2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 17°C Még több cikk.

Kicsúszott a Szedeák kezéből a győzelem

Bár a nagyszünetig úgy tűnt, szép lehet a Naturtex-SZTE- Szedeák karácsonya, Fodor Péter csapata második félidei gyengélkedésével 90–80-ra kikapott hazai pályán a Pécs ellen a férfi kosárlabda NB I A csoportjának 12. fordulójában.
Naturtex-SZTE-Szedeák–Pécs 80–90 (26–23, 27–24, 14–25, 13–18)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 12. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Györffy, Jakab, Jurák.

Szedeák:
Drahos 5, LEVY 20/3, Molnár M., IVOSEV 28/6, Dukics 15/9. Csere: Tanács 2, Kiss Zs. 4/3, Vida 6. Vezetőedző: Fodor Péter.

Pécs:
VASZOJEVICS 14/6, Doyne 11, CSIRICS 30/9, TÓTH N. 22/9, Eilingsfeld. Csere: Kovács P. 2, Lepsényi 10, Deák A. 1, Csabay. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Kipontozódott: Levy (36.), Dukics (38.), Kovács P. (40.).

Zsinórban a negyedik hazai siker – ez volt a tét a Naturtex- SZTE-Szedeák számára a férfi kosárlabda NB I A csoport 12. fordulójának tegnapi összecsapásán. A Sopron, a Kecskemét és a Jászberény elleni győzelem után a nyolc közé vágyó pécsiek ellen is ilyen céllal lépett pályára Fodor Péter együttese.

Egy jó kis meccs karácsony előtt: Szedeák-Pécs. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

A Szedeák vezetőedzője korábban úgy fogalmazott, hasonló képességű csapatok találkoznak majd – hogy mennyire igaza volt, azt a meccs első félideje is mutatta. Egyik csapat sem tudott elhúzni, a zseniálisan játszó Ivosev és Csirics egyaránt szórta a pontokat. A nagyszünetig mindkét szerb 19-ig jutott, a részeredmény viszont a Szedeáknak kedvezett (53–47).

A harmadik negyed elején aztán az öltözőben maradt a Szeged, a pécsiek pedig – csapatukban az egykori szedeákos Deák Attilával – hamar fordítani tudtak (53–55), és Csirics mellett Tóth Norbert kosaraival egyre jobban elhúztak. Bár többször úgy tűnt, lehet visszaút Dukicsék számára, egy-egy bosszantó hiba miatt csak közelebb férkőzni tudtak ellenfelükhöz.

A vége tízpontos, 90–80-as vereség lett, ám a Szedeák játékosainak nem lehet sokáig szomorkodniuk: ma és holnap pihenőt kaptak ugyan, de 26-án és 27-én két-két edzéssel készülnek a 28-i, zalaegerszegi, idei utolsó fellépésükre – az utolsó otthonában lehet javítani.

Fodor Péter: – Az első félidőben fokozatosan elhúztunk ellenfelünktől, térfélcsere után azonban három és fél perces gólcsendünk idején fordított a Pécs, és Andrija Csirics vezérletével növelni tudta előnyét ellenfelünk.

A forduló további eredményei: Körmend–Szolnoki Olaj 73–93, Jászberény–Kecskemét 77–75, Debrecen–ZTE 74–84, Albacomp–Atomerőmű 76–48, Nyíregyháza–Sopron 98–64, Kaposvár–Falco 79–96.