2017. 06. 29. csütörtök - Péter, Pál 24°C | 33°C Még több cikk.

Forma-1: a Jégember a világbajnok!

A Brazil Nagydíjat és a Forma– 1-es világbajnokságot a Ferrari finn pilótája, Kimi Räikkönen nyerte. Az utolsó futam dobogójára csapattársa, a brazil Felipe Massa és a címvédő spanyol Fernando Alonso (McLaren-Mercedes) hajtott fel. A vb-pontversenyben a második helyen az újonc brit Lewis Hamilton, a harmadikon pedig Alonso végzett.

Nyilatkozatok

Kimi Räikkönen (finn, Ferrari): – Nem én voltam a legesélyesebb a világbajnoki címre, de a csapattal együtt hittünk magunkban. A nehezebb időszakokban, a problémák közepette is összetartottunk. Akadtak gondok az évben, de végül fantasztikusan zárult, nagyon boldog vagyok!

Felipe Massa (brazil, Ferrari): – Örülök csapattársam sikerének, bízom benne, hogy egyszer én is elhódítom majd a világbajnoki címet.

Fernando Alonso (spanyol, McLaren-Mercedes): – Kimi nagyszerű szezont produkált, gratulálok neki! Teljesen megérdemelten végzett az élen. A Brazil Nagydíjon nem tudtam tartani a lépést a két Ferrarival; de összességében elégedett vagyok az idei évemmel, teljesítményemmel.

Már a rajtnál sok minden eldőlt. A ferraris Felipe Massa bevágott a vb-pontversenyt vezető, második helyről startoló brit Lewis Hamilton elé, a szintén ferraris finn Kimi Raikkönen megelőzte riválisát, aki mellett még Fernando Alonso is elsuhant. A két tűzpiros autó haladt az élen. A brit ezt követően megcsúszott, kihajtott a bukótérbe, és csak a „vert mezőnybe" tudott visszatérni. A harmadik körben Massa robogott az élen, mögötte csapattársa és Alonso száguldott, Hamilton a 7. helyet foglalta el. Nem sokáig... Öt körrel később lelassult az autója és mire sikerült újra „felpörgetnie" a gépet, visszacsúszott a 18. helyre. Úgy tűnt, teljesen elszálltak az esélyei, reményei, pedig a futam előtt ő vezette a vb-pontversenyt.

De nem adta fel, kapaszkodott, küzdött és fokozatosan felzárkózott. Végül a hetedik helyen ért célba, ahhoz, hogy az aranyat érő ötödik helyen végezzen, csoda kellett volna. Räikkönennek viszont minden sikerült: az 52. körben egy boxlátogatást követően előzte meg a hazai közönség előtt versenyző Massát, és a leintésig már nem engedte ki a kezéből a győzelmet. A brazillal viszont nem bírt a címvédő hispán, akit a harmadik pozícióban intettek le a kockás zászlóval, és összetettben is bronzérmet szerzett. Lewis Hamilton a 7. helyen végzett, összesítésben második lett, ami a debütáló évben remek teljesítmény.

A 28 esztendős Kimi Räikkönen idei hatodik futamgyőzelmét aratta, és ezzel felért a csúcsra, hétpontos hátrányt ledolgozva nyerte meg a világbajnokságot.

Végeredmény

A Brazil Nagydíj végeredménye, pontszerzők: 1. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 1:28:15.270 ó, 2. Felipe Massa (brazil, Ferrari) 1.493 mp hátrány, 3. Fernando Alonso (spanyol, McLaren-Mercedes) 57.019 mp h., 4. Nico Rosberg (német, Williams) 1:02.848 perc h., 5. Robert Kubica (lengyel, BMW-Sauber) 1:10.957 p h., 6. Nick Heidfeld (német, BMW-Sauber) 1:11.317 p h., 7. Lewis Hamilton (brit, McLaren-Mercedes) 1 kör h., 8. Jarno Trulli (olasz, Toyota) 1 kör h.

A vb végeredménye, pilóták: 1. Räikkönen 110, 2. Hamilton 109, 3. Alonso 109 (a több második hely döntött a brit javára), 4. Massa 94, 5. Heidfeld 61, 6. Kubica 39, konstruktőrök: 1. Ferrari 204, 2. BMW-Sauber 101, 3. Renault 51, 4. Williams 33 ponttal. A McLaren-Mercedes összes 2007-ben szerzett pontját törölték.

Perger Zsolt: Erősödtünk

A Budapest Bank férfi kézilabdaliga keretében a Pick szombat 17 órakor a csoportnegyedik… Tovább olvasom