2016. 09. 27. kedd - Adalbert 10°C | 20°C

Ezüstérmes a Pick Szeged - galériával

Hiába játszott 30 percen keresztül jól a Pick Szeged együttese, az MKB Veszprém 17-14-es félidő után 29-21-re nyert, így 20. bajnoki címét szerezte meg, a Pick Szeged ezüstérmes lett.
Közvetítésünk támogatója az EDF DÉMÁSZ Zrt.

MKB Veszprém-Pick Szeged 29-21 (17-14)
Férfi kézilabda NB I, döntő, 3. mérkőzés. Veszprém, 4000 néző. Vezeti: Dobrovits, Tájok.
MKB Veszprém: Alilovic - Gulyás 2, Sulic 3, Laluska, Schuch, Terzic 6, Iváncsik G. 6. Csere: Fazekas (kapus), Vujin 9/3, Császár 3/1, Vilovski,  Vezetőedző: Mocsai Lajos.
Pick Szeged: Tatai - Prodanovics 6/3, Ancsin 3, Buday 1, Zubai 3, Sulc 3, Vadkerti 2. Csere: Mikler (véd),  Czina, Lékai 2, Pribanic 1, Bajorhegyi,  Beocsanin,  Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 14, ill. 12 perc.
Hétméteresből:  5/4, ill. 5/3.

A Pick Szeged együttese ezüstérmes lett, a Veszprém 20. bajnoki aranyát ünnepelhette. Az ezüstérmeket Fasimon Sándor adta át a Tisza-parti alakulatnak. A fiúkat a szegedi közönség és hazaiak is megtapsolták. Nagy lehetőséget szalasztott el a Pick Szeged, mert az első félidei játékkal esélye lehetett volna a címvédő ellen, azonban a második játékrész rossz kezdése eldöntötte a csatát.

Férfi kézilabda NB I, döntő: Veszprém-Szeged 29-21. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

60. perc: Vadkerti eladja a labdát. Vége. 29-21. Bajnok a Veszprém, immár 20. alkalommal.
59. perc: Vujin, 29-21.
58. perc: Sulc, ziccer, 28-21.
57. perc: Mikler. Prodanovics ziccer, Fazekas véd. Mikler, Prodanovics most nem hibázik, 28-20. Mocsai időt kér. Minek? Hihetetlen sportszerűtlen dolog! Mocsai Lajos Szegeden született!
56. perc: Terzic, szerencséjük is van. 28-18. Pribanic, 28-19.
55. perc: Prodanovics a szélről, 27-18.
54. perc: Labdát szerez a Pick, Vadkerti eladja, Iváncsik G. 27-17.
53. perc: Iváncsik ejt, 26-16. Lékai, 26-17.
52. perc: Lékai, hetest harcol ki, Prodanovics, 25-16.
51. per: 10. Iváncsik G. 25-15. Egy gólt dobott a Pick 21 perc alatt.
50. perc: Fazekas. Lehúzta a rólot.
49. perc: Labdát szerez a Pick.
48. perc: Eladja a labdát a Pick. Zubai hetest harcol ki. Buday kihagyja.
47. perc: Fazekas ismét.
46. perc: Gulyás, 24-15.
45. perc: Zubai, végre. 14 perc telt el a félidőből: 23-15. Labdát szerez a Pick. Lékai hetest harcol ki. Prodanovics fölé.
44. perc: Császár, a pipában a labda, 23-14. Padló! Időt kér a Pick. Kicsit későn!
43. perc: Sulc, Fazekas véd. Semmi sem sikerül.
42. perc: Fazekas jól véd. Ancsin lövését fogja. Sulic a kipattanóval, 22-14.
41. perc: Teljesen elbizonytalanodott a Szeged.
40. perc: Hazai hetes. Császár, 21-14.
39. perc: Elnézést a technikai hibáért. Sok jó nem történt: 20-14. Három hazai gól, egyetlen szegedi sem.

31. perc: A Veszprém kezd, kettős előnyben a Pick Szeged.

Hatalmasat harcol a Pick Szeged, és ha a játékvezetők a félidő hajrájában korrektül fújták volna a meccset, akkor még szorosabb lehetne az eredmény. Nincs veszve semmi, van még 30 perc.

30. perc: Laluska 2 perc. Láb Terzicnél. Semmi! Mondon: Kezdődik! Terzic, 17-14. Vujin tarkonvágja Vadkertit. Semmi. Vilovski kap 2 percet. Miért? Félidő.
29. perc: Támadunk.
28. perc: Láb után Sulic, 15-14. Ancsin lő., Fazekas véd. Sulic dől be, 16-14.
27. perc: Főszerepben a bírók. Tájok sportárs. Pribanic 2 perc, és Skaliczki László is 2 perc. Kezdődik! Terzic, 13-13. Vadkerti kettős hátrányban, 13-14. Terzic, 14-14.
26. perc: Ancsin a kezek között, 12-13.
25. perc: Passzív, elveszik a labdát. Jogos. Mikler. Gulyás zunderét fogja.
24. perc: Vujin, 12-12. Időt kér a Pick Szeged.
23. perc: Lékai talpról, 11-12. Mondom én. Czina 2 perc+hazai hetes.
22. perc: Ancsin: a meccs gólja eddig, 11-10. Gulyás válasz, 11-11.
21. perc: Terzic, kapufa. Sulc, Fazekas véd. Időt kér Mocsai. Terzic, 10-10.
20. perc: Sulc, szakad a háló, 9-10.
19. perc: Mikler megint. Gulyás lövését védi.
18. perc: Lékai 2 perc. Vicc!
17. perc: Terzic, 9-9. Mikler rajta volt.
16. perc: Mikler véd. Bravó! Zubai! Vezetünk ismét: 8-9.
15. perc: Lékai is már bent. Támadunk, blokkról, sarok. Laluska 2 perc. Hetes. Prodanovics, 8-8.
14. perc: Hátrányban is szegedi gól, Vadkerti, 8-7. Mikler véd.
13. perc: Hazai hetes. Jogos. Ancsin 2 perc. Nem jogos. Vujin, 8-6.
12. perc: Kőkemény csata. Sulc-bomba, 7-6.
11. perc: Terzic, 7-5. Tatai helyett Mikler a kapuban. Sulc megsérül, ápolják.
10. perc: Sulic kapufa. Buday a szélről, 6-5.
9. perc: Ancsin eladja a labdát. Hihetetlen nyomás alatt a Pick. Kintről, bentről, minden szinten.
8. perc: Prodanovics, Alilovic véd, nincs hetes, Iváncsik, 6-4.
7. perc: Vujin, 5-4. Zubai 2 perc.
6. perc: Zubai remekül mozog el, 3-3. Vujin%