2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 8°C

Hungerit: negyedik hely a LEN-kupában

A negyedik helyen végzett a Szentes női vízilabdacsapata a LEN-kupában, mivel az olaszországi négyes döntő bronzmérkőzésén kikapott a Vuliagmenitől.
Eredmény, bronzmérkőzés:
Vuliagmeni (görög)-Hungerit-Szentesi 10-8 (2-3, 2-1, 3-1, 3-3)

A magyar bajnoki címvédő Szentes az Euroliga negyeddöntős párharcainak egyik veszteseként került át a második számú sorozat, a LEN-kupa imperiai négyes döntőjébe, ahol pénteken egygólos vereséget szenvedett a hazaiak csapatától. A bronzéremért rendezett szombati mérkőzést a görögök a második és harmadik harmadban fordították a maguk javára. A magyar csapat legeredményesebb játékosa Kövér-Kis Réka volt négy góllal. A LEN-kupát az Imperia nyerte meg azzal, hogy a döntőben egy góllal legyőzte a Padovát.

Döntő: Imperia (olasz)-Plebiscito Padova (olasz) 8-7 (0-2, 4-2, 2-0, 2-3)

Pénteken játszották:
Plebiscito Padova-Vuliagmeni 9-8 (4-2, 1-1, 2-4, 2-1)
Imperia-Hungerit-Szentesi VK 11-10 (5-3, 3-3, 2-2, 1-2)

Eredmény, elődöntő (a LEN honlapja alapján):
Imperia (olasz)-Hungerit-Szentesi VK 11-10 (5-3, 3-3, 2-2, 1-2)

A bronzéremért játszhat szombaton a Szentes női vízilabdacsapata a LEN-kupában, mivel az olaszországi négyes döntő első játéknapján egy góllal kikapott a házigazda Imperia együttesétől. A magyar bajnoki címvédő Szentes az Euroliga negyeddöntős párharcainak egyik veszteseként került át a második számú sorozat, a LEN-kupa négyes döntőjébe, ahol már az elődöntőben jelentős akadályba ütközött, mivel a hazaiak csapatával kellett megmérkőznie. A szentesiek kétgólos hátrányba kerültek a nyitónegyedben, majd Miskolczi Kitti megszerezte negyedik találatát is, de a félidőig csak egy gólra sikerült felzárkózni. A folytatásban ötméterest rontott mindkét csapat, aztán a túloldalon a magyar válogatottal világ- és Európa-bajnok Stieber Mercédesz második gólpassza után 7-10 állt az eredményjelzőn. Miskolczi ötödik góljával 9-10-re felzárkóztak a szentesiek, de az egyenlítés már nem jött össze. A magyar csapat a harmadik helyért a görög Vuliagmenivel csap össze szombaton 19.30 órától.

A másik elődöntős mérkőzésen:
Plebiscito Padova (olasz)-Vuliagmeni (görög) 9-8 (4-2, 1-1, 2-4, 2-1)

A szombati program, a 3. helyért: Szentes-Vuliagmeni 19.30, döntő: Plebiscito Padova-Imperia 21.00.

Asztalitenisz: 3 hétvége, 5 meccs

Izgalmas időszak előtt áll a Floratom Szeged AC Probart extraligás asztalitenisz-csapata. Tovább olvasom