2017. 10. 22. vasárnap - Előd 10°C | 20°C Még több cikk.

Kiharcolt siker: 100-91-re győzött a Szedeák

Szeged - Folytatja menetelését az alsóházi rájátszásban a Dél-Konstrukt SZTE Szedeák férfi kosárlabdacsapata. A ma esti ellenfél a Debrecen együttese lesz. Az alapszakaszban csak hosszabbításban, nehezen verte a cívis város csapatát a Fodor-legénység.

Dél-Konstrukt SZTE Szedeák-Factum Sport Debrecen 100-91 (22-18, 30-30, 18-24, 30-19)
NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, alsóházi rájátszás. 300 néző. Vezette: Cziffra Cs. Gál J. Rácz Zs.

Dél-Konstrukt SZTE Szedeák: Drahos 28/3, Tanács 19/3, Molnár 6, Rubin 16, Dukics 9. Csere: Nyilas 18/6, Kiss, Vida 4, Mészáros, Varga. Edző: Fodor Péter.

Factum Sport Debrecen: Mondzinger, Langford 20/3, Singletary 23, Mekongo 15, Kaluha 14/6. Csere: Boros 15, Máté 2, Kovács, Varga 2, Balogh. Edző: Mika Turunen.

Izgalmas, fordulatos mérkőzésen, a negyedik negyedbeli dominanciájával kiharcolta a Szedeák a sikert a Debrecen ellen.

4. negyed
10. perc:
Az ellentámadást elrontja a Debrecen, Vida indul, agyonverik. Büntetőzik. Megszerzi a századik hazai pontot, 100-91.

10. perc: Újra azonnal szabálytalankodik a Debrecen. Vida áll most a vonalon, az első leszédül, a második is rossz.

10. perc: Varga dob büntetőket, sikeresen, 98-91.

10. perc:
Langford dob most büntetőt, úgy mint az előbb, az első kimarad, a második bemegy, 98-89.

10. perc:
Tudom, unalmas, de nem tehetek róla: Drahos odaáll, és mindkét büntetőjét berakja, 98-88.

10. perc:
Langford a büntetővonalon. Csak a másodikat dobja be, 96-88.

Szedeák-Debrecen 100-91. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

9. perc:
Újra Drahos gyakorolja a büntetődobást. Megy neki, 96-87.

9. perc:
Langford tempója jó és a "jutalombüntető" is, 94-87.

9. perc:
Tippeljék meg, mi jön most? Drahos büntető! Mindkettőt bevágja, 94-84.

9. perc:
Elkezdődött a meccsvégi büntetőshow. Most Molnár áll a vonalon, mindkettőt elsüllyeszti a gyűrűben, 92-84.

9. perc:
Boros büntetőivel 90-84.

9. perc:
Megint Drahos áll a vonalon, most csak az első büntetője jó, 90-82.

9. perc:
Langford tartja meccsben a vendégeket, 89-82.

8. perc:
Drahos büntetőzik, jól teszi, 89-80.

8. perc:
Langford forgolódik a hazai palánk alatt, beszédül a dobása, 87-80.

8. perc:
Drahos száguld végig a pályán 87-78, újabb vendég időkérés. Most már nyerjük meg!

8. perc: Rubin kipontozódik, Kiss Zsolt a helyén.

7. perc: Drahos dob kosarat, 85-78.

6. perc:
Rubin marad magányosan a festékben, Tanács oda is teszi, debreceni időkérés a vége, 83-78.

6. perc:
Nyilas veszi vissza vezetést, sőt ráadást is dobhat. Cél a palánk, ahonnan a Spalding be is hull a gyűrűbe, 81-78.

5. perc:
Harcolunk, mondja mellettem a szpíker és igaza van, ebben a percben egyik csapat sem tudott kosarat szerezni, viszont felszántják a pályát.

4. perc: Itt a lehetőség, egy debreceni homálynak köszönhetően!

4. perc: Rubin cikázik végig a pályán és újra egyenlít, vissza kéne már venni a vezetést, 78-78.

3. perc:
Kaluha is rutinos, Nyilasnak adja vissza a kölcsönt, és ő is büntetőzhet. Mindkettőt bedobja, 76-78.

3. perc: Rubinra csimpaszkodik rá Kaluha dobás közben. Büntetőzhet. Egyenlít, 76-76.

2. perc: Tanács szedett össze egy már-már elveszettnek hitt labdát, 74-76.

2. perc:
Újra Singletary, baj lehet, 70-76, Vida kosarával 72-76.

1. perc:
Rubin dobása is lejön.

1. perc: Singletary izmozza be két emberünk között, 70-74.

1. perc:
Az első támadásunkat sajnos elrontjuk.

3. negyed
10. perc:
Kaluha elemében van, 67-72. Tanács most triplát dob, 70-72.

9.perc:
Most a Nyilas-rutint eszi meg a Debrecen, Singletary üt oda a Szedeák-palánk alatt, a szegedi bedobó, viszont csak az első büntetőt dobja be, 67-70.

9. perc:
Tanács nem hagyja magát és a csapatot, 66-70.

9. perc:
Boros ment rá egy 2+1-re, sikerrel, sajnos. A büntetődobásnál Tanácsot másolja, 64-70.

9. perc:
Ezt most rutinból csinálta Tanács, a támadóidő végén veretett oda magának, már áll is a büntetővonalra. megunhatatlan palánkosaival 64-67.

8. perc: Tanács formás támadás végén könnyű gólt dob, 62-67.

8. perc:
Kaluha triplájával újra nő a különbség, 60-67.

7. perc:
Rubin visszajött, és kosarat szerzett, kellett már, 60-64.

7. perc:
Singletary végül betalál, nem kellett volna, Szedeák-időkérés, 58-64.

6. perc:
Bedeszkázódtak a gyűrűk, mindent mellé hajigálnak a csapatok.

5. perc: Kaluha triplájával ellép a Debrecen, 58-62.

5. perc:
Boros áll újra a büntetővonalra, és Tanácshoz hasonlóan palánkról dobja be a büntetőket, 58-59.

4. perc:
Drahos teszi vissza a lepattanót Tanács rossz hármasa után, 58-57.

4. perc:
Tanács kapott technikait, Boros értékesíti a büntetőket, 56-57.

3. perc:
Egy percnyi gólcsöndet tör meg Tanács Attila, 56-55.

2. perc:
Újra Singletary, ezúttal a vonalról, egyszer. Vezet a Debrecen, 54-55.

2. perc:
Singletary kosarával újra egyenlő, 54-54.

2. perc:
Molnár büntetőzhet, él a lehetőséggel, 54-52.

1. perc:
Langford egyenlít, 52-52.

1. perc:
Mekongo addig forgolódik a hazai festékben míg csak föl tudja tenni, 52-50.

Hullámzó, izgalmas meccset játszik a két csapat egymással. A Szedeák el-ellép a Debrecentől, de a vendégek rendre visszakapaszkodnak. Viszont szerencsére még nem érte utol Fodor Péter együttesét.

2. negyed
10. perc:
Nem figyelünk oda, Mekongo zsákolásával ér véget a második negyed, 52-48.

10. perc:
Technikait fújnak Rubinra. Boros Gábor bedobja a büntetőket, majd a vendégek mestere, Mika Turunen, 52-46.

10. perc:
Egy tökéletesen kijátszott hazai támadás végén Rubin dob könnyű kosarat, 52-44.

10. perc:
Singletary dob büntetőket: csak az elsőt értékesíti, 50-44.

10. perc:
Nyilas most újra hármast szór, 50-43.

9. perc:
A technikai faultot Nyilas váltja pontokra, 47-43.

9. perc:
Singletary újra kosarazik, majd elveszti a fejét, 45-43.

9. perc:
Tanácsot mészárolja le Singletary, büntetőt dobhat a sértett. Mindkettőt berakja, 45-41.

8. perc:
Langford mindenkit megugraszt "aki arra jár". Drahos két büntetőből felel rá, majd Boros is beköszön, 43-41.

7. perc:
Nálunk Dukics áll a vonalra. Az elsőt elrontja, a második csont nélkül benn van, 38-35.

7. perc:
Mekongo a büntetővonalról is eredményes, szerencsére csak egyszer, 37-35.

7. perc:
Fodor Péter kiáltja, idő van! Mennek is hozzá a fiai.

7. perc: Mekongo a dudaszó pillanatában zsákol érvényeset 37-34.

6. perc:
Singletary szerez ismét kosarat, 35-32, erre Tanács felel, 37-32.

5. perc:
Molnár estében is bedobja, majd Nyilas is megmutatja, mi is tudunk zsákolni, 35-30.

5. perc:
Most Mekongo tépi meg a hazai gyűrűt, 31-30.

4. perc:
Singletary labdalopása után szépen zsákol, 31-28.

3. perc:
Drahos büntetőivel 31-26.

2. perc:
Triplapárbaj, álljuk a harcot, előbb Langford, majd Nyilas lő messziről gólt. Majd Langford talál be, 29-26.

1. perc:
Nyilas István állhat a büntetővonalra, jók a palánkos büntetők, 26-21.

1. perc: Dukics sérül meg egy kavarodásban. Singletaryvel harcolt a labdáért, lehet, hogy a bokája bánta.

1. perc: Rubin kezdi meg a pontgyártást a második negyedben, 24-18. Mekongo kosarával 24-20, de még dobhat egyet, beteszi, 24-21.

1. negyed
10. perc:
Máté Márk szerencsére rálépett a hármas vonalra, így csak kettőt ér a kosara, a negyed Drahos Gábor kosarával ér véget, 22-18.

10. perc:
Tanács palánkosával 20-16.

9. perc:
Majdnem elszórakoztuk: Nyilas végül visszateszi saját labdáját, majd Boros válaszol, 18-16.

8. perc:
Rubin betörésből, 16-14. Szemrehányóan néz a bíróra az elmaradt büntető miatt, igaza volt.

8. perc: Nyilas szép blokkja semmit nem ért, a következő debreceni támadás végén Mekongo zsákol, 14-14.

7. perc:
Dukics, Dukics, és megint csak Dukics. Eddig róla szól a meccs, 14-12.

6. perc:
Dukics újra beköszön, 12-10. Mekongo egyenlít 12-12.

6. perc:
Kaluha egyenlít, Fodor mester rögtön időt is kér, 10-10.

6. perc:
Singletary is kíméli a gyűrűt, de azért bedobja, 10-8.

5. perc:
Tanács Attila elegáns kosarával 10-6.

5. perc:
Kaluha szép tempójával 8-6.

5. perc:
Rubin felugrás közben meggondolta magát: nem tépte szét a hazai gyűrűt csak szépen bejetette, 8-4.

4. perc:
Mekongo is kosarat dob, 6-4.

3. perc:
Rubin akarta bejátszani a labdát Tanácsnak, de nem értették meg egymást.

2. perc: Dukics újra eredményes a festékben, 6-0. Langford válaszol, 6-2.

2. perc:
Drahos büntetőzhet: mindkettő szépen beesik, 4-0.

2. perc:
Dukics viszont első dobását góllal zárja, 2-0.

1. perc:
Molnár Miklós személyijével indul a meccs, majd elszórakozza támadását a Debrecen. Mi is elrontjuk, így újra a vendégek jönnek. Nem tudták kosárral befejezni a támadást.

Egyik legizgalmasabb hazai meccsét játszotta az alapszakaszban a Szedeák a Debrecennel. Akkor Fodor Péter csapata csak a hosszabbításban kerekedett felül az ellenfélen. jó volna ma megspróolni ezeket az izgalmakat.

A Mediteam Szeged a bronzcsatában már győzött, ezt várjuk most a fiúktól is.

Diadal a Mecsekalján: Pécs-Pick Szeged 24-31

A második félidőben már kellő hőfokon égő Pick Szeged pécsi győzelemmel zárta második helyen az… Tovább olvasom