2018. 01. 17. szerda - Antal, Antónia -1°C | 8°C Még több cikk.

Janicsnak és Vajdának csak a hátát nézték

Kajak-kenu - A Démász Szeged Vízisport Egyesület olimpiai bajnokai, Janics Natasa és Vajda Attila is vízre szállt a szegedi világkupa első napján, riválisaik csak a hátukat nézték.
Háromszoros olimpia bajnokunknak, Janics Natasának kőkemény délelőttje volt a szegedi világkupa első napján. Klasszisunk háromszor is nekifeszült a távoknak: szólóban, párosban és a négyeshajóban is megmutatta magát. Elsőként az új csapathajóban lapátolt Paksy Tímeával, Benedek Dalmával és Kozák Danutával 500 méteren. A nemzetközi versenyen most debütáló kvartett remekül teljesített: futamukból az első helyen jutottak tovább. A döntőben a legnagyobb riválisuk a Kovács Katalin nevével fémjelzett másik magyar hajó lehet. A jobbik időt ez utóbbi érte el és szintén futamgyőztesként masírozott tovább.

Natasa 200 méteren egyesben is igazolta klasszisát: stílusos, könnyed versenyzéssel lett első. Alig negyven perccel később Kovács Katalinnal egy hajóban is tönkreverték riválisaikat, pedig a 9-es surranópályán kellett repeszteniük.

Peking olimpiai bajnok kenusára, Vajda Attilára csupán egyetlen táv - az 1000 méter - várt a délelőtt folyamán. Ezt az akadályt pedig könnyedén vette Szeged büszkesége. A hűvös idő és a balos szembeszél sem zavarta: a legutóbbi két világkupát megnyerő üzbég Menkovot és a román Mironcicot is maga mögé utasítva nyert. – Nagyon kemény volt a futam, de meg tudtam oldani. Az erős szembeszél igen hosszúvá tette a pályát" – mondta Attila a hajóból kiszállva.

A partról már az első nap délelőttjén rengetegen kísérték figyelemmel az eseményeket. Köztük volt a 12 év után a szövetségi kapitányi poszttól elköszönő Angyal Zoltán is, aki a két szegedi olimpiai bajnokot méltatta: – Csak a vak nem látja, hogy Attila idén is nagyon jó lesz. Roppant magabiztosan versenyzett és kritikus helyzetben még jobb formát fog mutatni. Olyan versenyző, aki semmitől sem rezel be, sőt kifejezetten jót tesz neki a tét. Natasa is nagyon szépen evezett, öröm volt figyelni a 200-as szóló pályáját. A négyesről viszont még korai nyilatkozni, majd éles helyzetben kiderül, hogy ki mire képes – árulta el a szakember, aki saját elmondása szerint kifejezetten élvezte, hogy szurkolóként ezúttal nem kellett szorongania.

Janicsnak és Vajdának csak a hátát nézték (galéria) - Fotó: Karnok Csaba

Ami a többi szegedit illeti: kitűnően evezett a K4-es magyar egység Dombi Rudolf, Varga Norbert, Bodor Attila - utóbbi kettő démászos - és Kulgler Attila, akik csak egy hajszállal maradtak el az első helyen befutott szerb egységtől és összességében is a harmadik legjobb időt evezték.

A kajakosok mezőnyében mutatkozott be a szegedi Petrovics Máté Kugler Attilával - az egység harmadik lett az előfutamban, az időrangsorban pedig a 14. helyen végzett. Rájuk vár még egy középfutam.

Kora délután tovább folytatta erődemonstrációját a szegedi különítmény: Vajda Attila 500 méteren nagy csatát vívott a román Mironcic-csal és csakúgy, mint a hosszabb távon, most is ő bírta jobban a finist. Attila mindkét távon győzött, így már csak a finálékra kell összpontosítania.

Olimpiai bajnok kenusunk edzője, Vécsi Viktor elégedetten nyilatkozott tanítványa újabb részsikere után: - Augusztus közepén ez a mezőny hozza ránk a frászt a világbajnokságon, így már most tudjuk modellezni, hogy mi vár majd akkor ránk. Borzasztóan erős volt az 500-as mezőny előfutama, de Attila most is igazolta klasszisát. Hasonló folytatásra számítok - zárta szavait a szakember.

A nap zárásaként újra egy hajóban láthattuk a Janics-Kovács duót. A két klasszis 500 méteren is bizonyította, hogy utánozhatatlan párost alkotnak, másfél hajóval verték az erölködő németeket.

• 11. maradando 2009. június 07. 21:36
    „"KATI_NÉNI" hátát szeretném látni,amint bucsúzik végleg a csapattól.Napkeltében levő nyilatkozata óta nálam sajna nem nyerő a "banyus" .!”
  • 10. sarax 2009. június 07. 20:09
    „Ja tömött bukszájuk van...ja.De ők élegalább tisztességesen szereztél ezt a pénzt teljesen megérdemlik.Félretették a tanulást, magánéletet, gyerekkoruk óta ennek élnek.Mi lenne a magyar sportal nélkülük?KATI NÉLKÜL,NATASA NÉLKÜL,KUCSI ÉS ATTILA NÉLKÜL?”
  • 9. maradando 2009. június 05. 23:49
    „Szép nagy hátuk van szó se róla.Sikeres verseny széria után kiváncsi lennék a tömött"bukszájukra" is.”
  • 8. kreatív 2009. június 05. 23:47
    „Janicsnak és Vajdának csak a hátát nézték! Sajnos a főiskolai és egyetemi vizsgáztatók is !!!”
  • 7. szegedifiú 2009. június 05. 23:07
    „IMÁDLAK, JANICS NATASA!”
  • 6. kreatív 2009. június 05. 22:29
    „Natasa Janics! Attila Vajda! Vizsgaidőszak van! Mi lesz a tanulással???
    9349779! Ne aggódj! Nincs olyan nevetségesen őrült ország és város, mint Magyarország és Szeged! Ennyi pénzt egy kihalóban lévő olimpiai sportág versenyzőjére, legyen az olimpiai bajnok- sehol sem költenek!
    U.i.:Miért ingyenesa Maty-éri rendezvény??!! Mennyit fizet ezért az állami költségvetés, a városi önkormányzat???!!!

• 1. studyfy 2009. június 05. 13:42
    „Én azért csak tesztelném egy versenyen a Paksy, Benedek, Kovács, Janics négyest. Egyszer már egy olimpiai aranyat elvesztettünk emiatt. Egy Kovács Katit mellőzni - bármennyire összehajtott RFK-val - szerintem nagy hiba.”