2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 10°C | 21°C Még több cikk.

Kész horror: Csurgó-Pick Szeged 32-33

Majdnem elvérzett a Csurgó elleni bajnokin a hétvégén a BL-ben még remeklő Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A félidei 3 gólos hátrányból a végén egygólos győzelmet csikartak ki Zvizejék.
Csurgói KK-Pick Szeged 32-33 (20-17)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 22. forduló, Csurgó, 800 néző. Vezeti: Ágnecz, Sipos.

Csurgó: Hudák - Fodor 4, Oláh 8/2, Buday 4, Szöllősi 1, Dömös 6, Nagy 5. Csere: Nikolics (kapus), Józsa, Frey 3, Kökény 1, Szabó, Erdélyi.  Vezetőedző: Buday Ferenc.

Pick Szeged: Marjanac - Stranovsky 3, Oszmajics, Andjelkovics 5, Kos 1, Zubai 4,  Zvizej 7/3. Csere: Liszkai (kapus), Krivokapics 3, Katzirz 9, Herbert, Nenadics 1, Vadkerti. Vezetőedző: Dragan Djukics.

Kiállítások: 14,  ill. 16 perc.
Hétméteresből: 3/2, ill. 3/3.

Ez a meccs több mint horror volt. Nagy szerencsével nyert végül a Pick Szeged. Egyetlen értékelhető dolog volt a mai bajnokiban: a megszerzett 2 pont. Semmi több.

60. perc: 55 másodperccel a vége előtt időt kér a Csurgó. Dömös, 32-33. Eladjuk a labdát. 19 másodperc. Nagy a szélről mellé. Megúsztuk. Nyertünk!
59. perc: Dömös mellé. Támadunk. Andjelkovics, 31-33.
58.  perc: Fodor ziccerben mellé.  Katzirz belemenés.
57. perc: Nagy, 31-31. Buday 2 perc, a harmadik. Oláh közben elnézést kért Katzirztól. Krivokapics talpról, 31-32.
56. perc: Hazai hetes. A semmiért. Oláh. Nagy gól, 30-30. Katzirz, 30-31.
55. perc: Zvizej ziccer, Nikolics kezébe ejt. Stranovsky, 29-30.
54. perc: Liszkai véd, Krivokapics megint eltalálja Nikolicsot.
53. perc: Nikolics véd. Káosz itt, káosz ott.
52. perc: Kos, mellé, gyengécske.
51. perc: Nenadics középre. Nagy a szélről, 29-29.
50. perc: Liszkai nagyot véd, Katzirz most önző, Nikolics véd, Katzirz 2 perc. Oláh méltatlankodik, elég primitív módon.
49. perc: Nikolics és Liszkai a kapuban. Oláh 11 méterről, 28-28. Andjelkovics, 28-29.
48. perc: Buday 2 perc. Katzirz fölé. Frey kapufa, Katzirz, 27-28.
47. perc: Katzirz ha beindul, 26-27. Szöllősi, 27-27.
46. perc: Fodor, majd Katzirz Dávid, 25-26. Frey, Marjanac mellé nyúlt, 26-26.
45. perc: Szabó 2 perc. Marjanac lábbal. Hudák is véd.
44. perc: Krivokapics egyenlít, 24-24. Marjanac véd, akire nem lehet panasz. Veztünk. Először, Katzirz, 24-25.
43. perc: Katzirz, 24-23. Marjanac védet előtte.
42. perc: Vadkerti hetest harcol ki. Zvizej, 24-22. Nikolics seggre ült a lövőcsel után...
41. perc: Újabb Marjanac védés.
40. perc: Fodor szélről, 24-20. Krivokapics első gólja, 24-21.
39. perc: Hazai hetes, Oláh, 23-20. Stranovsky Hudákot találja el, Zubai és Buday 2-2 perc. Zubainak ez a harmadik... Ajjaj! A játékvezetők Vadkertit állítják ki 2 percre.
38. perc: Dömös Marjanac lábai között, Andjelkovics, 2-20.
37. perc: Frey fölé. Hudák véd.
36. perc: Marjanac védés. Zvizej betörésből, 21-19.
35. perc: Zvizej ziccerben Hudákot találja el.
34. perc: Marjanac könnyedén. Katzirz, Hudák is könnyedén.
33. perc: Nagy ejt, 21-17. Zvizej átlövésből!! 21-18
32. perc: Krivokapics Hudák lábát találja el.
31. perc: Katzirz sokkal fölé. Józsa is hasonlóan.

Egy helyi kislány, Anikó 14.születésnapját ünnepli, és Pick-mezt kért szülinapjára. Liszkai Szilveszter a félidőben adta át neki az ajándékot.

Eddig hatalmas baki a Pick Szeged játéka: átlövők és irányítók nélkül nem lehet játszani. Krivokapics és Kos kettőt lőtt kapura az első félidőben. Ennél csak jobb jöhet. De lesz jobb?

30. perc: Marjanac véd, marad a labda a hazaiaknál. Oláh ver meg minket, 20-17.
29. perc: Katzirz mellé.
28. perc: Dömös, Zvizej, 18-17. Andjelkovics 2 perc. Négyen vagyunk. Kökény, 19-17.
27. perc: Ez az Dávid, Katzirz, 17-16. Vadkerti 2 perc.
26. perc: Marjanac véd. Marad a Csurgónál a labda. Katzirz Hudák lábai alatt, 16-15.
25. perc: Hazai hetes, Buday. Marjanac védi. Nenadics telibe Hudákot.
24. perc: Szegedi hetes, Nenadics harcolta ki. Katzirz is visszatért. Zvizej, 16-14.
23. perc: Fodor a szélről, 16-13.
22. perc: Dömös Herbert mellett, 15-12. Zubai beállóból, 15-13. Zubai 2 perc, jogos.
21. perc: Buday, 14-11, egy eladott labda után. Zubai hetest harcol ki. Zvizej, 14-12.
20. perc: Oláh betörésből, 13-10. Zvizej, 13-11. Időt két a Csurgó. Katzirz kisebb sérülést szenvedett, Nenadics játszik a helyén.
19. perc: Szöllösi üti le Nenadicsot, 2 perc. Nenadics középre, Hudák véd.
18. perc: Nenadics a vinklibe, 11-10. Dömös talpról, 12-10.
17. perc: Oláh, újból a Csurgó vezet, 10-9. Dömös egy labdaszerzés után, 11-9.
16. perc: Krivokapics kapufa, mienk a labda, Andjelkovics mellé.
15. perc: Szegedi blokk, sarokdobás. Liszkai újabb védése, Andjelkovics újabb gólja, 9-9.
14. perc: Frey átlövésből, 9-7. Andjelkovics gyorsan válaszol, 9-8.
13. perc: Liszkai védés, Zubai ziccer, 8-6. Zubai ziccer, 8-7.
12 perc: Dömös 2 perc. Katzirz-bomba, 8-5.
11. perc: Oszmajics mellé. Frey betörésből, 8-4. Időt kér Djukics. Katzir és Liszkai a pályán.
10. perc: Zvizej kapufára ejt. Oláh talpról, érik a kapus csere. 7-4.
9. perc: Stranovsky a szélről, Szöllősi 2 perc. Buday a lábak között, 6-4.
8. perc: Oszmajics talpról, Hudák nyer, Nagy pedig ejt, 5-3.
7. perc: Buday, 4-3. Kos kapufa. Dömös kapufa.
6. perc: Marjanac hatalmas védés. Oszmajics emelkedik, Hudák könnyen.
5. perc: Stranovsky biztos kezű, 3-3. Zubai 2 perc.
4. perc: Oszmajics adja el a labdát, majd visszaszerzi. Krivokapics lő, blokkolják. Buday, majd Zivzej, 3-2.
3. perc:Zvizej labdaszerzés. Krivokapics lövését védi Hudák, Nagy a szélről.
2. perc: Oláh, 1-0. Kos gyors válasza. Kos 2 perc.
1 perc: A hazaiak kezdtek. Oszmajics sárga. Oszmajics sánc.

17.04: A Csurgót mutatják be. Nagy a hangzavar, a Picket sportszerűen fogadták a helyiek.

17.01: Még csak most kezdődik a bemutatás. Kicsit csúszik a meccs.

16.55: Nincs telt ház. 800-an a lelátón.

16.45: A meccset Ágnecz Tamás és Sipos Ottó vezeti. A hazai szurkolók reménykednek, a csapat honlapján 86-an arra szavaztak, hogy legyőzik a Pick Szegedet, 35-en, hogy vereséget szenved a csapatuk, 5-en pedig arra, hogy döntetlen lesz. Tudták, hogy a Constanta jelenlegi beállósa, Schuch Timuzsin itt kezdett kézilabdázni? Hatodikos korában kezdett el Csurgón játszani, középiskolás éveit már Veszprémben töltötte.

16.40: A Csurgó kerete: Nikolics, Buday, Szabó, Dömös, Frey, Cifra, Kökény, Hudák, Oláh, Erdélyi, Józsa, Fodor, Szöllősi, Nagy.

16.35: Lele Ambrus és Buday Ferenc hosszasan beszélgetnek. Egykor együtt játszottak. Érdekesség, hogy Lele Ambrus edzői pályafutása eddig egy meccses volt, és azon nyert a Pick Szeged, éppen a Buday irányította Csurgót verte a Tisza-parti csapat.

16.30: Pályán a Pick Szeged is. Pirosban lesz a csapat.

16.20: Szépen csordogál a nép. Már közel 300-an a lelátón. Mint régen a szegedi sporiban, itt is foglalni kell a helyet. A Csurgó jön ki először melegíteni. Tiszta feketében játszik a hazai csapat. A Somogy megyei együttes mezén egyetlen szponzori felirat sincs, csak a BB-liga emblémája.

16.10: A csarnok új, Makovecz Imre tervezte. Telt házat várnak a rendezők, ez 1200 nézőt jelent, Csurgó lakosságának 20 százaléka! A meccset 3 kamerával veszik fel, a helyi együttes a fővárosból hozta a riportert!

16 óra: Ismerősök a hazai csapatban. Nem véletlen. Buday Ferenc edző egykor Szegeden játszott és dolgozott. Oláh Gábor évekig erősítette a Pick Szegedet. Ő minden szegedi játékossal kezet fogott. "Olaj, minden rendben?" - kérdezte Vadkerti Attila Oláh Gábort. Gábor elmesélte, hogy az edzésen kívül nem sok mindent tudnak csinálni a városban. Még mozi sincs. Gábor barátnője is vele él, aki békési származású. Néhány pillanat múlva megérkezik Józsa Máté - mielőtt a csarnokba léptek volna a Pick-játékosok, az autóját néhány felirattal díszítették. Legutoljára Buday Dániel jött elő az öltözőből. Üdvözölte a Pick játékosait.

15.30: Megérkezett a csapat Csurgóra. Nem világváros. 6200 élnek a Somogy megyei településen. A Pick 9.45-kor indult a sportcsarnok elől. Az a 14 játékos alkotja a keretet, aki Valladolidban is szerepelt.

Csurgóra nem egyszerű eljutni, éppen ezért már 9.45-kor útra kel a Pick. Kisebb sérülésekkel megúszták a Valladolid elleni meccset a játékosok, így Dragan Djukics ismét a legerősebb keretet küldheti pályára.

A bajnoki érdekessége, hogy a hazai csapat kispadján az a Buday Ferenc ül, aki egykor Szegeden játszott, illetve edzősködött, és gyermeke, Buday Dániel is a Somogy megyei csapatot erősíti. A két Budayn kívül még Oláh Gábor, az egykori szegedi játékos is a 6200 fős kisvárosban játszik.

Zvizej (77) és Buday (2) ma összecsap. Fotó: Karnok Csaba
Zvizej (77) és Buday (2) ma összecsap.
Fotó: Karnok Csaba

Mivel Buday Ferenc edzői felfogását sokan megtapasztalták, illetve ismerik Szegeden, bátran kijelenthető, nem lesz sétagalopp a mérkőzés, a Csurgó alaposan felszívja magát a Pick elleni bajnokira, így a valladolidi nagy csata után egy újabb következik.

Jegyek

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata vasárnap 17.15-kor utolsó Bajnokok Ligája csoportmeccsét játssza. A klub megkezdte a jegyek árusítását. Elővételben hétköznap (8-tól 14 óráig) a Tisza Volán-sportirodán válthatnak belépőt, míg csütörtökön és pénteken 15 órától az újszegedi sportcsarnokban is lesz árusítás. A jegy 2000 forintba kerül. A No. 1 Pub jóvoltából a jegyet vásárlók a meccs napján, illetve másnap 20 százalék kedvezményt kapnak az italokra.