2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 2°C

Juan Carlos Pastor: Úgy látszik, Magyarországon nem nyerhetünk

Hiába tartotta sokáig jól magát a MOL-Pick Szeged, a végén az MKB-MVM Veszprém megérdemelten, 26-22-re nyert a pécsi mk-döntőben, és szerezte meg 24. kupagyőzelmét.
MKB-MVM Veszprém-MOL-Pick Szeged 26-22 (12-11)
Bomba férfi kézilabda magyar kupa, döntő, Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 3500 néző. Vezeti: Dobrovits, Tájok.
MKB-MVM Veszprém: Alilovic - Marguc 5/1, Nagy L. 5, Chema Rodriquez 1, Sulic 4, Ilics 6/1, Iváncsik G. 2. Csere: Terzic, Schuch, Zeitz 1, Ruesga 1, Gulyás 1, Ugalde, Lékai.  Vezetőedző: Carlos Ortega.
MOL-Pick Szeged: Wyszomirski - Prodanovics, Zubai 2, Källman 5, Blazevic, Ilyés 2, Bombac 3. Csere: Sierra (kapus), Balogh 5, Vranjes, Parrondo, Robledo 2, Ancsin 3. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc.
Hétméteres: 4/2, ill. 1/0.

Amíg a játékosok az öltözőben voltak, Juan Carlos Pastor vezetőedző már a buszon ült magába roskadva. A csarnok mellett a szurkolók egyet értettek abban, hogy a MOL-Pick Szeged jól küzdött, ám ez sem volt elég.

- Először is gratulálok a Veszprémnek a kupagyőzelemhez! A meccs egyik döntő momentuma volt, hogy náluk kiváló volt a kapusteljesítmény, Alilovic nyerőembernek bizonyult. Úgy látszik, Magyarországon nem nyerhetünk, nem küzdhetünk azonos feltételekkel. A különbséget túlzónak érzem, nincs ennyi a két csapat között. Nagyon sajnálom a meccset... Jó lenne megélni, hogy egyszer azonos körülmények között játszhassunk, kíváncsi lennék, hogy akkor mire lenne képes a csapatom – nyilatkozta Juan Carlos Pastor.
60. perc: Vége! A Veszprém a győztes!

59. perc: Sulic 2 perc. Ilyés, 26-22.

58. perc: Zubai, 26-21.

57. perc: Ilyés, 25-20. Ilics, 26-20.

56. perc: Sierra véd. Zubait rántják vissza, Iváncsik, 25-19.

55. perc: Ancsin, ő is elkapta a fonalat, 24-19. Időt kér a Veszprém.

54. perc: Nagy, 24-18.

53. perc: Szegedi labdaszerzés, Ancsin, 23-18.

52. perc: Sierra véd, marad a Veszprémnél a labda.

51. perc: Zeitz, 23-16. Ancsin, ebből kell több, 23-17.

50. perc: Bombac szerzett labdát, majd eladja.

49. perc: Källman bevágja az alsóba, 22-16.

48. perc: Ilics, elkészült a Szeged, 22-15.

47. perc: Balogh gyengén, könnyed Alilovic védés.

46. perc: Källman, most Alilovic nyer. Vranjes pirosat kap, jogos, Chema Rodriquez 2 percet.  Hetes, Ilics, 20-15.

45. perc: Källman, kínai, 20-15. Zeitz mellé.

A Veszprém nyerte a Magyar Kupát. Fotó: Sóki Tamás (galéria)

44. perc: Vranjes ziccerben, belemenést fújnak, Marguc, 20-14.

43. perc: Sierra véd. Alilovic, majd Sierra.

42. perc: Ancsin találja telibe Alilovicot, aki újból véd.

41. perc: Robledo eladja, Marguc robog, 19-14.

40. perc: Baloghot ütik fejbe, kontra, Sulic, 18-14. Időt kér a Szeged. Jön Sierra a kapuba.

39. perc: Nagy lép ötöt, megadják, 17-14.

38. perc: Zubai küzdi be magát, 16-14.

37. perc: Veszprémi hetes. Marguc, Wyszomirski megfogja, a kipattanót belövi, 16-13.

36. perc: Marguc, majd az üres kapuba, Bombac, 15-13.

35. perc: Terzic kap 2 percet. Zubai hetest harcol ki. Parrondo, mellé.

34. perc: Nagy villan, 14-12.

33. perc: Robledo, Alilovic véd.

32. perc: Balogh betörésből, 13-12. Remek szegedi blokk.

31. perc: A Szeged kezdi a második félidőt. Sulic, 13-11.

Eddig parádés meccs, izgalmakkal, és egy remekül küzdő MOL-Pick Szegeddel. Kár a néhány hibáért, mert akkor most más lehetne az eredmény. Nincs veszve semmi, ha ilyen harcos lesz a Pastor-csapat, akkor fordíthat a második félidőben.

30. perc: Bombac lőtt, Alilovic véd, még egy időntúli szabad, elhal a falban. 12-11 a Veszprémnek a félidőben.

29. perc: Robledo lő, Alilovic véd. Chema ver meg mindenkit, 12-11.

28. perc: Szegedi labdaszerzés! BRAVÓ!

27. perc: Iváncsik fut be, beállóból, 11-10. Vranjes 2 percet kap. Robeldo villan, 11-11.

26. perc: Egyszer sem kedvezett még a Szegednek a két spori, 55 másodperce támad a Veszprém.

25. perc: Bombac-bomba, 10-10.

24. perc: Labdát szerzett a Pick. Vranjes, Alilovic véd. Veszprémi hetes, jogos. Marguc, 10-9.

23. perc: Blazevic 2 perc. Nagy... elesett... erre? Erre! Pastor kap sárgát. Hihetetlen ez a két spori!

22. perc: Robledo repül, fölé, hetest reklamál.

21. perc: Elég passzív volt, Nagy hetest harcol ki. Ilics, WYSZOMIRSKI véd!

20. perc: Källman zunder, 9-9! Időt kér a Veszprém!

19. perc: Balogh remek csel, gól, 9-8. Wyszomirski véd.

18. perc: Wyszomirski véd. Robledot kel ápolni, a gólja után kapott egy ütést. Jöhet a Szeged.

17. perc: Robledo első lövése bent, 9-7.

16. perc: Källlmannak húzzák le, 9-6. Nagy telibe találja a kapufát.

15. perc: Gulyás a szélről, 8-5. Källman az üres kapu fölé. Ruesga is, hátrányból, 9-5. Időt kér a Szeged.

14. perc: Balogh hatalmas gól+Ilics 2 perc.

13. perc: Nilsson, véd Wyszomirski, marad a Veszprémnél. Ilics nagyon él, 7-4.

12. perc: Ilics, Wyszomirski mellé nyúlt, 6-4. Prodanovics ront.

11. perc: Ilics villan, 5-4. Eladja a labdát a MOL-Pick.

10. perc: Zeitz kapufa. Källman repül, 4-4.

9. perc: Balogh szerzett labdát, 3-4.

8. perc: Balogh középre, Alilovic könnyedén véd.

7. perc: Bombac lő, Alilovic véd. újabb szegedi labdaszerzés.

6. perc: Jó védekezés, szegedi labdaszerzés.

5. perc: Nagy L. betörésből, 4-2. Bombacot kell ápolni, Ilyés ront.

4. perc: Ilyés fölé, sajnos sokkal. Nagy a kezek között, 3-2. Balogh a védők között, 3-2.

3. perc: Sulic majd, Sulic, 2-1. Pörög a meccs.

2. perc: Kőkemény veszprémi védekezés, Ilyés talpról, 0-1.

1. perc: A Veszprém kezd. Chema fölé.

14.00: Jönnek a szegedi fiúk, a hangpárbajt a szegedi tábor nyeri!

13.57: Nem kapkodta el a Veszprém, most jöttek ki az öltözőből, a Pick már 3 perce kint volt a pályán.

13.54: A szegedi tábor sem hagyja magát, visszavág!

15.53: A veszprémi tábor hozza magát, minden második rigmusuk trágár szavakat tartalmaz, és csak a Szegedet ócsárolják.

13.50: A MOL-Pick már az öltözőben. Természetesen kékben lesz a Szeged, pirosban a címvédő, a Veszprém.
13.45: Nem lesz tele a Lauber Dzeső sportcsarnok, de a hangulatra nem lesz panasz, népes a szegedi és veszprémi tábor.

13.43: A Komlón dolgozó Ratko Djurkovics is itt a meccsen, a "Szigorú" becenévre hallgató egykori szegedi játékos csak ennyit mondott: "Hajrá Szeged!"

13.30: A MOL-Pick Szeged hatszor hódította el a magyar kupát, a Veszprém 23-szor volt első.

13.27: Egy éve 27-21-re nyert a Veszprém a pécsi döntőben. Most minden szegedi szurkoló bízik abban, hogy fordul a kocka, sikerül a bravúr.

13.25: A Veszprém is kint, mindkét csapat melegít.

13.24: Már a pályán a MOL-Pick Szeged. Tombol a szegedi tábor.

13.22: A Mezőkövesd a harmadik, miután a bronzmeccsen 30-21-re nyert a Vác ellen

13.10: Az utolsó 10 perc kezdődik a bronzcsatában. A Kövesd 23-20-ra vezet Bajusz Sándorék, azaz a Vác ellen.

12.50: A mezőkövesdi drukkerek remek hangulatot teremtenek, egy közel 100 fős tábor végig énekel, szurkol, tapsol. Parádés tábor!

12.40: Mindenki üdvözlünk Pécsről, a férfi kézilabda magyar kupa négyes döntőjéről. A MOL-Pick Szeged már a csarnokban, egyre több szegedi a lelátón. Javában tart a bronzmeccs, a félidőben a Mezőkövesd 15-11-re vezet a Cegléd ellen.

Evezés: izgalmak után nyugalom

Az EDF DÉMÁSZ-Szeged evezőse, Matyasovszki Dániel a váci Galambos Péterrel könnyűsúlyú kétpárban Eb- és vb-induló. Tovább olvasom