2017. 02. 24. péntek - Mátyás 5°C | 12°C Még több cikk.

Harmadszor is győzelem: UTC-Junior Sport-Haladás 7-5

Az újonc UTC-Junior Sport együttese az újszegedi sportcsarnokban a szintén friss feljutó szombathelyi Haladást látta vendégül, és 7-5-re legyőzte, így hazai pályán háromból három siker a mérlege.
UTC-Junior Sport-Haladás 7-5 (3-1)
Férfi futsal, NB I. Szeged, újszegedi sportcasarnok, 450 néző. Vezette: Kovács G., Makk.
UTC: Tombácz - Trucz, Hernády, Dürgő, Tóth A. Csere: Béry (kapus), Szabó L., Bullás, Pataki, Juhász I., Debreceni, Hegyesi Zs. Szakvezető: Brinszky Adrián.
Haladás: Németh K. - Kádas, Kottán, Horváth P., Halmos. Csere: Matyi (kapus), Bagó, Czeglédi, Koronczai, Egle, Marton, Jáger. Edző: Pálmay Tamás.
Gólszerzők: Tóth A. (2., 11., 21., 30.), Hernády (20., 39.), Hegyesi (38.), ill. Halmos (14., 25.), Kádas (35.), Koronczai (37.), Egle (40.).

Brinszky Adrián: - Az idei legszínvonalasabb és egyben legnehezebb meccsünkön vagyunk túl, szerencsére győzelemmel. A forgatókönyv közönségszórakoztató volt, egy nagyszerű ellenfelet vertünk meg.

Ennyi volt mára az izgalmakból: az UTC hazai pályán eddig hibátlan, hiszen harmadik ellenfelét is legyőzte, ezúttal a Szombathelyt 7-5-re.

40. perc: jó szegedi védekezés az emberhátrány ellen. Szól a Szép volt, fiúk! Szombathelyi szabadrúgás 8 méterről, Egle belövi, 7-5.

39. perc: lejön a szombathelyi kapus, helyette mezőnyjátékos a pályán. Vasi időkérés. Hernády emel egy megszerzett labdából saját térfeléről a hálóba, 7-4.

38. perc: az ötödik szegedi fault, Hegyesi pedig bebizonyítja, hogy betegen is jó játékos: három védőre vezeti a labdát, nem támadják meg, behátrálnak, így aztán a hálóba lő, 6-4.

37. perc: Kádas kezezésért kap sárgát. Koronczai hozza közelebb csapatát, 5-4.

36. perc: hatalmas a küzdelem, megy az adok-kapok. Kovács játékvezető néha nem odanéz, ahova kellene.

35. perc: Kádas érkezik Czeglédi beadására, és becsúszva lövi a hálóba a labdát, 5-3. Megint Kádas, de a lövése után a labda kijön a felső sarokból.

34. perc: egy kis törlés, hogy itt mellettem a kolléga se unatkozzon. Vasi szabadrúgás középről, 11 m-ről, messze fölé, mellémegy a második szándékból ellőtt labda. Dürgőt a védőkorlát fogja meg, megint a vendégek rúghatnak szabadrúgást. Hogy is van ez?

33. perc: Koronczai próbája nem lepi meg Tombáczot.

32. perc: egy kis nyugtató szegedi labdatartás a nagy rohanásban. Bullásék jól csinálják. Szabó L. lövéséből pedig nincs kontra.

31. perc: Tombácz föléüt egy veszélyes lövést.

30. perc: Trucz vetődik bele egy veszélyes lövésbe. Tóth A. mesternégyese: végletekig kijátszott akció, Trucz passzát belsőzi a támadó a kapuba, 5-2.

29. perc: Trucz labdaérintését hazadásnak minősíti a bíró, közvetett szabadrúgás a hatos vonaláról: kihagyják!

28. perc: Juhászt elkaszálja Egle, sárga lap. Trucz és Tóth A. is pályán  Hála az égnek. Tóth A. marad le éppen egy beadásról.

27. perc: Tombáczról szögletre megy egy lövés. Újabb szöglet. Semmi belőle. Bullás marad éppen csak le Szabó L. centerezéséről.

26. perc: Bullás egy kontrából spiccel mellédurrant. Most kezet reklamálnak a vendégek.

25. perc: Halmos lő spiccel a rövidbe, 4-2.

24. perc: Tóth A. a földön, bokán rúgták, lesántikált. Az ellenfél jöhet... Trucz is kap egyet hátulról, ez is semmi. Két szegedit ápolnak a padon, a bíró pedig megmagyarázza. Közben volt egy szombathelyi lövés éppen a bal alsó mellé.

23. perc: kezet reklamáltak a vendégek Trucznál, de csak váll volt.

21. perc: kezdődött a második félidő. Tíz másodperc, és szegedi gól: Hernádyt rosszul váltják le, középre passzol, Tóth A. pedig érkezik, 4-1.

Vége az első félidőnek, két remek és fiatal, pörgős újonc csapat meccsén az UTC jogosan vezet 3-1-re.

20. perc: Trucz fülel le egy figurát, megindul, az ellenfél hatosa közelében keresztbe passzol, Hernády pedig egy talppal átvétel után egy védő segítségével a hálóba lő, 3-1. Tombáczbravúr, a szögletből mellédurrant Kádas.

19. perc: Trucz túlcselezi a helyzetet, Debreceni lövését pedig másodszorra fogja a kapus. Szombathelyi időkérés.

18. perc: ellenfele kapuja előtt már régóta a Szeged, de egy rossz passz miatt oda a labdatartás. Az ötödik szombathelyi fault is megvan. Gyors vendégkontra, elmegy a labda a hosszú kapufa mellett.

17. perc: oldalról vendég szabadrúgás, ám blokkolnak a szegedi védők.

16. perc: szegedi labdatartás.

15. perc: megvan a harmadik szombathelyi fault is.

14. perc: sarokrúgás után Halmos pörgetett a hálóba, 2-1.

14. perc: Pataki önfeláldozó mentéséért jár a taps, aztán Tombácz éd egy helyzetet.

13. perc: Bullás sárga lapot kap Németh K. kapus megrúgásáért.

12. perc: keresi magát a Haladás.

11. perc: parádés akció: Dürgő, Tóth A., Dürgő és megint Tóth A.  alabda útja, utóbbi a hatoson belülről passzol a hálóba, 2-0.

10. perc: Kottán lőtt kisodródva fölé.

9. perc: Tóth Attila fordult be szépen, lövése a blokkról száll mellé.

8. perc: sorcsere, jönnek vissza Dürgőék.

7. perc: megint Debreceni került helyzetbe, Bullás passzát lövi a kapusba.

5. perc: Debreceni szúrja rá spiccel, mellészáll. Fölényben az UTC.

3. perc: Dürgő lövése száll éppen mellé.

2. perc: Tombácznak rögtön az elején tornásznia kell. Az ellentámadásból Tóth Attila talál be, máris megvan a vezetés 1-0.

1. perc: a vendégek kezdték a meccset.

18.58: az eddigi két hazai meccsét megnyerte a Szeged. Meglesz a mesterhármas?

18.54: bár a vendégeknél játszik egy Marton Bence, semmi köze nincs a HFC-ben az NB III-ban szereplő játékoshoz. Már persze azon kívül, hogy névrokonok.

18.49: az előzetessel ellentétben Koncz Zsolt mégsem tud a mai meccsen az UTC-ben pályára lépni, ő azért hiányzik majd.

18.45: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Harmadik győzelmének megszerzésére készül az UTC-Junior Sport, ellenfele a szintén újonc Haladás lesz.

Az újonc UTC-Junior Sport együttese ma 19 órától az újszegedi sportcsarnokban a szintén friss feljutó szombathelyi Haladást látja vendégül.

A mérleg mindkét együttesnél ugyanaz: négy mérkőzés, két győzelem, két vereség. A Haladás és az UTC is elért már bravúrt: mindkét együttes legyőzte hazai pályán a korábbi bajnok Berettyóújfalut.

Bullásékra (feketében) nehéz ellenfél vár ma. Fotó: Frank Yvette
Bullásékra (feketében) nehéz ellenfél vár ma.
Fotó: Frank Yvette

– Kiválóan debütált mindkét alakulat az első osztályban, a hazai pályát maximálisan kihasználtuk ellenfelünkkel együtt. Remélem, ez nem változik most sem, ráadásul Koncz Zsolt már beszállhat, így mindkét sorban lehet egy-egy rutinos játékos. Szeretnénk hazai pályán dominálni, és azt a játékot nyújtani, amit eddig mindig Szegeden. Tetszik az ellenfél játéka, hiszen láttam őket a szombathelyi tévé jóvoltából, de mi másra készülhetünk, mint a győzelemre – mondta Brinszky Adrián, az UTC szakvezetője.

• 1. gszlaszlo 2011. október 03. 19:17