2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Ikszelt az Universitas a Hungerittel

Meglepetéssel kezdődött az újszegedi Napfényfürdő Aquapolisban a II. Taylor&Nash nemzetközi női felkészülési vízilabdatorna.
A nyáron megerősödött Taylor&Nash Universitas Szeged (a csapatot végig űzte, hajtotta a Ságvári-gimnázium 12. D osztálya (a köszönet elsősorban Barok István tanár úrnak jár) 10–10-es döntetlent ért el a bajnoki ezüstérmes Hungerit MetalCom-Szentes ellen. Pedig úgy indult a meccs, hogy az Eb-n járt válogatottjait (Takács Orsolya, Gyöngyössy Ildikó) nélkülöző Kurca-partiak simán nyerik a meccset. Hamar elhúztak 2–0-ra, az első öt percben a Szeged (a válogatott kapitánya, Drávucz Rita nem volt ott a vízben) még a kaput sem találta el. A folytatásban már igen, de a forduláskor a Szentes már nyolc szerzett gólnál járt.

A térfélcsere után már Gundl Diána védte a hazaiak kapuját, méghozzá remekül, de nemcsak a védekezés javult fel, elöl is egyre magabiztosabbá váltak Tóth Ildikóék. Fokozatosan közelítették meg Győriéket, és Dalmády Szandra ívelésével a záró negyed elején 9–9-nél utol is érték. Miskolczi ugyan megint Zantleitner Krisztina csapatát juttatta vezetéshez, de a vége előtt egy perrcel Árkosy előnyből 10–10-re alakította a végeredményt.

Godova Gábor: – Remélem, az ilyen meccsek kiveszik a lányokból a túlzott megilletődöttséget.

Zantleitner Krisztina: – Első felkészülési meccsünkön az első két negyeddel elégedett vagyok, utána kiengedtünk. Van még mit gyakorolnunk.

Hiába nyújtózkodtak. A szentesi Sipos Dorina (4) és a szegedi Hegedűs Renáta (12) csapatai döntetlenre végeztek.  Fotó: Karnok Csaba
Hiába nyújtózkodtak. A szentesi Sipos Dorina (4) és a szegedi Hegedűs Renáta (12) csapatai döntetlenre végeztek. Fotó: Karnok Csaba

Taylor&Nash Universitas Szeged–Hungerit MetalCom-Szentes 10–10 (2–5, 2–3, 3–0, 3–2)
Napfényfürdő Aquapolis, 100 néző. Vezette: Vogel, Németh A.
Szeged: Varga Z. – Árkosy 1, Lengyel Dóra, Dalmády P. 1, TÓTH I. 2, DALMÁDY SZ. 3, Hegedűs. Csere: GUNDL (kapus), Miklós, LENGYEL DOMINIKA 2, Lengyel A., Schneider, Tóth P. 1. Edző: Godova Gábor.
Szentes: Jankovics – Győri 1, HEVESI 2, Brávik 1, MISKOLCZI 2, KOTOVA 2, Kövér-KISS 2. Csere: Sipos, Gémes. Edző: Zantleitner Krisztina.
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 6/2.
Ötméteresből: 3/2, ill. 3/2.
peria (olasz) 11–12.

További eredmények: Eger–Messina (olasz) 15–12, Szeged–Eger 9–9, szegedi gólszerzők: Tóth I. 4, Dalmády Sz., Árkosy, Dalmády P., Lengyel D., Hegedűs, Messina–Imperia (olasz) 11–12.

A mai program: Eger–Imperia, 10; Szentes–Messina, 11.30; Szeged–Imperia, 15.30; Eger–Szentes, 17. Vasárnap: Szeged–Messina, 10; Imperia–Szentes, 11.30.

Sakkolimpia: elérhető a bronz

Az Izraeltől elszenvedett vereség után magabiztos győzelemmel javított a magyar válogatott az… Tovább olvasom