2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 4°C Még több cikk.

Kiváló főpróba: Magyarország-Bahrein 34-24 - galéria

A magyar válogatott magabiztosan verte Bahrein együttesét, és jól hangolt a hétfőn kezdődő Európa-bajnokságra. Az előmeccsen a Pick kikapott a Tordától.

Magyarország-Bahrein 34-24 (17-12)
Férfi kézilabda felkészülési találkozó. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy.
Magyarország: TATAI - Harsányi 4 (2), Krivokapics 1, Császár 3, Schuch, Ilyés 1, VADKERTI 4. Csere: Mikler, Fazekas (kapusok), Laluska, Katzirz 3, Mocsai 2, SZÖLLŐSI 4, IVÁNCSIK G. 6 (3), Ancsin 2, Iváncsik T. 2, Nagy K. 1, Putics 1. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.
Bahrein: Abdulhusszain – Dzsaver 4, A. M. Abdulkadir 5, Madan 1, Almoakabi 1, Alszalatna 1, Al-Szajed 3. Csere: Manszur (kapus), Isza Jahja, Abdulkarim 2, Faher, Hasszán 1, Dzs. Abdulkadir 5, Alfardan, Szaad, Alszamahidzsi. Szövetségi kapitány: Adil Szabba.

Mocsai Lajos: - Délelőtt kemény edzésünk volt, ez is befolyásolta a csapatot, és sokat változtattam a felállást, ezért nem volt mindig gördülékeny a játék. A meccs lényege az volt, hogy sokat fussunk, sokat gyakoroljuk egy képzettségben viszonylag jó csapat ellen, ezt elértük. A szegedi edzések és meccs is nagyon hasznos volt, kár, hogy Zubai Szabolcs nem lehetett itt egy vírus miatt - bízom benne, hogy holnapra visszatérhet a csapatba. Köszönjük a szegedi közönség támogatását, rövidesen lesz a városban újabb válogatott edzőtábor is.

Ilyés Ferenc csapatkapitány: - Nagy megtiszteltetés a nemzeti csapat kapitányának lenni, főleg úgy, hogy a társak választottak meg. Jó dolog, hogy az Eb előtt Veszprémben és Szegeden is tudtunk játszani, a mai is hasznos mérkőzés volt.

Tatai Péter, a Pick Szeged és a válogatott kapusa: - Nagyon jó a közösség a csapatnál, megvan az a cél a szemünk előtt, amiért közösen dolgozunk. Ahogy általában, ma sem voltam teljesen elégedett magammal, lehetett volna jobb is, de azért nagy baj nem volt a formámmal. Bízom benne, hogy az Eb-n is megmutathatom.

60. perc: végszóként Mikler fog meg egy hetest. 34-24 a vége.

59. perc: hetes: Iváncsik Gergő bevágja 34-23.

Kiváló főpróba: Magyarország-Bahrein 34-24 - galéria. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

58. perc:
Dzsavad, majd Iváncsik Tamás, 33-23. A tíz gól reális különbség. Egyébként remek a hangulat a csarnokban, rendezhetnének sűrűbben is válogatott meccset Szegeden.

56. perc: Putics egy testcsel után veri meg a kapust 32-22. Zúg a Hajrá! Magyarok! üzengetés, mint a Puskás-stadionban.

55. perc: Mocsai zörgeti meg a kapufát, Al-Szajad eredményes. Iváncsik Gergőnek ez az ötödik 31-20.

53. perc: ezek az Iváncsik testvérek percei: most Gergő talál be, egyből 30-19.

52. perc: előbb egy bahreini gól, majd Iváncsik Gergő. Sőt, most Iváncsik Tamás, tízet számol a közönség  29-19.

51. perc: Mocsai 27-18.

50. perc: Nagy Kornél először talál be, egy másik Ali, Ali Mohmed Ali is eredményes 26-18.

48. perc: Putics durrant fölé. Közben kisebb zavar az "internetes erőben", ezért elnézést kérünk.

47. perc: hazai közönség előtt, duplán: Ancsin kétgólos 25-17.

46. perc: Ali jókezú játékos, megint kifog a kapusunkon, ezúttal Mikleren 24-17.

45. perc: összállt a védekezés, így indulni is tudunk, most Iváncsik Gergő 24-16.

Dupla kézimeccs Szegeden. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

41. perc:
újabb "szegedi" gól, Ancsin lőtte át a falat 22-16.

39. perc: Al-Szajad jön bele a második féidőben, Mikler is kap lehetőséget Mocsai kapitánytól 21-16.

38. perc: megint Szöllősi, a csurgói beálló tele van erővel 21-15.

37. perc: hetesből Iváncsik Gergő eredményes 20-14.

36. perc: Szöllősi elkezdett harcolni a helyéért 19-14.

35. perc: beállóból Szöllősi talál be. Egy ember még kimarad az Eb-keretből, talán neki van rá a legnagyobb esélye. Ali 18-14.

34. perc: Al-Szajad töri ketté a kapufát.

33. perc: Alfardan ziccerből mellé, Fazekas megbabonázta.

32. perc: Al-Szajad a gólszerző 17-13.

31. perc: Fazekas, Szöllősi, Iváncsik Gergő, Nagy Kornél és Ancsin is pályán.

A szünetben Krivokapics Milorad oszt bőszen autogramokat a szurkolóknak. Hiába: kedvenc volt, az is marad.

30. perc: Dzsaver időntúli hetese is bent, 17-12 a félidő.

29. perc: Ali, majd Harsányi hetesből 17-11.

28. perc: két embert ver meg Harsányi, mielőtt megszerzi a 16. magyar gólt. Hattal vezetünk 16-10.

27. perc: Katzirz emlékszik az újszegedi sportcsarnokra, ez az átlövésgólja is szép volt 15-10.

26. perc: Katzirz adott nagy labdát Mocsainak, aki nem hibázott 14-10.

25. perc:
Katzirz ugrik az égig, be is vágja 13-10.

24. perc: Harsányi villan megint, jól játszik 12-9. Ali, 12-10.

23. perc: újabb gólt kapunk, majd Katzirzot gyötrik meg beállóban 11-9.

22. perc: negyedik gólját szerzi Vadkerti. Látszik, ez neki duplán hazai pálya 11-8.

21. perc: Harsányi a szélről 10-7.

20. perc: Ali góljával 9-7.

19. perc: Vadkerti labdáját Császár vágja be. Tatai remekül véd 9-6.

17. perc: Vadkerti a harmadikat bevágja, erős a gyanúnk, hogy ő ott lesz az Eb-n 8-6.

16. perc: két indulást elrontunk.

15. perc: Laluska passzával Császár száguld végig, először vezetünk 7-6.

14. perc: Krivokapics sokat nem fogyott Koperben, sőt, ám a csuklója még mindig világklasszis.

13. perc: Tatai véd ziccert, Katzirz vág be egy átlövést, egyből 6-6.

12. perc: Katzirz lövőkezére ütnek oda. Schuch van bent beállóban támadásban is. Mi Zubai Szabit várjuk.

11. perc: Dzsaver talpról, ezt azért nem kellene 5-6.

10. perc: Vadkerti már két gólos, most ejtésből veszi be Abdul kapuját 5-5.

9. perc: a védekezéssel akad baj, Ali használja ki 4-5.

8. perc: bahreini gólra Krivokapics felel 4-4.

7. perc: elképesztő a hangulat, Szeged ki volt már éhezve egy válogatott találkozóra.

6. perc: Harsányi lő kapufát.

5. perc: Madan gólja újra egyenlítést jelent a vendégeknek 3-3.

4. perc: az első szegedi gól: Vadkerti a szélről, vezetünk 3-2.

3. perc: Császáré az első magyar gól, 1-2. Megvan a második is, Ilyés egyenlít 2-2.

2. perc: hideg zuhany, kettő vágnak a vendégek. A nevekkel még barátkozunk: Dzsaver, majd Almoakabi 0-2.

1. perc:
mi kezdtünk.

18.18: a meccsen fekete karszalaggal lép pályára a csapat a héten elhunyt békéscsabai gyúró, a válogatott korábbi masszőre, Klembucz Ferenc emléke előtt.

Pick Szeged-Torda 31-35 (17-18)

Barátságos kézilabda-mérkőzés. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Baranyi, Szloska.
Pick Szeged: Tóth M. – Nagy, Bajorhegyi 2, Sulc 6, Pribanic 10, Buday 1, Törő. Csere: Vikor (kapus), Tóth B. 1, Beocsanin 5/1, Gidai 2, Molnár 1, Fekete 2, Szabó, Magyar. Vezetőedző: Skaliczki László.
Torda: Szabó – Cimpan 8, Vasiloiu, Vizhbovsky 8/3, Pavel 4, Savics 5, Dediu 3. Csere: Viman (kapus), Stef 3, Alisie, Marian 1/1, Ignat 2. Vezetőedző: Horatiu Gal.
Kiállítások: -  ill, 6 perc.
Hétméteresből: 1/1, ill, 4/4.

Fero Sulc szerezte 2012 első Pick-gólját, majd a negyedig percben Antonio Pribanic zseniális mozdulattal talált a tordai kapuba, 2-1. Mindkét oldalon több technikai hiba jellemezte a támadások befejezését, nem hozott a kezdés gólzáport. Két eladott labda után a 8. percben 4-2-re lépett el a Torda.

Kikapott a Pick a Tordától. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Rengeteg labdát szórt el a Pick, a lerohanásokat pedig eredményesen fejezték be a vendégek. Kis öröm a lelátón – ekkor már 500 ültek a nézőtéren -, a 14. percben a pályára lépő Dusan Beocsanin rögtön góllal mutatkozott be. A Torda pedig szép csendben növelte előnyét, a 18. percben 8-12 állt az eredményjelzőn. Sajnos hiába szerzett gólt a Szeged, mindig jött válasz. Egyedül Dusan Beocsanin eredményes játéka volt biztató, a szerb légiós a 26. percben már 4 találatnál járt. A csapaton azért érződött a fáradtság, hiszen Skaliczki László mesteredző kemény lapozómunkát végeztetett velük. Remek hajrát nyitott a csapat, Fero Sulc vezérletével a 28. percben egy gólra, 18-17-re jött fel.

Egy gól ott, egy gól itt. Így indult a második félidő. A 43. percben ismét négy góllal lépett el a Torda, 24-20 volt a javukra. Ekkor Skaliczki mester már a fiatalokat játszatta, Gidai, Fekete, Molnár és Felföldi is szerepet kapott, a második félidőt pedig Vikor kezdte a kapuban. Gidai és Fekete is gólt szerzett, de a Torda őrizte az előnyét. Akadtak szép megoldások, Tóth Mihály bemutatott jó néhány bravúrt, Tóth Balázs remek gólt szerzett ziccerből, Molnár remek asszisztott osztott Pribanicnak. Az 54. percben éppen a horvát beállósnak – ekkor 9. góljánál járt – köszönhetően feljött a Pick, 32-29-re majd, 10. gólja után 32-30-ra. Remek volt a hangulat, zúgott a Pick Szeged!

A végén a Torda nyert 35-31-re, de zúgott a "Szép volt fiúk!"

• 7. seal 2012. január 12. 23:14
    „Bár nem szeretem, de a fociban már valamennyire elfogadtam, hogy köpködnek a játékosok, de hogy a kézilabdában.. Egyébként nem volt baj a Bahrein-i csapattal összességében korrekt, szimpatikus ellenfél voltak, de akkorákat köpködtek..
    Jó volt újra Szegeden látni a válogatottat, remélem ezek után gyakrabban lesz ilyen.