Hátrányból fordított a Makó FC a REAC ellen

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának hatodik fordulójában a Makó FC hatalmas bravúrt hajtott végre azzal, hogy hátrányból felállva 3–2-re legyőzte a REAC csapatát.
Makó–REAC 3–2 (2–1)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 6. forduló. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 400 néző. Vezette: Veizer.
Makó: Czirbus 7 – Rakonczai 6, Magyar 7, Béres 6, Puskás Cs. 6–2=4 – Podonyi 6, Varga R. 6,5, Fülöp T. 8, Nagy A. 6 – Schreiber 7, Faragó 6. Edző: Kolozsvári János.
REAC: Somogyi – Tóth M., Cseri, Lipcsei R., Mészáros M. – Menyhárt, Kovács B., Nagy T., Gulyás – Szabó Zs., Torma. Edző: Mátyus János.
Gólszerzők: Varga R. a 35., Schreiber a 38., Fülöp T. az 55., ill. Torma a 12. és a 72. percben.
Csere: Szabó Zs. helyett Sallai a szünetben, Tóth M. h. Olasz az 56., Nagy T. h. Dancs az 58., Schreiber h. Krucsó a 74., Faragó h. Csamangó a 81., Nagy A. h. Tóth I. a 88. percben.
Sárga lap: Rakonczai a 19., Lipcsei R. a 24., Gulyás a 30. percben.
Kiállítva: Puskás a 80. percben.

A találkozó egyperces gyászszünettel kezdődött a Makó jobb oldali védője, Rakonczai Zoltán édesapja, az egykori földeáki labdarúgó halála miatt. Az esélyesebb REAC egy szép támadás, egy szélről belőtt labda után Torma góljával hamar vezetéshez jutott, ám a hazaiak hallatlan lelkesedéssel négy perc alatt fordítottak. A második félidőben Fülöp révén nőtt a makói előny, ekkor a Maros-partiak azt játszhatták, amit tudnak: biztos, fegyelmezett védekezésből gyors kontrákat vezethettek. A vendégek nem adták fel, próbálkoztak a felzárkózással, és Torma révén sikerült is. A hajrá még izgalmasabban alakult, főleg azok után, hogy Puskást egy párharc után kiállította Veizer játékvezető. A végén azonban jogosan szólt a vastaps és a Szép volt, fiúk, hiszen a Makó FC egy komoly riválist tudott legyűrni.

Kolozsvári János: – Ezt a győzelmet Rakonczai Zoli édesapja emlékének ajánljuk, akit pénteken temettünk el.

További eredmények: Nyíregyháza–Békéscsaba 2–1, Diósgyőr–Debrecen II. 6–1, Hajdúböszörmény–Újpest II. 1–3, Kazincbarcika–Mezőkövesd 0–3, Vác–Orosháza 2–2, MTK II.–Cegléd 1–0. A Bőcs– Vecsés mérkőzés elmaradt.

Varga R. (zöldben) hajtott és gólt is szerzett. Fotó: Schmidt Andrea
Varga R. (zöldben) hajtott és gólt is szerzett.

Góltörténet

12. perc:
Podonyi röviden szabadított fel, Gulyás megszelídítette a labdát, majd Nagy T.-hez ívelt, a balszélső az alapvonalig futott, majd középre adott, és a középen érkező Torma a kapu jobb alsó sarkába lőtt, 0–1.
35. perc: az oldalvonal mellől Puskás szabadrúgást ívelt a hosszúra, Magyar a labdát visszastukkolta középre, Varga R. pedig a védőt megelőzve a rövid felsőbe fejelt, 1–1.
38. perc: labdaszerzés után gyors makói kontra futott a pályán, Fülöp T. egy lövőcsel után kiugratta Schreibert, aki a balösszekötőben kapura húzott, a rátámadó védőt becsapta, és jobbal a hosszú felsőbe lőtt, 2–1.
55. perc: az ellenfél térfelén megint labdát szerzett a Makó, Schreiber passzolt egy csel után Fülöp T.-nek, aki szintén kicselezett két embert, majd 16 méterről ballal a jobb felsőbe tekerte a labdát, 3–1.
72. perc: Faragó labdavesztése után felívelték a labdát a fővárosiak, Béres középre fejelte ki, Torma pedig kapásból, 23 méterről a bal sarokba zúdította a labdát, 3–2.

1. Nyíregyháza 6 4 2 0 14 – 4 14
2. Újpest II. 6 4 0 2 12 – 12 12
3. MTK II. 6 3 2 1 8 – 6 11
4. Diósgyőr 6 3 1 2 14 – 8 10
5. Békéscsaba 6 2 3 1 12 – 7 9
6. Orosháza 6 2 3 1 12 – 12 9
7. Mezőkövesd 6 2 2 2 6 – 4 8
8. Vác 6 2 2 2 9 – 8 8