2017. 04. 26. szerda - Ervin 8°C | 22°C Még több cikk.

Egy ponttal kapott ki a Szeviép Győrben

Hiába hajrázott hatalmasat, a Szeviép-Szeged egy pontos, 72-71-es vereséget szenvedett a Győr otthonában a női kosárlabda NB I A csoportjában.

SEAT Lami-Véd Győr–Szeviép-Szeged 72–71 (21–14, 20–18, 14–12, 17–27)
NB I A csoport női kosárlabda-mrékőzés, Győr, 300 néző. Vezette: dr. Valovics, Gorka, Jakab.

SEAT Lami-Véd: Semsei 6, CARSON 18/3, VIDA 9, Kublina 7, Olajuwon 10. Csere: Djelmis 3, ENGLERT 11, Őri 4, Horváth Zs., Kovács K. 4. Edző: Tapodi Péter.

Szeviép-Szeged: Németh B. 6, LACZI 16/6, RASHEED 14, Keller 2, Roglic 4. Csere: Farkasinszki 8, Laklóth 16/9, Fejes 5/3. Edző: Bencze Tamás.

Mindkét oldalon nehéz mérkőzésre számítottak. A győriek azért, mert a Szeged előrébb tart a felkészülésben, a Tisza-partiak meg azért, mert erős csapatnak tartják a SEAT Lami-Védet. Persze éppen a Szeged az, amely már okozott vaskos meglepetést a szezonban: legyőzte az MKB-Euroleasing Sopron együttesét.

A mérkőzés a győriek szempontjából indult jobban, bár a találkozó ritmusát nehezen vették fel a csapatok. Kissé idegesek voltak a játékosok, így kosáresőről nem lehetett beszélni az első hét-nyolc percben. A játékrész hajrájában aztán a hazaiak lendültek bele előbb, sikerült hét ponttal meglépniük. A második tíz percben sem változott a játék képe, nem nagyon változott a különbség. Győri kosárra rendre jött a válasz a túloldalról, s viszont is ez volt a forgatókönyv. A félidei állás (41–32) alapján gyakorlatilag megjósolhatatlannak tűnt a végeredmény.

A Szeviépnek nem volt szerencséje a győri mérkőzésen.Fotó: Kisalföld
A Szeviépnek nem volt szerencséje a győri mérkőzésen.
Fotó: Kisalföld

Fordulás után többnyire tíz ponttal vezetett a győri együttes, de a Szeged nem adta meg magát, s nem engedte távolabbra Tapodi Péter tanítványait. A negyedik negyednek is „látótávolságon" belülről vágott neki a Szeged (55–44), de az idő fogytával csak egy egységnyit sikerült faragniuk a vendégeknek (35. perc: 63–53). Ekkor nagy hajrába kezdtek Némethék, s feljöttek négy pontra. Az utolsó percben azonban még mindig hét pont volt a győrieknek (68–61). Innen sikerült egyenlítenie a Szegednek, de jött Carson, aki egy ziccert értékesített, majd Englert két büntetője is a gyűrűben landolt. Négy másodperccel a vége előtt négypontos győri vezetésnél hozhatta fel a labdát a Szeged, s a dudaszó pillanatában elért triplával sikerült a legminimálisabbra csökkenteni a különbséget, a győzelemnek a győriek örülhettek.

Tapodi Péter: – Nagyon meg kell becsülnünk ezt a sikert, mert még csak keressük a csapatunkat, s azokat a rotációkat, amelyek működőképessé teszik a gárdát. Örülök, hogy megőriztük a veretlenségünket.

Bencze Tamás: – Ha egy csapat játékosai indulásnál eggyel többet léphetnek a szabályosnál, az ellen nehéz védekezni. Nagy hátrányban voltunk ezen a téren, de így is volt tartásunk, nem adtuk fel egy percre sem. Mindezek ellenére gratulálok a győrieknek a győzelemhez.

További eredmények:  Baja–Pécs 49–87, Szekszárd–Vasas 82–65.

• 2. kosarfanszeged 2010. október 21. 21:10
    „Háát.. Emő nekem is hiányzik!
    De hát gyermeket vár, úgyh nem lesz. Nélküle kell helytállni és eddíg sztem sikerült is a lányoknak. Kár azért az 1 pontért.. Hajrá Szeviép Szeged!”
  • 1. greg 2010. október 21. 07:36
    „Keller mi a szart csinál? Emő hiányzik nekem!!!”

IFAB: négy kritériumnak kell megfelelnie a gólbírónak

Négy alapvető szempontnak kell megfelelnie a jövőben esetleg alkalmazandó gólbíró-technológiának -… Tovább olvasom