2017. 11. 22. szerda - Cecília 5°C | 13°C Még több cikk.

Harmadszor is győzelem! Pick Szeged-Kecskemét 37-24

Tíz nap alatt harmadik alkalommal is legyőzte a Kecskemét együttesét a Pick Szeged férfi kézilabda-csapata.

Pick Szeged-Kecskemét 37-24 (18-9)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga. Szeged, 500 néző. Vezeti: Bonifert, Oláh.
Pick: LISZKAI - Vancsics, Zubai, HERBERT 4, VADKERTI 5, Katzirz 1, Andjelkovics 4. Csere: Marjanac (kapus), Nenadics 7/2, KRIVOKAPICS 8/2, Kos 3, Oszmajics 2, Simon 1, Lele 2. Edző: Dragan Djukics.
Kecskemét: Shejbal - Csorba 4, Kalics 2, SZABÓ P. 7/3, Gyuris 1, Belojevics 4, Varsandán. Csere: Nagy L. (kapus), Bíró 1, HRUSCSAK 4/1, Petro 1. Edző: Skaliczki László.

60. perc: Herbert! Micsoda gól! Háttal a kapunak 37-24. Ez a vége.

59. perc: Petro ejti át Marjanacot 35-24. Herbert meg Shejbalt 36-24.

58. perc: ha egy üzlet beindul - Oszmajics másodszor 35-23.

57. perc: Kos hibázik, Bíró nem 34-23.

56. perc: megtörik a jég, Oszmajics is gólt szerez 34-22.

55. perc: beindult Lele, megint nagy gólt szerez 33-20. Belojevics sem hibázik, másodszor sem 33-22.

54. perc: Hruscsak, majd Herbert, nem csökken a különbség 32-20.

53. perc: Kos harmadik gólja 31-19.

52. perc: Lele lövi szét a hálót 30-19.

51. perc: kecskeméti hetes, Hruscsak vágja be 29-19.

50. perc: Nenadics lövése után hördül fel a csarnok 29-18.

49. perc: Marjanac, majd Shejbal véd, Csorba talál be 28-18.

47. perc: szegedi labdaeladás, Djukics rázza a fejét. Vadkerti hibája után cserél is, Simon jön. Krivo megpattanó lövése landol a hálóban, ez neki a nyolcadik 28-17.

46. perc: Csorba majd Andjelkovics, potyognak a gólok 27-17.

45. perc: Herberté viszont pontos 26-16.

44. perc: Shejbal próbálkozik a kint álló Marjanac felett, lövése mellé száll.

43. perc: Hruscsak gólja szép, Krivokapicsé még szebb 25-16.

42. perc: mindkét oldalon szabálytalan gól esik, az eredmény változatlan.

41. perc: Krivokapics büntetője a kapufán csattan.

40. perc: Gyuris Patrick egykori csapata ellen eredményes, a lelátón csak néhány szegedi örül neki. Krivokapicsénak annál többen 24-15.

39. perc: Kos második gólja 23-12. Belojevics felel 23-13.

38. perc: Hruscsak gólja talál utat a kapuba, Zubai kap két percet, ez már a harmadik neki 22-12.

36. perc: Krivokapics emelkedik, lövése Nagy kezéről pattan be 22-11.

35. perc: hetedszer is Szabó, a túloldalon Vadkerti azonnal válaszol 21-11.

34. perc: Szabó ott folytatja, ahol a félidő előtt abbahagyta. Andjelkovics talál be 20-10.

33. perc: Krivokapics bedobja, tíz az előny 19-9.

32. perc: most meg Nagy védi a szélső dobását, egy hetest azért kiharcol.

31. perc: Vadkerti gólja érvénytelen, rálépett a vonalra.

Az első félidőben meddő fölénnyel játszott a Pick, játékban most a legnagyobb a különbség a két csapat három találkozóját tekintve.

30. perc: kecskeméti szabaddobással zárul a félidő, elhal a sorfalban 18-9.

29. perc: Nenadics meg a legjobb szegedi 17-9. Vadkerti labdaszerzése után Simon eredményes 18-9.

28. perc: Szabó a legjobb kecskeméti, most a bal felső pókhálózza ki 16-9.

27. perc: Marjanac jön Szabó hetesére, ő sem tud hárítani 15-8. Dragan Djukics időt kér. Vadkertinek használnak a tanácsok, jobb kézzel a jobb szélről talál be 16-8.

26. perc: indulásgól, szerzője Igor Kos 15-7.

25. perc: Petar Nenadics tarthatatlan, ötödik gólját szerzi 14-7.

24. perc: szélsőgól, Vadkerti a szerzője 13-7.

23. perc: kecskeméti időkérés. Zubai pihen két percet.

22. perc: Nenadicsot "ölik meg", Varsandán áll ki két percre. Krivokapics dobja be a hetest 12-7.

21. perc: Csorba szép találata után 11-7.

20. perc: nagyon megy neki, ezúttal is ő a szegedi gólszerző, zúg is a "Petar, Petar!" 11-6.

19. perc: Nenadics most kihagyja a hetest. A következő támadásnál javítja hibáját kilenc méterről lő gólt 10-6.

18. perc: Szabó Péter újabb űtlövésgólja után látótávolságon belül a Kecskemét 9-6.

17. perc: Kalics második góljával 9-5. A kecskeméti kapuban Nagy Levente váltja a gyengélkedő Shejbalt.

16. perc: Vancsics maradt lent, rosszul esett, majd a jobb bokáját fájlalja.

15. perc: Liszkai ellen tehetetlenek a vendégek, remekül véd.

14. perc: Andjelkovics lövése Shejbal kezét is beviszi 9-4.

13. perc: hatalmas gól, Katzirz szedi szét a bal felsőt 8-4.

12. perc: most Szabó Péter lövi át talpról a szegedi falat 7-4.

10. perc: Belojevics átlövésből, Vadkerti betörésből talál be 7-3.

9. perc: Kalics lövésével szemben Liszkai tehetetlen, Krivo indul be a túloldalon 6-2.

8. perc: Liszkai újabb védése, Gyuris megy ki két percre. Krivokapics első gólját szerzi átlövésből 5-1.

7. perc: Vadkerti ejti át Shejbalt, három az előny 4-1.

6. perc: Liszkai védi remekül Petro közeli lövését, Andjelkovics az ellentámadásból növeli az előnyt 3-1.

5. perc: eddig a hetesek meccs, Nenadics ismét pontos 2-1.

4. perc: Szabó Péter büntetője is jó 1-1.

3. perc: szegedi hetes, Nenadics folytatja, amit Kecskeméten abbahagyott 1-0.

2. perc: Liszkai véd szépen, még mindig nincs gól.

1. perc: elhibázott vendégtámadás, Szabó Péter áll ki két percre.

18.00: díjazzák a csapatot: a szurkolók szerint Nenadicsé az év gólja, Katzirz pedig december hónap legjobbja lett.

17.55: harmadszor is Kecskemét. Ezúttal a bajnokságban találkozik a Pick "megszokott ellenfelével". Bajusz Sándor hatalmas tapsot kap a hazai publikumtól is, az egykori Pick-játékos ezúttal - a kupameccsektől eltérően - talán már pályára tud lépni.

35–20, 33–30, ?. Másfél hét alatt immár harmadik alkalommal csap össze egymással ma 18 órakor az újszegedi sportcsarnokban a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata és a Kecskemét. Kétszer nyert Dragan Djukics alakulata, a két győzelem a magyar kupában a legjobb négy közé jutást eredményezte.

Ma azonban a BB-ligában néz egymással farkasszemet a két csapat. Az eredményeket látva kötelező a Pick számára a győzelem. Az új szerzemény, a szlovák válogatott Tomás Stranovsky tegnap óta teljes intenzitással tréningezik, igaz, még nem mutatkozik be a csapatban, erre szombatig, a Medvegyi elleni BL-meccsig várni kell.

Nenadics (fehérben) ma nem szeretne szenvedni. Fotó: Schmidt Andrea
Nenadics (fehérben) ma nem szeretne szenvedni.

Luka Zvizej azonban néhány napot pihent, a szlovén válogatott szélső már a PAOK elleni BL-meccsen is combizomhúzódással szerepelt, éppen ezért nem játszott szombaton Kecskeméten. Szerencsére a többiek egészségesek, és szeretnék folytatni a Kecskemét elleni győzelmi szériát.

• 20. Boribona 2010. február 17. 13:52
    „már hogy a jó b. francba ne hiányozna majd! Nem tűnt fel neked, h az utóbbi hetekben nagyon jó formában van, és többet fejlődött mint Marjanac??!
    Hogy is tűnhetett volna fel neked, ha nem nézed a meccseket...”
  • 19. lógaritmus 2010. február 17. 07:14
    „liszkai sose lesz szegedi!az szezon végén ugy elhuz mint a vadliba. nem fog hianyozni az szent.”
  • 18. zehn 2010. február 16. 22:16
    „Ez a realitás, nem tudom miért bénáznak mindig Kecskeméten.Ott is meg kell lenni legalább a 10 gól különbségnek.”
  • 17. TUTI 2010. február 16. 20:20
    „Lele megszorithatja Nenadicsot...ha nagyn akarja!
    HAJRA PICK SZEGED!
    HAJRA MAGYAROK!”
  • 16. greg 2010. február 16. 20:17
    „Nocsak, a bundabrigád megtalálta a kaput? :D”
  • 15. Yossarian 2010. február 16. 20:07
    „ennek az eredménynek a múlt héten kellett volna megszületnie Kecskeméten.
    mindegy. a lényeg, hogy összejött.”
  • 14. $exgod 2010. február 16. 19:56
    „Hajrá pick szeged.... kár a kiesésért a bl-ből de majd talán egy pár év múlva ujra sikerül továbbjutni, mondjuk egy Kecskemét
    „na kedves barátaim!
    3 meccs-3 azonos MECCS... akkor most lehet kielemezni azt a bizonyos kecskeméti vereséget.. Hogy mi volt az... EGYÉRTELMŰ! Matic ellen volt! :(
    Ha van 1 kemény/határozott/szigorú... (stb) edző... itt az eredmény! Vali, Luka nélkül is megy ez!

Lehet fikázni/egyetérteni ez ma számomra tisztává vált.

Zubai Szabi góóól nélkül (akkor nem sokat játszhatott)? hmmm Na majd este a vtv-n megnézem a meccset... vagyis inkább az ismétlést holnap... hisz este foci bl lesz.. :)”
  • 11. fercsi 2010. február 16. 19:46
    „Ez igen!”
  • 10. szocsoba 2010. február 16. 19:03
    „Üzbég,szegeden ennek nagy hagyományai vannak.Az 1999-2000-idényben a Nagylaki- féle Szeged Lc- tulajdonosi köre nemzetközi szereplést,meg uj stadiont igért.Mi lett belőle ,a Mandicsok, Mandaricsok eltüntek,mint a szürke szamár a ködben.Itt hagytak több tiz millios tartozásokat,a stadion meg az enyészeté!!!!!”
  • 9. Atipapa 2010. február 16. 18:47
    „26. perc: indulásgól, szerzője Igor Kos 15-7.

Nocsak.. Kos kapura mert dobni???? Hajráááá! :)”
  • 8. Agyalapi 2010. február 16. 13:34
    „Az előzmények után kíváncsi vagyok, hányan mennek ki erre a meccsre?”
  • 7. üzbég 2010. február 16. 09:54
    „Te kacsaboy82, ha beleszámít, ha nem, az azért elég nagy blama ha az eperjes megelőzi a szegedet, akinek a tulajdonosa (PL) két éve azt nyilatkozta, hogy 2010-ben CL négy között lesz a Pick és egy vatta új csarnokban játsza a meccseit, és ahhoz képest hol tartunk??? Se pénz, se elnök, se csapat, DE A TULAJDONOS a régi, ami biztató a jövőre nézve, mert ő az igazmondás példaképe”
  • 6. Boribona 2010. február 16. 09:45
    „kacsaboy82 , azt az itt forumozók közül mindenki tudja, h más a Barátság KUpa és a BBliga.

De: baromira nem mindegy, hogy a Barátság Kupában beelőz-e az Eperjes v. sem! Még akkor is, ha az csak "erkölcsi" siker. Mert nagy szégyen lenne!”
  • 5. TUTI 2010. február 16. 09:43
    „Az Eperjes szereplése mégis tanulságos!
    Mindegy ki hova számolja a szereplését! Megmutatja gyengeségeinket!
    Még hasznosabb lenne, ha nagyváradi és délvidéki csapatok is játszanának itt.
    Mindegy milyen státuszban és jó helyezéseket érnének el.
    HAJRA MAGYAROK! PICK SZEGED!”
  • 4. Buksi 2010. február 16. 07:42
    „3. Te ha sportoló lennél, elfogadnád a másik csapat által kiharcolt eredményt ?
    Ez tipikus magyar hozzászólás, amely már rögtön kibeszéli, megmagyarázza a (ma még csak lehetséges !! ) eredményt( ellenséget).”
  • 3. kacsaboy82 2010. február 16. 07:00
    „Hali Buksi, gondolom nagyon értesz a kézilabdához és a magyar bajnokságból is naprakész vagy.
    de gondolom azt nem tudod, hogy a Tatran Presov eredményei nem számolnak bele az év végi eredménybe!!!”
  • 2. Buksi 2010. február 16. 06:35
    „Ahogy a táblázatból ki lehet szürni a Picknek még csak egy baki lehetősége van, különben a Tatrannal kell majd, hogy megbirkózon a második helyért ! Lassan véget ér az " biztos második " pozició !!”
  • 1. greg 2010. február 16. 06:25
    „"Megtudtuk: a sportbizottság keddi ülésén szerette volna, ha Pick Szeged vezetése beszámol a csapat jelenlegi helyzetéről. Információnk szerint, a Pick vezetése elfoglaltságra hivatkozva, lemondta a találkozót. Köztudott, a profi kézilabdacsapat egyik fő szponzora a város, amely legutóbb 50 millió forintos kamatmentes hitellel segítette ki az anyagi gondokkal küzdő szakosztályt. A sportbizottság többek között ezért is szeretne tájékoztatást kapni."
    Ez kimaradt elvtársak.”

Kiröhögték a sarokkal passzoló bírót - videóval!

A spanyol bajnokság legtechnikásabb bírója címre pályázott Alfonso Álvarez Izquierdo játékvezető a… Tovább olvasom