2018. 10. 23. kedd - Gyöngyi 7°C | 17°C Még több cikk.

Hármat sípolt Makón a Kisloki

A labdarúgó NB II keleti csoportjában hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Makó a Debrecen II.-től.
Makó-Debrecen II. 1–3 (1–1)
Makó, 500 néző. Vezette: Farkas Á.

Makó: Czirbus 6 – Rakonczai 6, Dálnaki 5, Szamosszegi 5, Gévay 5 – Molnár V. 5, Magyar 6, Puskás 6, Varga R. 5, Bány 6 – Maróti 6. Edző: Kolozsvári János.

Debrecen II.: Verpecz -- Nagy Z., Kardos, Fodor, Korhut – Nagy R., Spitzmüller, Czanik, Rezes – Szilágyi, Urbin. Edző: Kondás Elemér.

Csere: Varga R. helyett Schreiber a 62., Molnár V. h. Kulacsik a 76., Rezes h. Bódi a 84., Nagy R. h. Galvao a 88., Szilágyi h. Németh a 90. percben.

Sárga lap: Fodor a 42., Rezes a 74., Kardos a 88. percben

Pörgösen, frissen indult a meccs. Talán az egy hét alatt majdnem 20 Celsius-fokot csökkenő hőmérséklet, talán a mérkőzés kezdésekor szemerkélni kezdő eső is közrejátszott mindebben, de azért a két csapatnak is volt köze hozzá. Az első két helyzet a Makóé volt, az első gól viszont egy kontrából a vendégeké. Bány visszatérése sokat lendített a hazaiakon, a 30. percben pedig egy tipikus présgóllal sikerült az egyenlítés is.

Maróti (kékben) ritkán jutott túl a debreceni védőkön
Puskás (kékben) ritkán jutott túl a debreceni védőkön

Meccs a tv-ben

A makói városi televízió hétfőn 18.15-kor teljes egészében leadja a mérkőzést. kommentátor: Jéger Szabolcs.

A második félidő rosszul indul hazai szempontból, és ez meg is határozta a játék további képét. Magyar fejesénél a 62. percben már többen gólt kiáltottak, ám nem lett az belőle. – Még egy csatárt! – követelték a nézők, és a makói edző, Kolozsvári János arról tett tanúbizonyságot, hogy együtt gondolkodott a szurkolókkal. Ám Schreiber beállása nem tette veszélyesebbé a Makó fociját, a másik oldalon viszont Szilágyi eldöntötte a három pont sorsát.

Ugyanabba a hibába esett a Makó, mint egy hete: hiába volt több helyzete, kikapott. És ez akkor is igaz, ha Czirbus bravúrjai nélkül még simább lehetett volna a hajdúsági siker.

Góltörténet

13. perc: gyors kontra után Nagy R. jobb oldali begurításából Rezes lőtt a kapuba, 0–1.

30. perc: egy hazai szabadrúgás után a labda levágódott a 16-oson belül, több makói is rárajtolt, végül Maróti juttatta kapura, a játékszer Verpeczről kipattant, Maróti pedig a gólvonaltól 10 centiméterre beljebb segítette azt, 1–1.

52. perc: Fodor bal lábas, 22 méteres szabadrúgásába Dálnaki fejjel szerencsétlenül ért bele, a labda a jobbra dőlő Czirbus mellett a bal alsóba gurult, 1–2.

72. perc: Szilágyit kiugratták, egyedül vezette Czirbusra a labdát, majd jobb külsővel úgy lőtt el a kapus mellett, hogy ő még bele tudott érni, 1–3.

Kolozsvári János: – Az a baj, hogy az ellenfelek könyörtelenül kihasználják hibáinkat, míg elszórtuk a lehetőségeinket.

• 2. Hajrá Makó! 2008. szeptember 15. 21:56
    „Télleg N´Galle-ról(bocsánat ha nem jól írtam a nevét) volt nagy beharangozó hogy hamarosan bemutatkozhat vagy valami ilyesmi...
    ÉS AZTÁN SEMMI HÍR RÓLA...”
  • 1. Focidrukker 2008. szeptember 15. 10:26
    „Nem értem Limát! Hazai pályán eleve 1 csatárral felállni?
    2-1-nél is annyit várt a másik csatár beállításával! Nem mindegy, hogy 2-1-re vagy 4-1-re kapunk ki?0 pont jár értük!A gólarány meg a 11. helynél asszem már tök mindegy!
    Kulacsikot meg igazán játszhatta volna, mert Csibu még nincs a legjobb formában!
    A játékunk meg elég esetleges! Nem látszik semmi tudatos a játékunkba! Legalább valami be lenne gyakoroltatva a fiúkkal!
    A Debrecenieknél legalább lehetett látni ilyet! Kiadták a szélre, elfutottak és beadták a labdát, amire rendszerint volt érkező ember! Tök egyszerű begyakorolt elem!
    Limát kritizálnám még egy kicsit, persze építő szándékkal!
    Jó lenne, ha nem a kispadon gubbasztana egész meccsen, hanem felkelne és biztatná a fiait, meg ha kell akkor csessze le aki nem azt csinálja amit és ahogy kell!
    Bátrabb, 2 csatáros játék kell, lelkes edzővel!
    Czirbi nem rossz kapus, csak kezd ő is oda ragadni a gólvonalra, mint anno Gyime! Ilyen szempontból talán jobb kapus Halász, mert ő legalább kimozdul a kapuból ha kell!
    A játékvezetés meg egyre gázosabb!
    A második debreceni gól lesből lett! Szóval a játékvezetés a bajnokság színvonala alatt van!

A Délmagyar a kameruni gyerek felől is érdeklődhetne már, mert volt nagy beharangozó cikk itt is, azóta kuss van!”

Újabb algyői siker az NB III-ban

Izgalmas, fordulatokban gazdag mérkőzésen újabb értékes győzelmet aratott a küzdeni akarásból… Tovább olvasom