2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 14°C | 24°C Még több cikk.

Ezüstérmes a Pick Szeged, a Veszprém a győztes

A férfi kézilabda Magyar Kupa pécsi döntőjében a az MKB-MVM Veszprém megvédte a címét, miután 13-13-as döntetlen után 27-21-ra nyert a Pick Szeged ellen.
MKB-MVM Veszprém-Pick Szeged 27-21 (13-13)
Dalkia férfi kézilabda magyar kupa, döntő, Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
Veszprém: Fazekas - Iváncsik T. 1, Nagy L. 5, Chema Rodrigez, Sulic 4, Ilics 8/5, Iváncsik G. 3. Csere: Alilovic (kapus), Terzic 1, Schuch,
Ugalde 3, Vilovszki, Gulyás 2.  Vezetőedző: Carlos Ortega.
Pick Szeged: Mikler - Mindegía 2, Zubai 1, Ilyés 1, Blazevic, Prce 5, Vadkerti 1. Csere: Tatai (kapus), Balogh 2, Ancsin 2, Parrondo, Vranjes 1, Larholm 3/3, Kekezovics 2. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 7/5, ill. 3/3.
Kiállítás: 6, ill. 14 perc.

Veszprém-Szeged csúcsderbi az MK-döntőben - online tudósítás. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

A jobb nyert, nem vitás. A Veszprém sokkal jobban játszott, mint a Pick Szeged, amelyben nem volt egyetlen kiemelkedő teljesítmény sem. Sőt, többen nagyon gyengén játszottak. A címvédő remekül megszervezte a védelmét, a Fazekast váltó Alilovic is jól védett, igaz, ez sokáig elmondható volt Miklerről is. Sokáig Nikola Prce tartotta a lelket a Szegedben, de a végére ő is elfogyott. Az igazsághoz tartozik, hogy Jonas Källman nagyon hiányzott, hiszen ő a Pick egyik meghatározó játékosa. A szegedi drukkerek előtt kalapemelés, végig rendkívül sportszerűen buzdították a csapatot, jóval többen voltak, mint a rivális szurkolói.

Juan Carlos Pastor: - Gratulálok a Veszprémnek. Köszönöm a szegedi közönségnek, hogy 60 percen keresztül segített minket. Az első félidővel elégedett voltam, de a folytatás nem sikerült. Hiányoltam a csapatomnál a harciasságot, pedig a Veszprém semmivel sem lepett meg bennünket. Keddtől a következő erőpróbára készülünk, az élet nem áll meg. Jó játékos Jonas Källman, de nem amiatt veszítettünk, mert ő megsérült, és nem játszott.

60. perc: Alilovic véd. Vége. Nyer a Veszprém, ezüstérmes a Pick Szeged.
59. perc: Sulic. Szétesett a Pick. 27-21.
58. perc: Ilics, 26-21. Prce amilyen jól játszott, úgy elfogyott, eladja a labdát.

57. perc: Balogh mellé, itt van végünk... Veszprémi hetes+ Balogh 2 perc.

56. perc: Nagy, jól játszik ős is, 25-21. Sulicot ápolták.

55. perc: Tatai véd. Kellett! Balogh lő, blokkolják. Időt két a Veszprém.

54. perc: Balogh, nagy gól, 24-21.

53. perc: Sulic, nem tudták megfogni, 24-20.

52. perc: Balogh hetest harcol ki. Larholm, 23-20.

51. perc: Mindegía, 22-19. Nagy László keresztbe fut, 23-19.

50. perc: Ugalde ma nagyon jó, nagyon: 22-18.

49. perc: Ilics, 21-17. Kekezovics behúzza, 21-18.

48. perc: Vilovszki is 2 perc. Na! Balogh kezéből kiesik a labda, ziccerben volt.

47. perc: Ancsin 2 perc+veszprémi hetes. Mindenből háromszor többet kaptak. Tatai. Ilics nyer, 20-17.

46. perc: Ugalde, nagyon beveri, 19-16. Kekezovics a szélről, előett nagyot mentett, 19-17.

44. perc: Ugalde fut be, szép akció, 18-15.

43. perc: Mikler, Iváncsik G. lövését védi. Időt kér a Pick Szeged. Parondo kap jó labdát, eltalálja Alilovicsot.

42. perc: Nagy László két perc. Ilyen sem volt még. Prce eladja. Nagy kár!

41. perc: Ilyés mellé, de beleérnek a veszprémiek.

40. perc: Mikler tolja fölé.

39. perc: Prce mellé. Lent marad, ápolni kell. Nem volt szabálytalanság a játékvezetők szerint.

38. perc: Remek akció, Prce, 17-15. Parrondo labdát szerzett.

37. perc: Ancsin, Alilovic lába között, végre! 16-14. Gulyás, 17-14.

36. perc: Ilics, 16-13.

35. perc: Prce, kapufa. Nagy esik. Hetes+Zubai 2 perc.

34. perc: Vadkerti mellé dobja. Nagy László, Mikler lába mellett, 15-13.

33. perc: Balogh eladja, Mikler megfogja. Prce, kapufa, Alilovic mellé. Ürs volt a kapu.

32. perc: Mindegía 2 perc. Iváncsik G. hetest harcol ki. Ilics, 14-13.

31. perc: A Pick Szeged kezdi a második félidőt. Ancsin, Alilovic véd.

29. perc: Larholm iszonyat nagy labda, Vadkerti ejt, 12-13.

28. perc: Iváncsik G. befutás után, 12-12.

27. perc: Elveszik a Szegedtől a labdát. Prce belemenés, véleményes.

26. perc: Elrontja a támadást a Veszprém. Prce nem, 11-12. Mikler véd ismét.

25. perc: Nagy László, ismét a Veszprém vezet, 11-10. Vranjes hetest harcolt ki. Larholm, zunder, 11-11.

24. perc: Terzic pofonok,nincs 2 perc. Balogh a szélrő, csodás, 10-10.

23. perc: Larholm passz után, Vranjes, 9-9. Iváncsi Gergő a szélről, szép, 10-9.

22. perc: Nagy László ugrik, az alsóba vágja, 9-8.

21. perc: Prce gondol egyet, iszonyat nagy gól, megint, 8-8.

20. perc: Ancsin ellépi. Iváncsik G. a szélről, 8-7.

19. perc: Veszprémi hetes+Vadkerti 2 perc. Iváncsik T. kapufa. Miénk a labda.

18. perc: Iváncsik Tamás átlövésből, 7-6. Ancsin beállóból, 7-7.

17. perc: Parrondo megsérült.

16. perc: Parrondo hetest harcolt ki. Sulic 2 perc. Larholm, 6-6.

15. perc: Mindegía eladja. Terzic betörésből, 6-5. Csak idegenlégiós gólok eddig a Veszprémnél.  Időt kér a Pick.

14. perc: Elveszik a Szegedtől a labdát. Miért? Sulic, 5-5.

13. perc: Veszprémi hetes. Jogos. Mikler kivédi. Ilics rontott.

12. perc: Balogh sokkal fölé. Nem megy neki eddig.

11. perc: Elveszik a labdát a Szegedtől, Mikler véd.

10. perc: Sulic beállóból vágja be, 4-5. Eladja a labdát a Szeged, Mikler újabb ziccert véd.

9. perc: Nikola Prce, jó ég! Mekkora gól! 3-5.

8. perc: Nagy László hetest harcol ki, lehetett volna belemenés... Ilics, 3-4.

7. perc: Nikola Prce dől el, gól, 2-4.

6. perc: Mindegía mindenki elküld, bevágja, 2-3. Mikler ziccert véd. Nagy László volt tutihelyzetben.

5. perc: Zubai és Sulic kap 2-2 percet. Ilics emelkedik, 2-2.

4. perc: Mindegía átadás, Zubai, 1-2.

3. perc: Ilics, Mikler beleért, 1-1.

2. perc: Mikler véd. Nagy lövését. Balogh, mellé.

1. perc: A Veszprém kezd. Remek szegedi blokk. Ilyés, 0-1.
12.46: Túl a Himnuszon.

12.41: A Pick jön elsőként. Háromezren a lelátón.

12.40: Csúcs a szegedi drukkerhad. Nyomják ezerrel! Zúg a "Pick Szeged!"

12.39: Hamarosan kezdődik a bemutatás, már mindkét csapat meccsszerelésben.

12.29: Már a ziccereket lövik a bemelegítés alatt a csapatok.

Veszprém-Szeged csúcsderbi az MK-döntőben - online tudósítás (GALÉRIA)
12.21: Lassú zenék. Lassan elalszunk. A helyi rendezők nem érzik a ritmust...

12.09: Egyetlen hiányzó a két csapatból: Jonas Källman. A szegedi klasszis bokáját megműtötték, hat hétig tart a felépülése, így ebben az idényben nem játszik a balszélső. Még a Veszprém elleni bajnokin sérült meg a bokája. A napokban akadt be annyira a levált pordarab a lábában, hogy MRI-vizsgálatra ment. Ez mutatta ki, hogy valami nincs rendben. Källman jól van, már megkezdte a rehabilitációt,

12.03: A szegedi tábor nagyobb, és hangosabb. És sportszerűbb! Nyomdafestéket nem bír, amit néha a veszprémiek ordítanak.

11.59: A Tatabányáé a bronzérem. A Bányász 24-20-ra nyert a Gyöngyös ellen.

11.48: A Veszprém a pályaválasztó, a Pick lesz "idegenben" a pécsi fináléban. Kékben játszik majd a szegedi együttes, a címvédő pirosban.

11.45: Dobrovits, Tájok kettős vezeti majd a döntőt.

11.43: Üdvözlünk mindenki újból Pécsről! Javában zajlik a bronzmeccs, az 50. percben a Tatabánya a 20-16-ra vezet a Gyöngyös ellen. A szegedi szektor lassan megtelik, 500 Pick-drukker lesz a lelátón.