2017. 02. 25. szombat - Géza 1°C | 8°C Még több cikk.

Idegenben nyert a Bodrogi Bau Szentes

Az ASI vendégeként szerezte meg idei második győzelmét a Bodrogi Bau Szentes csapata a Vodafone férfi vízilabda OB I 11. fordulójában.

ASI-DSE–Bodrogi Bau Szentesi VK 10–11 (2–3, 3–2, 4–3, 1–3)
Vodafone OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Budapest, Hajós Alfréd uszoda, 100 néző. Vezette: Bors, Dodog.
ASI-DSE: Barabás – Lázár, Ernyey 2, Kiss Á., Kovács P., LÉTAY 3, Dorogi. Csere: RUSZ 4, Hartman, Takács B. 1, Laczkovics, Kürtös, Róth D. Edző: ifj. Kenéz György.
Bodrogi Bau Szentes: Horváth T. – Balogh Z. 1, ARACZKI 3, NÉMETH D. 3, Józsa, Beleon 1, SZABÓ Z. 2. Csere: Éles, Rácz, Turzai 1, Nagy M., Szabó L. Edző: Tóth László.
Gól – emberelőnyből: 18/8, ill. 8/3.
Ötméteresből: –, ill. 4/3.

Tóth László, a Szentes OB I-es vízilabdacsapatának vezetőedzője nem tévedett, jól mérte fel az esélyeket. Minden probléma dacára az esztendő utolsó bajnoki mérkőzésén, az ASI-DSE vendégeként győzelmet várt fiaitól. De ez korántsem volt sima siker! A két gárda felváltva vezetett, és egy találatnál jobban sokáig egyik sem tudott meglépni a másiktól.

A harmadik negyedben a házigazdáknak sikerült kétgólos előnyre szert tenniük (9–7), de ezt követően három Kurca-parti találat következett Araczki, Turzai, Araczki leosztásban, s máris 9–10, vagyis szentesi vezetés állt az eredményjelzőn. Az ASI ezután még egyenlített, de az „utolsó szót" a klubigazgató Beleon Zsolt fia, Beleon Bence mondta ki, akinek 1 perc 23 másodperccel a lefújás előtt lőtt akciógóljával megszerezte a győzelmet a Bodorogi Bau, 11–10.

Jellemző volt a küzdelem hevességére, nagyságára, hogy a meccs során a Szentes öt játékosát (Éles, Turzai, Szabó Z., Araczki, Németh D.) vesztette el kipontozódás miatt, viszont érdekesség, hogy ötméterest csak a vendégek lőttek.

Tóth László: – Nagyot küzdött a csapat, és külön öröm, hogy a végén kiharcoltuk a győzelmet.

További eredmények: VSK-Fűszért–UTE 8–4, BVSC-Zugló–OSC 12–9.

Rövidpályás úszó-vb - Hosszú 4., Verrasztó 5

Hosszú Katinka a negyedik, Verrasztó Evelyn pedig az ötödik helyen végzett szombaton 200 m vegyesen… Tovább olvasom