2017. 08. 20. vasárnap - István 17°C | 34°C Még több cikk.

Euroliga: komoly hátrányba került a Hungerit

A női vízilabda Euroliga negyeddöntőjének odavágóján a Hungerit-Szentesi VK 10–6-os vereséget szenvedett az Olympiakosz otthonában.

Olympiakosz–Hungerit-Szentesi VK 10–6  (3–1, 2–2, 3–2, 2–1)
Női vízilabda Euroliga negyeddöntő, 1. mérkőzés. Athén, 200 néző.
Olympiakosz: Diamantopoulou - Sora, Avramidou, ASIMAKI 3, MANOLIOUDAKI 3, E. Plevritou, BIANKONI 2. Csere: Tetzalidou 1, M. Plevritou 1, Southern, Niarchakou, Kalogerakou.
Vezetőedző: Theokratisz Pavlidesz.
Hungerit-Szentesi VK: BOLONYAI – PENGŐ, Hevesi 1, Gémes, Kövér-Kis 2, VAN DER SLOOT 3, Miskolczi. Csere: Pócsi, Rácz, Farkas T., Győri, Kádár. Vezetőedző: Tóth László.
Gól – emberelőnyből: 10/6, ill. 8/1.

Tóth László: – Kulcsfontosságú támadásoknál hibáztunk, főként emberelőnyben. A helyzeteink megvoltak, a játék képe alapján ez nem volt sima meccs, csakhogy 22 lövésből 6 lett gól, ez kevés. Köszönjük a különbusszal érkező húsz szentesi szurkolónak, hogy elutazott ide, sokat jelentett a végig lelkes buzdításuk.

Szoros eredményt kell elérni – ezzel a céllal utazott Athénba a Hungerit-Szentesi VK női vízilabdacsapata, sajnos nem járt sikerrel. A fővárosban a görög válogatottakkal felálló Olympiakosz volt az ellenfele az Euroliga negyeddöntőjének odavágóján.

Már az elején megléptek a hellének két góllal, a második negyed elején pedig háromgólosra növelték előnyüket. 4–1-nél még volt egy jó szakasza a Szentesnek, a három találattal záró van der Slootnak köszönhetően felzárkózott a Hungerit. Ennek nem lehetett sokáig örülni, hiszen hat játékperccel később már 7–3 állt az eredményjelzőn, innen a vendégek csak futottak az eredmény után.

A szentesi visszavágó március 11-én lesz.

Szeged KKSE: Barok állt, Marosán ült

A Debrecen elleni szombati bajnokin a Szeged KKSE NB I-es női kézilabdacsapat megbízott edzője Barok István volt, akinek a Marosán György licencével kapcsolatos adminisztratív probléma miatt kellett beugrania. Tovább olvasom