2018. 05. 23. szerda - Dezső 16°C | 27°C Még több cikk.

Hidegzuhany az uszodában

Gyenge teljesítményt nyújtva kiütéses vereséget szenvedett a Szeged a Vasastól a férfi vízilabda ob I elődöntőjének második összecsapásán.
Szeged Beton–Vasas 3–10 (1–2, 1–3, 0–3, 1–2)

Vodafone férfi vízilabda ob I, elődöntő, 2. mérkőzés. Újszegedi sportuszoda, 500 néző. Vezette: Bátori, Székely B.

Szeged: Baksa – Juhász Zs., Vindisch, Komlósi, Molnár T. 2, Somogyi, Lehmann. Csere: Török 1, Varga P., Busila, Ágner, Kuncz, Kayes. Edző: Kásás Zoltán.

Vasas: NAGY V. – KATONÁS 2, Hosnyánszky 1, Decker, Kis G. 1, VARGA DÁNIEL 2, VARGA DÉNES 2. Csere: Kovács R. 1, Vörös, Létay, Takács B. 1, Fülöp, Hőna. Edző: Földi László.

Gól – emberelőnyből: 10/1, ill. 7/2.
Ötméteresből: –, ill. 1/1.

Az egyik fél tizedik pontjáig tartó párharc állása: 7–4 a Vasas
javára.

Mindkét csapat játékosai koncentráltan, átszellemült arccal melegítettek. A hatalmas tét hozta ezt ki a pólósokból: amelyik csapat győz, az nagy lépést tesz a fináléba kerüléshez, annak már „csak" egyetlen meccset kell nyernie a döntőhöz. Különösen a Beton esetében volt ez tetemes motiváció, a Szeged ugyanis eddig még egyszer sem élhette meg, milyen érzés az aranyéremért játszani.

Hiába próbálkozott a Szeged Beton, védekezése messze elmaradt az elfogadhatótól. Fotók: Schmidt Andrea

Az égiek kegyesek voltak a szurkolókhoz, a találkozót megelőző kiadós záport verőfényes napsütés követte. Azzal mindenki tisztában volt, a négy olimpiai bajnokot felvonultató Vasas ellen csak akkor lehet esélye a Betonnak, ha kevés gólon sikerül tartani a címvédőt.

A terv dugába dőlt, a forduláskor már ötnél tartottak a piros-kékek. Ebben az volt a legszomorúbb, hogy az összeset akcióból szerezte a bajnok. A fővárosiak kapusa, Nagy Viktor bravúrt bravúrra halmozott, egyedül Molnár Tamás tudott kifogni rajta, igaz, ő kétszer. Egy fecske azonban nem csinál nyarat, ráadásul a máskor oly hatékony védekezés is csődöt mondott – ez volt az a meccs, amelyen semmi sem jött össze a Betonnak. Önbizalom nélkül különösen nehéz ügy lett volna még csak megszorítani is a Vasast. Nem is sikerült, ilyen teljesítménnyel esély sem volt rá.

Nincs döntős

A Ferencváros hazai medencében legyőzte az Egert, így szorosabbá tette az elődöntőt, melyen így 7–4-re vezetnek Szécsiék. Eredmény: FTC–Eger 7–5.

A most látottak alapján kijelenthető, csodára lesz szüksége a Szegednek ahhoz, hogy május 5-én a Szőnyi úton legyőzze a Vasast. Április 12-én sikerült...

Kásás Zoltán: – Az eredmény önmagáért beszél... Borzalmasan játszottunk, most már a becsületünkért kell játszanunk.

Negyedenként

1. negyed: Óvatosan kezdtek a csapatok, fogáskereséssel telt el az első két és fél perc. Aztán Molnár Tamás villant, csodás centergólja meghozta a közönség hangját. Azt sajnos kisvártatva Varga Dénes lelohasztotta, előbb remek egyéni akció végén, majd lefordulást követően talált be, 1–2. Több kell, sokkal több!

2. negyed: A várt fordulat csak nem akart megszületni. Még a bírókra sem lehetett fogni, amíg ebben a játékrészben a Szeged ötször, a Vasas mindössze egyszer támadhatott emberelőnyben. Mindhiába, Törökék naggyá tették a fővárosiak kapusát, a Vasas viszont könnyű gólokat szereztek, 2–5. Lehet innen visszaút?

3. negyed: Teljesen elveszítették hitüket a hazaiak, amíg a vendégek játszottak, a hazaiak csak erőlködtek. Mentek ők előre becsülettel, de minden balul sült ezúttal el. Kezdett a találkozó edzőmeccsé alakulni. A bajnoknak már csak arra kellett figyelnie, nehogy valamelyikük megsérüljön, 2–8.

4. negyed: A kis öröm is öröm: legalább megint láthattak szegedi gólt a nézők. Molnár mellé Török is feliratkozott a listára, de ez már nem osztott, nem szorzott. Baksa két-három nagy védése is csak szépségtapasznak volt jó, de arra kevés volt, hogy legalább ezt az egy negyedet ne veszítse el a Beton, 3–10.

• 4. sugarbaby 2010. április 29. 18:48
    „a hétvégi nagyváradi Eb selejtezőt közvetíti vmi ?? tv v online ?”
  • 3. csizmadialaszlo 2010. április 29. 10:43
    „Tonca mongyá lé! Hajrá Beton!”
  • 2. ginie100 2010. április 29. 08:27
    „Kedves Tonca!

Én az egész családommal és még másik 470 szurkolóval azért üvöltöttünk, tapsoltunk, hogy a Beton nyerjen, de egy olyan meccsen ahol csak két ember próbál meg gólt szerezni és a Vasas szinte a medencéből is kitolt minket nem lehet több erőt adni. Mi mindent megtettünk a hangulatért! Talán inkább Neked is ki kellett volna jönnöd és nem otthonról kellene szidnod azt a csapatot, akik emelik Szeged fényét. Tény, hogy tegnap sokkal jobb volt a Vasas. A fiúknak 180 fokos fordulatot kell venniük, hogy jövőhét szerdán legyen esély az egyenlítésre. Hajrá Beton. Mi hiszünk bennetek és nem csak a szánkat jártatjuk!!!!!!!!!”
  • 1. tonca 2010. április 29. 07:15
    „Hozzá teszem,ehhez a vereséghez hozzájárult a sok mulya szurkoló a medence partján.
    6 Vasas szurkeszt lehetett hallani a tv-n keresztül is csak.