2017. 04. 25. kedd - Márk 6°C | 20°C Még több cikk.

Kemény végjátékkal: Szeviép-Szeged-ZTE 73-62

Az utolsó negyedben mutatott parádés teljesítménnyel 13 ponttal győzött hazai pályán a Szeviép Szeged csapata a női kosárlabda NB I 11. fordulójában.

Szeviép-Szeged-ZTE 73-62 (12-13, 15-15, 22-21, 24-13)

Női kosárlabda NB I A csoportm 11. forduló.
Szeged, úszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette:Kapitány G. Gelencsér Gy.

Szeviép: Németh 19/9, Roglic 4, Fejes 11, Laklóth 8/6, Rasheed 15. Csere: Keller, Farkasinszki, Mészáros, Lengyel 13/3. Edző: Bencze Tamás.

ZTE: Bukovszki, Szalay 2, Zsovár 12/9, Czukor 13/3, Page 17. Csere: Szélesy 10, Ambrus, Hersics 4, Sonyák. Edző: Gáll Tamás.

Kipontozódott: Roglic (25. perc)

Bencze Tamás: próbáltunk ritmust adni a mérkőzésnek, de az alacsony szerkezetreváltás csak az utolsó negyedben hozta meg a gyümölcsét. Jó volt látni, hogy a lányok iszonyatosan akarták a sikert, és a végén úgy örültek, mint amikor megvertük a Soprtont.

4. negyed (24-13)

10. perc:
Nagy kavarodás, de Rasheed indítása pontos. Hát még a kosár. 69-60. Rasheed dobhat kettőt, szép! Fejes cseni el a labdát, ez a vége. 73-62.

Szeviép-Szeged-ZTE 73-62 - KÉPGALÉRIA

9. perc: Szélesy és Lengyel, nagy az iram. 67-60.

8. perc:
De kellett ez a Németh-tripla! 63-58. Fejes szerfez labdát, jó a vége is, 7-tel megy a Szeviép 2:34-gyel a vége előtt. 65-58.

7. perc:
Page 18. pontja is megvan, büntetőből. 60-58.

6. perc:
Page indul meg, jó is a befejezés. Már 16 pontos. Időt kér Bencze Tamás. 57-57. Jót is tett, Laklóth elenged egy hármast. 60-57.

5. perc:
Németh mentett nagyot, de így sincs szegedi kosár. Szerencsére egerszegi sem.

4. perc: Lengyel-Fejes összjáték, szép befejezés. Németh indítja Rasheedot, de lejön a dobás a palánkról, majd Laklóth triplája is. Page dupla a túloldalon, a büntető kimarad. 57-55.

3. perc: Rasheed egyedül is megoldja. 53-49. Page is előkerült újra. Lengyel Dalma mit csinál? Pazar tripla.  Szalay büntető bent. 55-53.

2. perc: Hosszan támad a ZTE, majd Bukovszki üti le Némethet. Nincs komoly baj, de elég csúnya volt.

1. perc: Laklóth röpül be az utolsó pillanatban, de a kosár nem ér. Rasheed szerez labdát, jó a befejezés. A 2. negyed után újra vezetünk. 51-49.

3. negyed (22-21)

10. perc:
Lengyel 9-nél jár, Németh 16-nál. 47-49. Utolsó pillanatban Rasheed indul meg, a pörgetés is jó. Hosszú idő után újra egál. 49-49.

8. perc:
Szegedi labdaszerzés, majd Fejes fejezi be. De jön a válasz. 42-47. Fejes ismét, majd Bukovszki. Felpörgött a mérkőzés. 43-49.

7. perc:
Laklóth triplája de kellett! Kettőre jön fel a Szeviép. 39-41. Időt kérnek a kék-sárgák. Czukor dobhat kettőt, az első kimarad, a másik viszont jó. 39-42. Zsovár keze sül el megint, hihetetlen. 39-45.

6. perc: Szélesy újra, majd Bukovszki törne be, de megállítják. Még mindig a ZTE támad...elég lesz már! Lengyel-Németh összjáték, a pont az előbbié. 36-41.

5. perc:
Németh hozná fel egyre csapatát, de közbeszól a bírói síp. Senki se érti. Leginkább Németh. Roglicot pontozzák ki a bírók reklamálásért. És még Szélesy büntetői is jók. 6-tal megy a ZTE. 34-40.

4. perc: Czukor nem édesíti meg az életünket,  jó a hármas. 31-37. kellett mint egy falat kenyér Németh triplája. 34-37.

3. perc: Zsovár egyik büntetője bent, újra eggyel megy a ZTE. Majd a dupljával háromra nő az előny. 31-34.

2. perc:
Németh viszi a vállán a csapatot, 11 pontos. 31-31.

1. perc: A Szeviép kezdhette a mérkőzést, de Rasheed erős passzát Fejes nem éri el. Továbbra is marad nálunk a labda, de Németh triplája se lesz jó. Zsováré viszont igen, majd Rasheedtól jön a válasz. 29-31.

2. negyed (15-15)

10. perc:
Szegedi labdaszerzést követően Rasheed hármasa rövid egy centivel. Page büntetőzhet a túloldalon. Újra ott az előny. 27-28. Még közd a Szeviép egy kosárért, de Németh dobását blokkolják. A félidőben is marad a vendégek előnye.

9. perc: Jót tett az időkérés a vendégeknek, Page távolija jó. De csak kettőt ér. Rasheed első büntetője kimarad, a másik viszont bepottyan. 27-26.

8. perc:
Újra Németh dobhat, ez is jó. 24-24. Kimarad az egerszegi támadás, majd Keller küzd a labdáért a palánk alatt, sikeresen. Újra vezet a Szeviép. 26-24.

7. perc: Keller büntetőzik, de csak az egyik van bent. 20-21. Németh is dobhat, mindkettő bent. 22-21. Zsovár nem sokat tétlenkedett, egy triplával válaszol. 22-24.

6. perc: Rasheed labdáját nem éri el Lalóth, de a lerohanással nem tud mit kezdeni a ZTE. Szegedi faultot fúj a bíró, amikor már mi jöhettünk volna. Hát ez több mint érdekes ítélet.

5. perc: Szélesy majd Németh próbálkozása is kimarad, újra az Egerszeg jöhet. Szalay triplája elkerüli a palánkot.

3. perc: Szép összjáték, Lengyel a befejező. 19-21.

2. perc: Czukor szerzi vissza a vendég vezetést, majd Roglic-Page pontváltás. Utóbbi duplázik. Időt is kér Bencze Tamás. 17-21.

1. perc:
Lengyel Dalma egy triplával köszön be. Ilyen kezdés kell, lányok! Hersics duplája a válasz. 15-15.

1. negyed (12-13)

10. perc: Németh távolról, de a tripla lejön a gyűrűről. Elveszik a bírók a labdát, majd Szélesy jöhet kétszer. Jön is. 12-13. Fejes tör be, de nincs szerencséje. Az első negyedet a vendégek nyerik.

9. perc: Bencze Tamás sérelmezi a két "ajándék" triplát. Jogosan. Page bedobja. 12-9. Kimarad a szegedi támadás, Bukovszki kegyetlen. 12-11.

7. perc:
Rasheed passzolja el magát, majd Németh dobása marad ki. Fejes se sokkal szerencsésebb.

6. perc: Németh-tripla a válasz. Időt is kér a ZTE. 10-7. Zsovár dobása marad ki. Németh újra egy hármassal pórálkozik, de ez most rövid.

5. perc: Szegedi labdaszerzés után Laklóth próbálkozik, nincs szerencséje. A ZTE se találja még önmagát, bár Szélesy azért igyekszik. 7-7.

4. perc:
Rasheed szerez labdát, újra a ZTE jöhet. Page távolija lejön a gyűrűről. Fejes büntetőzik, az egyik jó. 7-5.

3. perc:
Szélesy triplája rövid, jöhet a Szeviép. Roglic küzd egyedül a palánk alatt. Kettőt dobhat. Hibátlan. 6-5.

2. perc:
Németh tör be a palánk alá, milyen jól tette. Page válaszol a túloldalon, hasonlóképp. 4-5.

1. perc: A Szegeg kezdhette a mérkőzést, de az első pontokat második támadásból Roglic szerzi. 0-2.

Bencze Tamás vezetőedző másfél, Rasheed Rita fél éve éppen az egerszegiektől igazolt Szegedre. A ZTE eddigi kilenc meccséből ötöt nyert meg a bajnokságban, ezzel egy hellyel a Szeviép mögött a hatodik a tabellán.

A találkozóval kapcsolatban jó hírrel szolgált Donkó Orsolya klubigazgató: a kezdési időpontot 16 órára hozták előre a csapatok, így az összecsapás nem ütközik a Szeged Beton Euroliga-meccsével.

• 5. Kövecske 2010. november 15. 10:29
    „Nagyon szimpatikus a csapat, hajrá lányok!!!!!”
  • 4. jordanbasket 2010. november 14. 10:45
    „Szép volt lányok, az utolsó negyed óra extra volt. Szimpatikus ez a csapat, pedig a főszponzor miatt kevés a lóvé, nincs 3 külföldi, Emő is nagyon hiányzik, de ezek a fiatal lányok lelkesek és hajtanak. Kár, hogy nem volt kettős meccs, ha ma , a Szedeák előtt játszottak volna a csajok, biztosan többen lettek volna. Azért erre gondolhatna a Domonkos Misi. Jövő héten Európa-kupa, hajrá!”
  • 3. Sportplusz 2010. november 13. 22:17
    „grat !!!!!!!!!!!!!!”
  • 2. nyomdasz63 2010. november 13. 20:37
    Ezt a szűk 3 percet még érdemes megnézni.”
  • 1. greg 2010. november 13. 17:49
    „Kellert haza kellene küldeni egy kofferban. Hasonló cipőben jár, mint tavaly Horváth.”

Szegedi TE: hatodszor 8:0

A férfi teke szuperliga kilencedik fordulójában - amely az alapszakasz első körének zárása volt - a… Tovább olvasom