2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -8°C | 4°C Még több cikk.

Elúszott a bronzérem

A labdarúgó NB III Közép csoportjában a SZEOL SC egy győzelemmel bronzérmet szerzett volna, de hazai pályán 3–0-ra kikapott a Videoton II.-től, így az 5. helyen végzett.
Az első perctől látszott, hogy a SZEOL SC nem ijedt meg a lehetőségtől: a Videoton II. ellen végig támadó szellemben lépett fel, kreatív támadásokkal, szép játékkal próbált előnyt szerezni. Nem csoda, hiszen a labdarúgó NB III Közép csoportjának bronzérme volt a tét a hazaiak számára. A vendégek is a dobogóra hajtottak, de csak elvétve vezettek kontrákat, olyankor is mindig lesre futottak. A 20. percben máris összejöhetett volna a hazai előny, Bjedov 5 méterről fejelte kapuba a labdát, de les miatt nem adták meg, amit senki nem értett a Felső Tisza-parti stadionban.

A második félidő sajnos a lehető legrosszabbul kezdődött: a fehérváriak a semmiből szereztek vezetést, egy letámadás során megkaparintott labdát Havasi lőtte a hosszú alsóba. Pár percre rá Bata az év ziccerét hagyta ki, ez pedig meg is bosszulta magát. Jött egy vendégkontra, egy kényszerítő, majd Géresi lövése után a labda átcsorgott Leindler hóna alatt. Úgy tűnt, hogy a kék-feketék kapusa még a vonal előtt kotorta el a játékszert, de a bíró nem így látta, így máris kilátástalan helyzetbe kerültek a szegediek.

Bár Puskás és a többi SZEOL-játékos a lefújás után szomorú volt, összességében jó eredmény az 5. hely. Fotó: Frank Yvette

Látszott, hogy a hazaiak önbizalma már nem olyan, mint a meccs elején, a védekezésre berendezkedő székesfehérváriak pedig magabiztosan söprögettek a 16-os előtt. A 85. percben jött a kegyelemdöfés: Büki 25 méteres szabadrúgásával alakult ki a 0–3-as végeredmény, amellyel a SZEOL SC ötödik helyen végzett.

Tóth Ákos: – A helyzetkihasználáson múlt. Több lehetőségünk volt, mint az ellenfélnek, de kihagytuk őket, amit a Videoton kihasznált. Sajnálom, hogy így alakult, de összességében elégedettek lehetünk ezzel az előkelő ötödik hellyel, és jár a gratuláció a srácoknak.

További eredmények: Baja–Szekszárd 0–6, ESMTK– Dunaharaszti 2–3, Vác–Orosháza 3–1, Szentlőrinc–Maglód 4–0, REAC–Gyula 3–0, Kozármisleny–Monor 5–1, Dabas– Bölcske 4–2.

SZEOL SC–Videoton II. 0–3 (0–0)
Férfi labdarúgó NB III, Közép csoport, 30. forduló. Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 400 néző. Vezette: Csonka Bence (Pogonyi, Csatári).
SZEOL SC: Leindler – Buzási, Bjedov, Dlusztus, Grünvald – Forró – Végh, Ngalle, Puskás, Bata – Beretka. Edző: Tóth Ákos.
Videoton II.: Gábor – Baksa, Dobra, Kiprich, Bognár – Cseszneki, Sejben, Király, Géresi – Ács, Havasi. Edző: Bíró Imre.
Gólszerzők: Havasi (49.), Géresi (58.), Büki (85.).
Csere: Ngalle helyett Onrejó a 63., Bata h. Faragó a 63., Végh h. Busa a 87.,
ill. Cseszneki h. Paudits a 60., Bognár h. Büki a 77., Sejben h. Vincze a 87. percben.
Sárga lap: Király a 70., Ács a 78. percben.

Nem szomorkodnak

A magyar U20-as labdarúgó- válogatott 2–0-s vereséget szenvedett a nigériai csapattól az Új-Zélandon zajló korosztályos világbajnokság vasárnapi játéknapján, de csoportjának harmadik helyezettjeként így is bejutott a nyolcaddöntőbe. Tovább olvasom