2017. 01. 21. szombat - Ágnes -11°C | 0°C Még több cikk.

Gdynia-Szeviép 74-61

A Szeviép-Szeged a lengyel Gdynia vendégeként 74–61-es vereséget szenvedett a női kosárlabda Euroliga 3. fordulójában.

Gdynia (lengyel)-Szeviép-Szeged 74-61 (28-18, 11-13, 21-11, 14-19)
Női kosárlabda Euroliga, D csoport. Gdynia.
Gdynia: Christon, Pavlak, Tomialowicz, Matovics, Leciejewska. Csere: Phillips, Podrug, Beard, Sosnowska. Edző: Jacek Winnicki.
Szeviép: Ciglar, Németh, Fürész, Sipaviciute, Zserzserunova. Csere: Vincze, Horváth Zs., Laczi. Edző: Bencze Tamás.

4. negyed (74-61)

10. perc: Zserzserunova negyedik pontját szerzi büntetőből. Az utolsó perc kezdődik. Ismét az ukrán, ezúttal egy ziccert dob be. Ez a végszó, a Szeviép második Euroliga-meccsén is jól tartotta magát, ám a hazai pályán szereplő Gdynia így is 74-61-re győzött.

9. perc: megint Matovics 74-58.

8. perc: Sipaviciute már a tizenkettediket 72-58.

7. perc: Matovics tizedik pontját szerzi 72-56.

6. perc: megint Horváth, megint egy hármas 70-56.

5. perc: időt kér a hazai csapat, Podrug megértette edzője szavát 70-53.

3. perc: Laczi is a hárompontos vonalon kívülről eredményes, Fürész közelebbről dob kosarat 67-53.

2. perc: Leciejewska talál be 65-48.

1. perc: triplaparádé: Horváth Zsuzsa, Tomialowicz, majd ismét Horváth 63-48.

3. negyed (60-42)

10. perc: Podrug büntetőjével ért véget a negyed 60-42.

9. perc: Sipaviciute és Tomialowicz, 59-42.

7. perc: a "sok plusz egyedik" hazai tripla, ezúttal Christontól 56-40.

5. perc: Zserzserunova - hihetetlen, de első kosarait dobja 53-39.

4. perc: a sokadik hazai hármas, majd Fürész dob be egy büntetőt 53-37.

adrhj
Fürész Emőkére most sem lehet panasz.

3. perc: Fürész triplájával már tizedik pontját szerzi, hazai oldalról két dupla a felelet 50-36.

2. perc: Sipaviciute most kétszer is hibázik - pedig az ő pontjai nagyon kellenek.

1. perc: Christon hármasával indul a második félidő 42-31. Fürész dobja be két büntetőjét, Matovics is eredményes 44-33.

2. negyed (39-31)

10. perc: ez a negyed vége, ezt a játékrészt megnyerte a Szeged. Csak nyolc pont a hátrány a kétszeres döntős otthonában 39-31.

9. perc: Ciglar büntetőből, majd Fürész középtávolról eredményes, ám a hazaiak is szorgoskodnak 39-31.

8. perc: Németh Bernadett szór be egy triplát. Jót tett az időkérés, 34-27.

7. perc: megint a litván légiós, 34-22. Sőt, Németh is beindul, már csak tíz van közte 34-24.

6. perc: megtört a jég, Sipaviciute 34-20.

4. perc: hatodik perce nem dobott pontot a Szeviép. Bencze Tamás időt is kér 34-18.

3. perc: Zserzserunoiva és Matovics hagy ki egy-egy dobást. Utóbbit nem bánjuk... A horvát válogatott Podrug első pontjait szerzi a meccsen 32-18.

1. perc: nem megy a pontszerzés a Szegednek, Phillips viszont folytatja 30-18.

yídrgh
Leciejewska sok gondot okoz a Szegednek.

1. negyed (28-18)

10. perc: az ausztrál Phillips is betalál, mindkét büntetőjét magabiztosan értékesíti, sőt még egy duplát is rátesz. Mínusz tíz a negyed vége 28-18.

9. perc: és megint ő talál be, közben Laczi és Horváth Zsuzsa a pályán 24-18.

8. perc: Sipaviciute, majd Leciejewska - utóbbi már kilencedik pontját szerzi 22-18.

7. perc: Vincze Viktória élete első Euroliga-meccsén rögtön kosárral kezd 20-16.

6. perc: de még hogy beindultak: Christon újabb hármasa, majd Matovics duplája is bent van 18-14.

5. perc: Christon tiplájával 13-14.

4. perc: Sipaviciute és Németh tartja a különbséget, ám beindulnak  a hazaiak is 10-14.

3. perc: megint jól indul: Sipaviciute duplájával 4-8. Sőt, Ciglar is megszerzi első pontjait 4-10.

2. perc: az exsoproni Matovics is betalál, ám Fürész ismét a hárompontos vonalon túlról szerez kosarat 4-6.

1. perc: Elkezdődött a Szeviép-Szeged második Euroliga-meccse. Leciejevska büntetőkből szerzi az első két pontot, Németh triplával válaszol 2-3.

17.30: Egy órával a találkozó kezdése előtt érkezett meg a Szeviép-Szeged együttese a Gdynia csarnokába, ahol délelőtt már egyszer edzettek Fürészék. Nem volt egyszerű napja a csapatnak, mivel szállodájukban reggeltől délután 4-ig nem volt áram, így olykor kempingezéshez hasonló érzésük lehetett a lányoknak, ettől eltekintve azonban minden a legnagyobb rendben ment. Bár az erőviszonyok azt jósolják, a hazai pályán játszó lengyelek a csoport második helyéért csatáznak majd a török Fenerbahce és a cseh Brno mellett, a Szeviép igyekszik majd megnehezíteni a nagyok dolgát. Először talán éppen ma este...

Nem kapott edzéslehetőséget a ma esti összecsapás helyszínén, a vadonatúj gdyniai sportpalotában a Szeviép-Szeged!

Az Euroligában erre nemigen akad példa (a szabályok szerint két edzés közül legalább egyet a helyszínen kell biztosítani), ezúttal mégsem bosszankodtak Bencze Tamásék. Tegnap ugyanis férfi Euroliga-mérkőzésen látta vendégül a helyi Asecco Procom Gdynia az elitsorozat címvédőjét, a Panathinaikoszt.

Így aztán alig 24 órával a bennünket azért jobban foglalkoztató találkozó előtt a kontinens legjobbjai, a fél görög válogatott, amerikai klasszisok, és Európa zsenije, a litván Jasikevicius „pattogtatott" Fürész Emőék helyett. A magyar vezetők nem is hagyták ki a sportcsemegét, ám a szegedi hölgyeknek – nem elég, hogy hajnali 5-kor keltek útra... – a férfi derbi időpontjában kellett edzeniük, egy másik teremben.

A Gdynia sztárja, Matovics tavaly a Szpartakkal Euroligát nyert. Fotó: DM/DV
A Gdynia sztárja, Matovics tavaly a Szpartakkal Euroligát nyert.
Fotó: DM/DV

No de a profizmus az profizmus, ők emiatt látszólag nem bánkódtak, hiszen van mivel foglalkozniuk. Az Euroliga harmadik körében a Szpartak Moszkva halasztása okán – mint ismeretes, az oroszok „atyaúristenét", Sabtaj von Kalmanovicsot egy nappal a tervezett indulás előtt lőtték agyon autójában – másodszor lép pályára, ezúttal is idegenben. Az első fordulóban a francia Tarbes otthonában bravúrral felérő, mégis bosszantó, egyetlen pontos vereséget szenvedett a magyar bajnoki ezüstérmes, ma este pedig ha lehet, még nehezebb dolga lesz.

A függetlenség napja

Bezárt üzletek, üres utcák, felvonuló emberek fogadták Gdyniában a Szeviépet. Tegnap ünnepelték ugyanis Lengyelországban a függetlenség napját, 1918. november 11-én mondták ki 123 év után a balti állam önállóságát. Az ország addig orosz, porosz, német és osztrák fennhatóság alatt állt, és az első világháború végén lettek ismét saját maguk urai a lengyelek.

A Gdynia ugyanis nagy hagyományokkal rendelkező európai szuperklub, sportpolitikai erejére jellemző, hogy ebben a szezonban otthont adhat az All Star gálának, és kétszer már az Euroliga döntőjéig is eljutott. A csoportban jelenleg egy győzelemmel és egy vereséggel áll, de a helyiek el nem tudják képzelni, hogy ma este a mutató nem pozitívra vált. Mi tagadás, a szegediek is inkább csak álmodoznak a sikerről, a papírforma egyértelműen hazai sikert ígér az újonc magyar alakulattal szemben.

A Gdynia egyik klasszisa az exsoproni Matovics, aki oroszlánrészt vállalt a két évvel ezelőtti aranyéremben, de elismert sztár a másik center, a horvát Podrug is. A magyarokat az Eb-n legyőző lengyel válogatott két alapembere, Pawlak és Wielebnowska is a Balti-tenger partján játszik, és akkor még nem említettük a két amerikai légióst...

Összegezve: az esélyek egyértelműnek látszanak, valamennyi szegedi kosarasnak a legjobb formáját kell hoznia ahhoz, hogy szoros meccset vívjon a Gdyniával. Igen ám, de a közelmúltban Fürész, Németh és Zserzserunova többször bizonyította, hogy a legnehezebb helyzetekben a maximumot tudják nyújtani.

Hátha így lesz ma este is.

A D csoport tegnapi mérkőzésén: Fenerbahce–Szpartak Moszkva 74–88.

Lékó: újabb remi

A szegedi Lékó Péter világossal döntetlent játszott az orosz Peter Szvidlerrel a Mihail Tal emlékversenyen. Tovább olvasom