2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Kecskemét - Pick Szeged 25-30 (12-16)

Harmadik bajnoki mérkőzését is megnyerte a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Vladan Matics együttese 30-25-re diadalmaskodott a Kecskemét otthonában. Katzirz és Andjelkovics játszott kiemelkedően.

Delfin KC-Pick Szeged 25-30 (12-16)

Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 2. forduló, Kecskemét, 800 néző. Vezeti: Ágnecz, Sipos.

Delfin KC: Erdélyi - Berta 7, Tóth E. 3, Bíró 3, Vujasin, Kekezovics 5, Veselinov 3. Cserék: Dobardzijev 2, Dobó 1, Muhl 1, Csorba, Vladislav. Edző: Kun István.

Pick Szeged: Puljezevics - Ghionea 5, Laluska 4, Herbert, Andjelkovics 6, Katzirz 8, Zvizej. Cserék: Krivokapics, Vadkerti 1, Petrea 2, Vancsics 3, Bjelis 1, Osmajics.  Edző: Vladan Matics.

60. perc: Mienk az utolsó támadás: Osmajics elnézi, Berta megszerzi, 25-30. VÉGE!

59. perc: Pick-időkérés. Petrea verekedi be magát, 24-30.

58. perc: Laluska bomba, az első klasszikus átlövés, 23-29. Berta is elemében, 24-29.

57. perc: Laluska Bertához passzol... 23-28.

56. perc: Osmajics gyenge kísérlet. Hazai időkérés. Tóth lövését nézi be Marjanac, 22-28.

55. perc: Berta okosan a szélről, szép, 21-28.

54. perc: Laluska csel, majd ziccer, 20-28.

53. perc: Ghionea javít, 20-27.

52. perc: Hetest kapunk, érkezik Kovács kapus. Ghionea: kihagyja.

51. perc: Katzirz remekel: 20-26.

50. perc: Tóth a lábak között, 20-25.

49. perc: Kekezovics töri meg a csendet, 19-24. Katzirz is megmutatja, immár hetedjére, 19-25.

48. perc: Most sem volt gól.

47. perc: Nincs gól.

46. perc: Osmajics blokk. Jól védekezünk, Hörbi a vonalra lép.

45. perc: Berta is tud átlövésből, 18-24. Andjelkovics válasz, 18-24.

44. perc: Herbert ziccerben kapufa. Osmajics bent.

43. per: Petrea 2 perc. Veselinov farag a hátrányból, 17-23.

42. perc: Jön Marjanac. Katzirz tarthatatlan, 16-23.

41. perc: szépítenek a hazaiak, 15-22. Dobó talpról, Puljezevics elnézi rendesen, 16-22.

39. perc: Kekezovics második hetesét értékesíti, 14-21. Ghionea akkora dugót ragaszt a felsőbe, méghozzá átlövésből, 14-22. Csuda egy találat, a legszebb eddig.

38. perc: Puljezevics védések zsinórban. Herbert 2 perc. Belefér!

37. perc: Vadkerti a tőle megszokott ejtés, 13-20. Elkezdtünk játszani! Herbert passz, Katzirz közelről, 13-21.

36. perc: fáradnak a hazaiak, Vujasin 2 perc, Ghionea hetesből, 13-19.

35. perc: Katzirz és Veselinov 2-2 perc. Kakaskodásért.

34. perc: Laluska okosan, Erdélyi lábai között, 13-18.

33. perc: Veselinov beállóból, 13-17.

32. perc: Andjelkovics újabb cikázása, 12-17.

31. perc: Kezdünk! Emberhátrányban vagyunk 55 másodpercig. Katzirz átlövését védi Erdélyi, szerencsére eladják a labdát a hazaiak. Megvagyunk!

30. perc: Katzirz közelről, 12-15. Időt kérünk. 20 másodperc van hátra. Andjelkovics - 3 mp volt hátra - a felsőbe bombáz. Bombagól!! 12-16. FÉLIDŐ!

29. perc: Tóth Edmond szépít. Jó ezt leírni, hogy szépít, 11-14. Vladsilav forgatja be Petreát, 12-14. A román fiú 2 percet kap.

28. perc: Vancsics elemében. Andjelkovics, Bjelis, Vancsics volt a labda útja, 10-14.

27. pec: Dobardzijev is 2 perc, sőt, még hetest is kapunk. Csak értékesíteni kellene. Ghionea áll oda: 10-13.

26. perc: Emberlőnyben játszunk. Bjelis beköszön, 10-12.

25. perc: Bjelis is bent. Bíró Katzirz kezei között. Puljezevics felrobban, 10-10. Andjelkovics gyorsan válaszol, 10-11.

24. perc: Vancsics Jani ejt, VEZETÜNK! Először a meccsen, 9-10.

23. perc: Katasztrófa. Röviden így lehetne jellemezni a Pick-játékát. Vancsics most nem hibázott, ziccerből 9-9.

22. perc: Muhl bellóból, 9-8. Vancsics a kapufát találja el.

21. perc: Vancsics passzol, Vadkerti középről a kapusba lő...HIHETETLEN!

20. perc: Katzirz egyenlít, utolérjük a Delfint, 8-8. Petrea gyengécske probálkozását tolja ki Kovács.

19. perc: Dávid javít, egy gyorsindítás után már hibáz, 8-7.

18. perc: Dobó ülhet le 2 percre. Petrea Vancsics feje fölé passzol.  Muhl üti le Vadkertit ziccerben, csak 2 perc. Pedig... Körtét ápolni kell. Hetes, Katzirz, kihagyja, majd a kipattanót is a kapusba vágja!

17. perc: Ghionea kap 2 percet. Vancsics jön be. Dobardzijev 6 méterről, 8-6.

16. perc: Zvizej újabb ziccert ront el. Középről, beállós posztról. Ghionea a gólszerző: 7-6.

15. perc: Ebben a percben nincs gól, de sikerül kivédekezni egy hazai támadást.

14. perc: Berta, mint régen a Pickben, Puljez keze mellett, 7-5. Kicsit jobban kellene harcolni. Labdát veszítünk.

13. perc: Bíró talpról! Jó volna már védekezni is, 6-5. Hetest kapunk: Zvizej, kihagyja.

12. perc: LALUSKA GÓL! Zvizej remek labdaszerzése után lerohanásból, 5-5.

11. Hiába véd bravúrral Puljezevics, Kekezovics a szélről, 5-3. Petrea válaszol, 5-4. Na végre valami szép dolog! Eddig nem sok volt.

10. perc: Vadkerti érkezik Krivo helyett. Petrea is a pályán. Vadkerti ziccert ront.

9. perc: Krivokapics adja el a labdát, Katzirzot 2 percre kiállítják. Kekezovics átlövésből, szép gól, 4-3.

8. perc: Zvizej labdaszerzés.

7. perc: Krivokapics kapufa. Centik kellettek volna.

6. perc: Andjelkovics cikázik, remek gól, 3-3.

5. perc: Mienk a labda. Laluska eladja, Bíró ziccer, 3-2.

4. perc: Herbert blokkolt.

3. perc: Andjelkovics a kezek között, 2-2.

2. perc: Kekezovics hétméteresből, 2-1.

1. perc: A hazaiak kezdenek. Berta gól. Puljezevics füle mellett. 1-0. Katzirz iszonyatos bomba, 1-1.

A két játékvezetőről még igazán nem hallottunk. Reméljük, hogy nem izgulják el a bajnokit. Hamarosan kezdünk. A Pick elment átöltözni! Simon Bence maradt ki a keretből, a fiatal játékos a lelátón ül. A 800 nézőből legalább 150 szegedi.

Délután négy órakor, egy óra út után megérkezett Kecskemétre a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A Delfin KC számára különleges lesz az összecsapás, hiszen Kecskeméten még sohasem rendeztek első osztályú férfi kézilabda találkozót.

A Pick és hazai játékosok egymással beszélgetnek, Mario Bjelis és Tóth Edmond diskurál a legtovább, hiszen egykor Vigóban együtt játszottak. Közben Luka Zvizej és Bankovics erőnléti edző négyeseket dobálnak. Luka jobb nála, nem véletlen...

Ha a Kecskemét kezdi a meccset, akkor Laluska Balázs kezd, ezt Vladan Matics vezetőedző árulta el a www.delmagyar.hu-nak. "Lala" három év után játszik ma újból Pick-mezben, akire ma a szerb tréner főként védekezésben számít, de természetesen ha úgy adódik, akkor támadásban is fent marad.

A helyi rendezőktől azt az információt kapjuk, hogy kétszáz veszprémi szurkoló jön a meccsre. Nem a Picknek drukkolni. Egyelőre csak szegedi szimpatizánsokkal találkoztunk, hatalmas szendvicseket fogyasztanak a büfében. Persze, van sör is. Elég drága! Egy dobozos soproni 300 Ft!!!!!

Laluska és Katzirz már lazán (16.35) melegít. Piros mezben játszunk majd. A csarnokban csend van, 60-70 ember egyelőre a lelátón. A csarnokot nagyon szépen felújították. Zvizej megnyerte a Bankovics elleni csatát, kezet fognak, Luka az öltözőbe megy. Eligazításon (16.40) a Pick, a szokásos utolsó megbeszélés.

16.47: Kijöttek a fiúk, lazán dobálnak. Végre megszólal a zene, tíz rohamrendőr a lelátón! Fő a biztonság... Andjelkovics a kis Ronaldinho. A kezdőkörben dekázik, nem esik le a labda percekig.

16.56: Berta Robi vezetésével a Delfin KC is a pályán.

17.10: Már harminc rohamrendőr a lelátón, a Pick-szurkolók mögött. A beígért veszprémiek eddig sehol.

Két meccs, két győzelem. A szegedi szurkolók mégsem a sikerekről beszélnek, s formálnak véleményt a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának honlapján, vagy éppen a www.delmagyar.hu-n, hanem arról, hogy a Gyöngyös ellen bizony rendesen megszenvedett a magyarkupa-győztes. A játékosok viszont előretekintenek: a múlttal, a rossz játékkal nem kívánnak foglalkozni. Hiszen az élet nem áll meg, jönnek zsinórban a bajnokik, majd három hét múlva Lengyelországban az első Bajnokok Ligája-összecsapás, a Plock ellen. Ma 17.30-kor a nem túl acélos, a bajnokság újoncának, a Kecskemétnek (a nyáron 41–24-re verték edzőmeccsen őket) az otthonában szerepel a Pick. A Delfin KC jobbszélsője az a Berta Róbert, akit mindig nagy szeretet övezett, főként azért, mert hűséges volt a Pickhez.

Herbert Gábor letöltötte eltiltását, kecskeméten visszatér a csapatba
Herbert Gábor letöltötte eltiltását, Kecskeméten visszatér a csapatba

– Számunkra az első két forduló a tapasztalatszerzésé. Debrecenben végig remekül küzdöttünk, játszottuk a saját játékunkat, és csak 33–26-ra kaptunk ki. Ha a Pick ellen is megismételjük ezt a produkciót, akkor tarthatjuk a lépést volt csapatom ellen. Hallottam, hogy a Gyöngyös megizzasztotta a fiúkat, de én ezen nem csodálkoztam. A két gárda között hatalmas motivációs különbség volt: a vendégeknél az exszegediek bizonyítani akartak, és végül bizonyítottak is. Ezért volt ekkora küzdelem. Laluska Balázs tényleg játszik ellenünk? Ennek örülök is, meg nem is. „Lalát" nagyon kedvelem, de jó lett volna ha még a kecskeméti meccset kihagyja.

Herbert Gábor is visszatér. A válogatott beállós kétmeccses eltiltását letöltötte, és újra számíthat rá Vladan Matics vezetőedző.

– Bízom benne, hogy a szerdai produkciót feledtetni tudjuk: a Gyöngyös elleni meccsünk nem volt méltó a Pick Szeged nevéhez. Az akarással, a hajtással nem volt gond, de görcsössé váltunk, nem tudtunk megnyugtató előnyt szerezni. Én úgy gondolom, hogy aki a Pickben szerepel, az azért játszik a Szegedben, és nem más csapatban, mert jó játékos. Ha valaki nem él ezzel a lehetőséggel, hogy ilyen neves gárdában szerepelhet, akkor annak nincs helye közöttünk. Rossz volt kintről nézni a meccseket, most remélem gólokkal tudom segíteni a csapatomat, és biztosan nyerünk Berta Robiék ellen.

T-Online hirdetés

• 12. _csucsu_ 2008. szeptember 14. 18:13
    „pernyi!
    Már csak azért kérdeztem,hogy akkor meg tudod e nézni a meccset a VTV-n.:))
    Én örülök,hogy ismét nyertek!Nem baj,ha nem most égnek
    1000 fokon,kell az erő és a kitartás a nagyobb csapatokhoz!!!!

• 9. tom93 2008. szeptember 13. 20:47
    „Gratulálk a győzelemhez. Rengeteg munka vár még ránk. Nem könnyű, de türelem. és bizalom.
    Remélem "felnőttek" vagyunk mi szurkolók és a csapat is. Én ehhez tartom magam.
    Hajrá Pick!”
  • 8. Xene 2008. szeptember 13. 20:00
    „És akkor tisztelt SZEGED ki maradna a csapatban? Akkor kb. olyan szinten lenne a Pick, mint a Gyöngyös, Csurgó stb. Nem most kell 100%-on pörögni. Új játékosok vannak, meg kell, hogy ismerjék egymást. Nem 1-2 nap alatt fog ez megtörténni sajnos.”
  • 7. SZEGED 2008. szeptember 13. 19:54
    „Kecskemétet legalább 10-15 góllal kellett volna megverni. Ja! Matics a bocskorosokat is magával viheti nyugodt szívvel, elvégre az Ő kivánságlistáján is szerepeltek szerintem!”
  • 6. SZEGED 2008. szeptember 13. 19:48
    „Hát ez aztán jó nagy kakafing. Nesze neked BL. Most majd zeng a sajtó a kurva jó csapatunkról. Szégyen! Matics libákat terelgessen Szerbiában, vigye magával a kis gúnárjait is.”
  • 5. ÉN 2008. szeptember 13. 18:26