2017. 12. 15. péntek - Valér 6°C | 13°C Még több cikk.

Félig üres pohár - döntetlennel kezdtünk a kézilabda Eb-n

Újvidék - Elképesztően izgalmas összecsapáson a magyar válogatott 31–31-es döntetlent játszott az oroszok ellen a szerbiai férfi kézilabda Eb-n. Az utolsó 13 másodpercben emberelőnyben támadhattunk a győzelemért.
– Nyerünk?
– Persze! Mindig jól kezdünk a világeseményeken!
Két szurkoló beszélgetett tegnap az egyik szegedi lottózónál, latolgatták az első Eb-meccsünk, a magyar–orosz esélyeit.

Sok Csongrád megyei drukker ki is utazott az újvidéki összecsapásra, ahol először a beléptetés miatt kellett bosszankodniuk. A hatezer magyart mindössze három kapun, egyesével, motozás után engedték be a szerb rendezők, és bár a szövetség közbenjárására később gyorsítottak a rendszeren, sokan lemaradtak a találkozó elejéről.

Bánhatták, mert a magyar csapat villámrajtot vett, indításokból szerzett találatokkal 5–1-re meglépett. Iváncsik Gergő és Mocsai Tamás mellett Zubai Szabolcs, a Pick Szeged beállósa remekelt, kapkodták a fejüket a hatalmas oroszok, amikor a 22. percben már 15–11-re vezettünk. Aztán rákapcsoltak, és szintén a szélről szerzett gólokkal a félidőre kiegyenlítettek, 19–19.

Félig üres pohár - döntetlennel kezdtünk a kézilabda Eb-n. Fotó: MTI/AP/Darko Bandic

A második játékrész eleje is az oroszoké volt, ám a szegedi Mikler Roland elkapta a fonalat, és 19–22 után Császár góljával 27–26-ra fordítani tudtunk. Innen lett 30–27, majd 30–30, amikor az utolsó két és fél percet előbb szimpla, majd kettős emberelőnyben játszhattuk le. Ivanov góljára Császár felelt, az utolsó 13 másodpercben pedig a győzelemért támadhattunk – nem sikerült, a magyar csapat döntetlennel kezdte az Európa-bajnokságot.

A találkozó után jogosan lehet kérdezni, félig teli, vagy félig üres-e a magyar válogatott pohara – bár nagy eredmény az oroszok elleni iksz, talán inkább az utóbbit érezhetjük az elszalasztott győzelem miatt.
Legközelebb szerdán 20.15- től a spanyolok ellen lép pályára a Mocsai-csapat.

További eredmények, C csoport: Franciaország–Spanyolország 26–29. D csoport: Norvégia–Szlovénia 28–27, Horvátország–Izland 31–29.

Magyarország–Oroszország 31–31 (19–19)

Férfi kézilabda Eb, C csoport, 1. forduló. Újvidék, 8000 néző. Vezette: Nikolics, Sztojkovics (szerbek).
A gólszerzők: Császár 8, Iváncsik G. 6, Mocsai 5 (1), Zubai 4, Ilyés 3, Krivokapics 2, Harsányi, Putics, Schuch 1-1, ill. Csipurin 6, Rasztvorcev, Selmenko, Dibirov, Kovalev 4-4, Atman, Igropulo, Ivanov 2-2, Csernoivanov, Koksarov, Sztarih 1-1.

Lékai Máté: – Vörös volt a fejem a dühtől, bosszantó, hogy nem sikerült nyernünk. Remekül kezdtünk támadásban, ám a védekezés nem állt össze, és a kapusteljesítmény is hiányzott. Óriásit küzdött a csapat, és meg is kapta az esélyt a győzelemre, ám nem tudtuk kihasználni a kettős emberelőnyt. Remélem, Iváncsik Tamás és Zubai Szabi sérülése sem túl komoly, és a folytatásban is számíthat rájuk a kapitány.

• 2. airwaves 2012. január 17. 09:48
    „Izgalmas, szoros EB lesz.
    Hajrá fiúk!”
  • 1. TUTI 2012. január 17. 05:11
    „HAJRA MAGYAROK! PICK SZEGED!”

Vízilabda Eb: a világbajnok olaszok legyőzésével kezdtünk

Az olimpiai bajnoki címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott hétfő este 12-8-ra legyőzte a… Tovább olvasom