2016. 10. 01. szombat - Malvin 11°C | 24°C

Elszenderedtek a nézők a zalaegerszegi meccsen

Nézőriogató játékkal rukkolt elő a magyar labdarúgó-válogatott a Zalegerszegen megrendezett barátságos meccsen. A szlovénok 1–0-ra legyőztek bennünket.
A magyar futball szempontjából tegnap szenzáció történt. A portugál világsztár, az olasz Internazionale labdarúgója, Luis Figo Budapesten járt egy reklámfilmforgatáson. Lehet, hogy ha Figo dekázott volna legalább százat Ferihegyen, az nagyobb durranás lett volna, mint a Zalaegerszegen lejátszott Magyarország–Szlovénia barátságos mérkőzés.

Tizenöt évvel ezelőtt, a Mórahalom–Móraváros „megyeegyes" rangadó színvonalasabb csatát hozott, mint az első negyvenöt perc. Aki ezt végig bírta nézni, annak minden elismerésünk. Egyetlen kapura lövése sem volt a mieinknek – jó, egyszer eltaláltuk a kaput –, talán annyi említésre méltó esemény történt, hogy Tímár és Zsidai élete első válogatott meccsét játszotta. Igaz, utóbbit már a 38. percben lekapta a pályáról Várhidi Péter. A magyarok gyenge játéka főként azért volt szomorú, mert a legtöbb játékos külföldi klubjában egy percet sem játszik, most pedig megtehette volna, hogy hajt, küzd. Egyikük sem tette.

Vanczákot lebirkózták. Fotó: MTI

Szegény nézőket lehetett igazán sajnálni. A második félidő sem indult eszeveszett iramban. Az 59. percben pedig már a fejüket fogták a drukkerek, a szlovénok ziccerig passzolgattak, majd Sisic 10 méterről az üres kapuba passzolt, 0–1. Még az osztrák játékvezető sem volt velünk, Orosz – ez az első válogatott meccse – nyilvánvaló buktatásáért nem adott büntetőt. A lefújáskor senki sem ünnepelt, hiszen egymást ébresztgették a nézők a lelátón. Ritkán látható, pocsék meccs volt.

A jegyzőkönyv

Magyarország–Szlovénia 0–1 (0-0)

Barátságos válogatott labdarúgó-mérkőzés, Zalaegerszeg, 6000 néző. Vezette: Messner (osztrák).
Magyarország: Fülöp – Szélesi, Tímár, Juhász, Vanczák – Vass (Csizmadia), Tőzsér (Vadócz) – Zsidai (Tisza), Buzsáky (Ferenczi), Huszti – Priskin (Orosz). Szövetségi kapitány: Várhidi Péter.
Szlovénia: Handanovic –Ilic (Brecko), Morec, Cesar, Jokic – Kirm, Zlogar, Sisic – Birsan (Jukan) – Novakovic, Birsa. Szövetségi kapitány: Matjaz Kek.
Gólszerző: Sisic (59.)