2017. 12. 17. vasárnap - Lázár, Olimpia -3°C | 3°C Még több cikk.

EHF-kupa-győztes a Pick Szeged!

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata megnyerte története első európai fináléját: az EHF-kupában a Montpellier ellen 29-28-ra győzött a döntőben, ezzel elhódította a serleget. Berlinben több száz szegedi drukker örült a lelátón.

Megnyertük! EHF-kupa-győztes a Pick Szeged. Fotó: EHF Fcebook-oldala (galéria)

Montpellier (francia)-Pick Szeged 28-29 (14-16)
Férfi kézilabda EHF-kupa, döntő. Berlin, Max Schmeling Halle, 8 ezer néző. Vezette: Nikolov, Nacsevszki (macedónok).
Montpellier: Omeyer – Gajic 10/4, Hmam, Tezs 4, Gaber 3, Grebille 2, Guigou 1. Csere: Siffert (kapus), Simonet 2, Dolenec 3, Kavticnik 3. Vezetőedző: Patrice Canayer.
Pick Szeged: MIKLER ROLAND – ROBERTO GARCÍA PARRONDO, ANCSIN GÁBOR 4, NIKO MINDEGÍA 3, ZUBAI SZABOLCS 2, ILYÉS FERENC 7, KEKEZOVICS MARINKO 2. Csere: TATAI PÉTER (kapus), ALEN BLAZEVIC, BALOGH ZSOLT 2, VADKERTI ATTILA, JONAS LARHOLM 5/4, NIKOLA PRCE 3, VLADIMIR VRANJES 1, MARKO LASZICA. Vezetőedző: JUAN CARLOS PASTOR.
Hétméteres: 4/4, illetve 4/4.
Kiállítás: 4, illetve 14 perc.
Meccsfilm: 0-1, 0-2, 1-2, 2-2, 3-2, 3-3, 4-3, 4-4, 5-4, 5-5, 5-6, 6-6, 6-7, 6-8, 7-8, 7-9, 8-9, 8-10, 8-11, 10-11, 10-12, 11-12, 11-13, 12-13, 12-14, 13-14, 13-15, 14-15, 14-16 (félidő), 15-16, 15-17, 15-18, 16-18, 17-18, 17-19, 18-19, 18-20, 18-21, 19-21, 20-21, 20-22, 20-23, 21-23, 22-23, 23-23, 23-24, 24-24, 24-25, 25-25, 25-26, 25-27, 25-28, 26-28, 27-28, 27-29, 28-29.

Ezt a képet jegyezzük meg!

"Gratulálok, fiúk" - küldte szintén a Facebookon Luka Zvizej, a Pick korábbi játékosa!

"Európai kupagyőztes a Szeged!!! Gratulálok a Pick Szeged minden játékosának és a szakmai vezetőknek! Köszönjük, különleges ajándék ez számunkra Szeged napján!" - írta a Facebookon Botka László, Szeged polgármestere.

Mikler Roland lett a Final Four legjobb játékosa. Vadkerti Attila veszi át a csodaszép serleget! A második számú európai kupát nyerte meg a Pick! Aranybetűkkel íródik ez a nap Szeged és Magyarország sporttörténelmében. A We are the chamipons! szól a Max Schmeling Halléban! Nekünk szól!

60. perc: Parrondo eladja, Gajic bevágja. 27-28. Szegedi időkérés. 27 máspdperc maradt! Vadkerti ejt, mellé, de hetes! HETES! Larholm jön! 10 másodperc. Belövi! EHF-kupa győztes a Pick Szeged! Még dobnak egyet a franciák, 28-29 a vége! Nincsenek szavak!

59. perc: Mikler véd, de hetes. 1 perc 51 másodperc. Gajic nem ront 26-28. 70 másodperc.

58. perc: Gajic kapufája, a franciáknál marad. Simonet eladja. Visszajön Omeyer. PRCE! Nem vacakol, bevágja! 25-28.

57. perc: Baloghról kiállítják Tezst. Emberelőny! Két beállóval játszunk, Zubai gólt lő! Francia időkérés 25-27-nél. "Megőrül" a nézőtér szegedi fele!

56. perc: miénk a labda!

Megnyertük! EHF-kupa-győztes a Pick Szeged. Fotó: MTI/EPA/Daniel Naupold (galéria)

55. perc: ILYÉS! 11 méterről! Kettős emberhátrányban! 25-26. Francia belemenés!

54. perc: Laszica megkülönböztetőben. Bejön a húzás, Ilyés betörésből 24-25. Rosszul cserélünk, kettős emberhátrány. Négyen védekezünk. Kavticnik kiegyenlít 25-25.

53. perc: Ancsin lövése kijön, de szerencsére belülről 23-24. Simonet betörésből eredményes 24-24. Ancsint kiállítják.

52. perc: Gajic kiegyenlít, szegedi időkérés 23-23.

51. perc: leér Tezs lába, miénk a labda.

50. perc: eladjuk, Gaber bevágja 22-23. Ilyés lövése nem jó.

49. perc: Tatai jön a hetesre. Gajic elpattintja 21-23.

48. perc: Simonet kidobja a pályáról. ILYÉS! Megint a bal alsó 20-23.

47. perc: Ilyés, hatalmas gól talpról 20-22. Zubai és Tezs kap két percet.

46. perc: Kavticnik ellépi, Balogh eladja, Mikler ziccert fog.

45. perc: Siffert ziccert véd, a túloldalon Tezs a vonalra lép. Ütközött Balogh Zsolttal, ápolni kell a tunéziait.

44. perc: kiegészülünk.

43. perc: Tezs beállóból 19-21. Prce mellédurrant. Tezs megint 20-21.

42. perc: Siffert véd ziccert. Ilyést kiállítják. Laszica megkülönböztetőben a pályán.

41. perc: Balogh belemenése. Újabb remek védekezés!

40. perc: Mindegía bejátszásából Zubai 18-21.

39. perc: Ilyés húzása után Vadkerti a kapufára ejt. Mikler véd a túloldalon. Bravó! - üvölti Mikler a társaknak.

38. perc: jól védekezünk, de a labda a franciáké. De csak eddig!

37. perc: Simonet a kapufára ejt. Ilyés lövését blokkolják.

36. perc: Parrondo harcol ki hetest. Larholm bevágja 18-20.

35. perc: Mindegía, 10 méterről, talpról, ez is remek 17-19. Dolenec volt megállíthatatlan 18-19.

34. perc: Gajic hetese megint jó 16-18. Balogh lő, Siffert véd. Omeyer a padon. Grebille megy be a kapuig 17-18.

33. perc: labdát szerzünk, Mindegía! 15-18.

32. perc: elveszítik, visszaszerzik, Gaber bedobja 15-16. Parrondo cselez, Ilyés lő, ez is bent 15-17.

31. perc: nézzük a folytatást. Mikler véd, de előtte fault volt.

Eddig remek! A Pick Szeged kiválóan játszik a fináléban is. Ezúttal inkább a támadójáték elsőrangú, a védekezésben akadtak hibák, de amikor lehetett, Mikler védett. Két gól az előny a félidőben. A Pick Szeged már így is a klub 52 éves történetének legnagyobb sikerét érte el. Mondani sem kell, az arany ezt írná felül. 30 perc van hátra.

Csak előre!

30. perc: Prce passza nem jó, Gajic ziccere az 14-15. passzív miatt elveszik, Tezs ziccerét Mikler védi. Ancsin góljával zárul a félidő 14-16.

29. perc: Balogh lövés helyett eladja. Tezs kilép a labdával, a miénk. Szegedi időkérés. A szegedi nézők táncolnak a lelátón.

28. perc: francia belemenés.

27. perc: Kavticnik bepörgeti 13-14. Prce! A fal felett lő a jobb alsóba 13-15.

26. perc: emberhátrányban már betalál Larholm is akcióból 12-14.

25. perc: szerencsénk van, Larholm mehet ziccerben, de a keresztlécre bombáz. Vranjes két perc.

24. perc: Prce eladja, majd szerencsére Guigou is. Larholm lő, Omeyer véd. Mikler 29 százalékkal véd, Omeyer 28-cal. Mikler most javít ezen a statisztikán egy kicsit.

23. perc: potyognak a gólok, most Guigou 12-13.

22. perc: Kavticnik átlövésből, Prce talpról 11-13.

21. perc: ez is ziccer Vranjestől, és ezt már bevágja 10-12.

20. perc: Gaber beállóból 10-11.

19. perc: Ancsin ott marad a vonalon, Prce passzából beállóból talál be 8-11. Először három a különbség. Gaber harcol ki büntetőt. Gajic bedobja 9-11.

18. perc: remek szegedi blokk, időt kér a Montpellier. Jön Kavticnik a franciákhoz. Vranjes ziccerét Omeyer védi.

Hajrá, Szeged!

17. perc: eladjuk, Gajic büntet 8-9. Balogh most lehetetlen helyről! 8-10.

16. perc: Balogh közbelő, Omeyer csak beleérni tud 7-9.

15. perc: Ancsin a szélről, Omeyer véd. Tezs 7-8.

14. perc: Ilyés okos/szerencsés gólja 6-7. Zubai harcol ki hetest, Larholm belövi 6-8. Először kettő az előny.

13. perc: Simonet lő be egy kipattanót 6-6.

12. perc: Mikler véd egy átlövést! A csarnokban szól a "Roli! Roli!" Kijátsszuk az akciót Ilyés három ember közül passzol, Kekezovics ezt is belövi! 5-6!

11. perc: Kekezovics, hatalmas gól a szélről 5-5. Bravó!

10. perc: Grebille lő fölé.

9. perc: középről Grebille 5-4. Ancsint blokkolják. Gaber lent marad, ápolni kell.

8. perc: Ilyésre jön ki az akció, belövi a bal alsóba 4-4.

7. perc: Gajic a szélről, először vezet a Montpellier 3-2. Zubai lő kapufát, egyben harcol ki egy hetest. Larholm hetesével 3-3. Megint Gajic, nagy gól a szélről 4-3.

6. perc: rosszul cserélünk, így elveszik a labdát, és kiállítás is jár.

5. perc: a szlován Dolenec egyenlít átlövésből 2-2.

4. perc: Mikler véd, indulunk, Omeyernek is magvan a labda.

3. perc: Ancsin a szélről fut be, felugrik, és átlövi a falat 0-2. Tezs beállóból 1-2.

2. perc: szegedi kiállítás, Blazevic.

1. perc: mi kezdtünk. Mindegía talpról, vezetünk! 0-1.

15.29: már a pályán a csapatok, bemutatás, lángok, show.

15.24: William Accambray, a Montpellier balátlövője kézsérülést szenvedett a szombati elődöntőben, így kihagyja a döntőt. Az elődöntőben Mathieu Grébille helyettesítette a francia válogatott játékost. Accambray ugyan reménykedett benne, hogy részt vehet a döntőn, de a vizsgálatok ujjtörést mutattak ki, így biztosan nem játszhat.

Melegítünk!

15.16: a Final Four előtt már bemutattuk mostani ellenfelünket, a Montpellier-t. Itt ön is bővebben olvashat róluk.

14.57: Már mindkét csapat melegít, Accambray nem játszik, így egy egy klasszissal kevesebb a franciáknál. Nikolov és Nacsevszki vezeti a meccset.

14.38: A Füchse Berlin a bronzérmes, 29-28-ra nyer. Stochl kapus, és a nyáron visszavonuló Iker Romnero volt a hős, illetve a két izraeli játékvezető.

14.33: Vezet a Füchse, 27-26-ra, a két izraeli spori rendesen megtolta őket...

14.24: Már az öltözőben a Pick, a Montpellier még a lelátón nézi a meccset.

14.20: Szenved a Berlin, 10 perccel a vége előtt 23-20 a bronzmeccsen a románoknak.

14.18: Vetési Iván, a Magyar Kézilabda-szövetség elnöke is a helyszínen, nagyon tetszett neki a Pick elődöntőbeli játéka, ha ezt megismétli a csapat, akkor nyerhet a Montpellier ellen.

Egy csodálatos győzelem képei: Füchse Berlin-Pick Szeged 22-24 Fotó: MTI/EPA/Daniel Naupold (galéria)

14.15: Most próbálkozunk immár negyedik alkalommal, hogy végre sikerüljön feltenni valamit. Tart a broznmeccs, a Constanta 22-20-ra vezet a 46. percben a Füchse ellen. A Pick már a lelátón, a drukkerek a szektorban.

11.15: a reggeli és az ebéd most együtt volt. Előtte videoelemzés szerepelt a programban, Juan Carlos Pastor alaposan feltérképezte a francai Montpelliert. A gallokat nem kell bemutatni, a nemzetközi kézilabda életben  meghatározó szerepet töltenek be. A Pick is ismeri, eddig a nemzetközi kupában nyolcszor találkozott egymással a két csapat.A "Montepitében" a Constanta elleni meccsen megsérül Accambray, így az átlövő szereplése kérdése. A keze sérült. Önbizalomban nincs hiány náluk, azt ebédlőből kilépve éppen a Picket váltotta a döntőbe jutott Montpellier, azonban a szlovén Gaberen kívül egyikük sem köszönt, Tej és Hmam megköszönte, hogy fogtuk nekik az ajtót, a többiek viszont levegőnek néztek bennünket.

Mikler Roland tömören fogalmazott: "Ha idáig eljutottunk, akkor csináljuk már meg, nyerjük meg a kupát!" - mondta a Berlin ellen jól védő válogatott kapus.

Nikola Prce kiemelte, hogy a franciák jóval gyorsabbak, mint a Füchse, így fontos lesz a visszarendeződés, mert felállt fal ellen, már nem annyira hatékony a Montpellier.

A délután döntőre megérkezik a csapat tulajdonosa, Csányi Sándor, aki a sikeres elődöntő után jelezte, hogy szeretne ott lenni a Max Schmeling Halléban.

A Pick Szeged kék mezben lép pályára, a franciák fehérben szerepelnek. Tegnap este a szálloda mosógépe pakolták a szerelést, amely vasárnap reggelre meg is száradt.

Szenzációs volt a Pick-közönsége. A 8 ezer német hangját nem is lehetett hallani, a 150 fős szegedi tábor túlüvöltötte őket. Egy biztos, hogy nemcsak a csapatnak, hanem a szurkolóknak is fontos a regeneráció, hiszen ők tegnap este bevették a német fővárost, és szépen fogyott a helyi sör, a Berliner.

Többen kritizálták a budapesti női BL-döntőt médiakiszolgálást. Berlin is kap fekete pontot, hiszen az újságírók nem éppen ideális körülmények között dolgoznak, a wifi olyan lassú, mint a berlini csiga...

A Pick Szeged játékosai most pihennek, 12.45-kor indult az Airporthotelből, Berlin-Adlershofból a csapat. Legközelebb már a döntő helyszínéről jelentkezünk. A bronzmeccsen a Füchse és a Constantanta csatázik majd.

9.28: csodás vasárnap reggel kívánunk mindenkinek Berlinből. A Pick Szeged ma 15.35-től fennállása első európai kupadöntőjét játssza az EHF-kupában a francia Montpellier ellen. Természetesen a döntőt is online tudósítjuk, de addig is hallgassák meg Vadkerti Attila és Zubai Szabolcs nyilatkozatát a tegnapi siker után:

Videó: NSO TV

SZOMBAT
Füchse Berlin (német)-Pick Szeged 22-24 (9-13)
Férfi kézilabda EHF-kupa, elődöntő. Berlin, Max Schmeling Halle. Vezette: Togstad, Kristiansen (norvégok).
Füchse Berlin: Heinevetter - Zachirisson 6, Igropulo 3/1, Nielsen 1, Jaszka 6, Horák 4, Petersen 1. Csere: Stochl (kapus), Romero, Spoljarics, Drux, Wiede 1. Vezetőedző: Dagur Sigurdsson.
Pick Szeged: MIKLER – PARRONDO 3, BALOGH 6, MINDEGÍA 1, ZUBAI 4, ILYÉS 5, VADKERTI. Csere: BLAZEVIC, ANCSIN, VRANJES, PRCE, LARHOLM 5/4, LASZICA, KEKEZOVICS. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 4 perc.
Hétméteres: 2/1, ill. 4/4
Meccsfilm: 0-1, 0-2, 0-3, 1-3, 1-4, 2-4, 2-5, 3-5, 3-6, 4-6, 4-7, 5-7, 5-8, 6-8, 6-9, 7-9, 8-9, 8-10, 9-10, 9-11, 9-12, 9-13 (félidő), 10-13, 11-13, 11-14, 12-14, 12-15, 13-15, 13-16, 14-16, 14-17, 15-17, 16-17, 16-18, 17-18, 17-19, 17-20, 18-20, 18-21, 19-21, 19-22, 20-22, 20-23, 21-23, 21-24, 22-24.

A francia Montpellier 36-32-re verte a román Constantát a másik elődöntőben, így a Pick velük játszik a holnap 15.35-kor kezdődő fináléban!

- Elképesztő meccs volt, nagy győzelem. Hogy őszinte legyek, bár nagyon szurkoltam a csapatnak, nem nagyon hittem, hogy megverjük a Füchsét. Több némettel is beszéltem a meccs után, mindenki azt mondta, hogy megérdemelt sikert aratott a Pick. Hogy mi lesz az esti Bayern-Dortmund kupadöntőn a labdarúgóknál? Remélem, hogy nyer a Dortmund! - értékelte a Pick meccsét a szegedi sakkozó, Lékó Péter.

Juan Carlos Pastor vezetőedző: - Alaposan felkészültünk az ellenfélből, és a fiúk minden taktikai utasítást betartottak. Nagyot harcolt a csapatom, amely a célja megnyerni a kupát, hazavinni a díszes serleget.

Vadkerti Attila csapatkapitány:
- Hihetetlen nagyot harcoltunk. Már a Veszprém elleni is jól játszottunk, jó volt a védekezésünk. Most Roli hihetetlen erőt adott nekünk, és úgy gondolom, hogy most támadásban is jól játszottunk. Nagy dolog döntőt játszani, köszönjük a szegedi drukkereknek, hogy eljöttek, és segítettek bennünket, jó volt hallani, hogy zúg a Pick Szeged!

- Óriási dolog a Pick Szegednek az, hogy ide eljutottunk, és persze az is, hogy megnyertük az elődöntőt. Fantasztikus teljesítményt nyújtottunk, le a kalappal a csapat előtt. Fegyelmezettek voltunk, figyeltünk a szélekre. Ez a forma már a bajnoki döntő második meccsén megvolt, szerencsére most is a legjobbunkat hoztuk. Nagyon köszönjük a szurkolóknak a támogatást - értékelte a meccset Ilyés Ferenc a helyszínen.

- Tökéletes volt a mérkőzés, kiválóan védekeztünk a kontrák ellen, ez vezetett a győzelemhez - mondta gyorsértékelésében Jonas Källman a No. 1 Pubban.

Bronzérmes a Szeged: Diapolo-Honvéd 11-7

A Diapolo-Szeged férfi vízilabdacsapata bronzérmes lett az OB I-ben, miután hazai pályán 11-7-e nyert a Honvéd elleni bronzcsata mindent eldöntő mérkőzésén. Képgaléria! Tovább olvasom