágta a kínait 16-29.

46. perc: Gidai szaladt végig a pályán 16-28.

45. perc: Ancsin, hatalmas gól 16-27.

44. perc: Dukics 15-26. Balda hozza vissza tízre a hazaiakat, megint számol a Pick-tábor 16-26.

43. perc: Lászlai 14-26.

42. perc: sorcsere: bejött Tóth Mihály, Tóth Balázs, Sulc és Gidai is. Utóbbi eredményes 13-26.

41. perc: Kovács Attila 13-24. A békési születésű Ancsin talál be - családja itt drukkol neki a lelátón 13-25.

40. perc: harmadszor eredményes Czina. Vadkerti meg hatodszor 12-24.

39. perc: páros kiállítás, Gazsó és Zubai. Tatai több mint nyolc percig bírta kapott gól nélkül a második félidőben, Raffai mattolta 12-22.

38. perc: Vadkerti beállóban kapja, majd átejti Herjeczkit 11-22. Itt kell megjegyeznünk, hogy a hazai B-közép nagyon szimpatikusan és sportszerűen buzdítja kedvenceit.

37. perc: tanácstalan hazaiak, Tatai könnyedén védett.

36. perc: remek gól, Zubai a szerzője. Tízzel vezetünk, számol is a szegedi publikum 11-21. Hazai időkérés.

35. perc: Vadkertié a huszadik szegedi gól 11-20.

34. perc: Buday a kapufára vágja.

33. perc: Czina most védekezésben nagyszerű.

32. perc: Czina úgy tört be, mintha ez lenne a legfőbb feladata 11-19.

31. perc: mi kezdtük a játék részt. Kovácsot kiszórják, Buday a hetest beszórja 11-18.

Az első harminc percben jól játszott a Skaliczki-csapat, takaréklángon is hatgólos előnyt szedett össze. Így tovább!

30. perc: kimarad az utolsó orosházi lövés, a félidőben a Pick Szeged 17-11-re vezet.

29. perc: egy perc alatt két gólt szerez Vadkerti 11-17.

28. perc: Ancsin, nagy gól a jobb felsőbe. Ambrus felel 11-15.

27. perc: kimarad a helyzet itt is, ott is.

26. perc: Szikora védéssel debütál.

25. perc: Ancsin, majd Gazsó 10-14.

24. perc: Ambrus hozza közelebb a hazaiakat 9-13. Tatai perlekedik kicsit a védőivel. Azért nagy baj nincs, és kapott gól sincs. Szegedi időkérés.

23. perc: Gazsó 8-12. Ancsin átlövésből 8-13. Védekezésben kap egy kiállítást.

22. perc: Bajorhegyi könyörtelen, tucatnál járunk 7-12.

21. perc: Pribanic gólját elveszik.

20. perc: Pribanic beáll, Balda gólt szerez 7-11.

19. perc: Gazsó harcolt ki hetest, Balda bevágta 6-11.

18. perc: Prodanovics hátrányból, Dukics előnyből talál be 5-11.

17. perc: Kovács Attila 4-10. Ancsint állították ki.

16. perc: támadásban is végig a pályán van Czina, most egy góllal hálálja meg a bizalmat 3-10.

15. perc: üres kapu, Raffai rádobja, Tatai visszarepül, nincs gól.

14. perc: Prodanovics indul és nem hibázik, hazai időkérés 3-9.

13. perc: Tatai indítását lefülelik.

12. perc: nagyon él a pályán Buday Dani 3-8.

11. perc: Ancsin villámgyors 3-7.

10. perc: estében, olyan "zubaisan" talál be Zubai, válaszol Dukics 3-6.

9. perc: Buday pattint, pörget, teker - a végeredmény gól 2-5.

8. perc: szép gól, Balda a szélről 2-4.

7. perc: Tatai és a védekezés is remek, mindössze egy kapott gól eddig.

6. perc: Buday újabb büntetője, Herjeczki rossz felé mozdul 1-4.

5. perc: Dukics közelről szépít 1-3. Ancsin kapufa.

4. perc: hatalmas bomba, Ancsiné a harmadik szegedi gól 0-3.

3. perc: Zubai indítását Vadkerti halássza le remekül, be is vágja 0-2.

2. perc: az első gól Buday Dánielé, de visszafújják. A hetest azért csak bedobja 0-1.

1. perc: a hazaiak kezdenek.

17.58: a hazaiaktól két legjobbjuk, az eltiltott Mazics és a sérült Harsányi hiányzik majd.

17.55: Mikler el sem utazott, infúziót kapott a mai napon, és ha csak nem muszáj beszállniuk, Lékai és Sulc is a padon üli majd végig a meccset, ám a fiatalok közül nem csak Gidai, Tóth Mihály és Fekete, hanem két debütáló, Tóth Balázs és Felföldi Gábor Gergő is ott van a padon.

17.52: a szegedi keret: 1 Tóth Mihály, 12 Tatai, 2 Buday, 3 Bajorhegyi, 6 Lékai, 7 Vadkerti, 9 Tóth Balázs, 14 Pribanic, 15 Fekete, 17 Zubai, 19 Felföldi Gábor Gergő, 21 Gidai, 24 Czina, 27 Prodanovics, 29 Sulc, 90 Ancsin.

17.45: a hazai keret: 12 Szikora, 1 Herjeczki, 2 Ambrus, 3 Raffai, 5 Héjja, 6 Berta G., 7 Lászlai, 8 Gazsó, 10 Benák, 15 Dukics, 18 Kósa, 19 Marics, 20 Balda, 25 Bali, 44 Kovács A., 16 Pajkó.

17.31: üdvözlünk mindenkit Orosházáról. Már melegítenek a csapatok, 18 órakor kezdődik a találkozó. A hazaiak szempontjából ez rangadó, méghozzá azért, mert a Pick ellen mindig megtelik az Eötvös-iskola tornacsarnoka. Most is így lesz ez, már az ifimeccsen is majdnem telt ház volt. Ott a hazaiak nagy csatában 26-25-re nyertek.

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának válogatott irányítója az AG Köbenhavn elleni BL-találkozón szenvedett sérülést, emiatt kihagyta a Balmazújváros elleni kupameccset, ma 18 órától viszont már ott lehet a pályán. Igaz, elképzelhető, hogy Skaliczki László vezetőedző nem erőlteti majd a játékát, és extra pihenőt ad a játékosnak a Montpellier elleni, jövő heti BL-mérkőzés miatt.

Lékai utazik.  Fotó: Schmidt Andrea
Lékai (labdával) utazik.

Az Orosháza ellen még az Every Day-es időszakban játszott izgalmas meccseket a Pick Szeged, ám miután anyagilag tönkrement az együttes, évekig eltűnt az élvonalból. 2010-ben újoncként tért vissza, ám az izgalom már elmaradt a Pick elleni összecsapásokról: a tavalyi szezonban 44–26-ra és 36–26-ra, idén 33–23-ra nyertek Vadkertiék. A zöld-sárgáknál két egykori szegedi, Ambrus József és Balda Ákos szerepel, legjobbjuk, a bajnokságban már 70 gólos Harsányi Viktor viszont sérülés miatt hiányzik majd.

A Pick Szeged jelenleg a második helyen áll a tabellán 24 pontjával, csak rosszabb gólkülönbséggel szorul az MKB Veszprém mögé. Az Orosháza jelenleg a kilencedik, három meccset nyert meg, az FTC- PLER, a Pécs és a Mezőkövesd ellenit, a legutóbbi játéknapon pedig nagy csatában játszott döntetlent a Gyöngyössel.

• 2. Larsson 2011. december 10. 18:17
    „Szokásos jó idegenbeli kezdés, remélem a végére nem ülnek le és jön egy nagyarányú győzelem! :P”
  • 1. TUTI 2011. december 10. 17:51
    „A csapatnak, vezetésnek, edzőnek egy fajta vizsgamunkája lesz Lékai sorsa!
    Ez a srác fiatalon idekerült, tanulni jött, fejlődni! Ha csúcsra tud jutni itt,
    majd tovább tud igazolni BL első 8 közé, ...akkor hátradölhetünk.....addig gályapad! :):):)

HAJRA PICK SZEGED!”

Szegedi TE: győzelem Mariborban is

A férfi tekecsapat Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóját ma rendezték, amelyen a Szegedi… Tovább olvasom