2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

K.O.: Szeged Beton-Eger 6-3!

A vártnál könnyebben, végig vezetve győzött a bajnoki címvédő ZF Eger ellen a Szeged Beton csapata a férfi vízilabda BL C. csoportjának 2. fordulójában.
Szeged Beton VE–Eger 6–3 (2–1, 2–1, 2–0, 0–1)

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája-főtábla, C csoport, 2. forduló. Újszegedi sportuszoda, 600 néző. Vezette: Brala (horvát), Vassillipou (görög).

Szeged: BAKSA – KISS CS. 1, KUNAC 2, Turzai, MOLNÁR T. 1, Somogyi, Hegedüs. Csere: Török 1, Varga P., Kayes, Juhász Zs., YOUNGER 1, Bálint. Vezetőedző: Vincze Balázs.

Eger: Szécsi – Graham, Hosnyánszky 1, Bundschuh, Varga Zs., Biros, BÁTORI 2. Csere: Gerritse, Kovács G., Naganuma, Seman, Binder, Mezei. Vezetőedző: Gerendás György.

Emberelőnyből: 7/2, ill. 13/2.

Ötméteresből:
1/0, ill. –.

Kipontozódott: Hegedüs (19.), Bálint (29.).
Vincze Balázs: – Most először játszottunk úgy, hogy el kellett viselnünk az esélyesség terhét. Le a kalappal a srácok előtt, a csodálatos közönségünk segítségével megoldották a feladatot. Bejelentkeztünk a magyar kupa megnyerésére.

Gerendás György: – Nagyon gyenge teljesítményt nyújtottunk, teljesen megérdemelten vert meg bennünket a Szeged. Egyelőre keresem az okokat, miért nem megy a támadójáték, de muszáj lesz megtalálnom, mert akkor nem csak a BL-ben lehetnek gondjaink.

4. negyed (0-1)

8. perc:
Zúg az uszoda, már fel se jönnek a játékosok, a félpályán várják meg a maradék 10 másodpercet! Szép volt Fiúk!

7. perc:
Már zúg a szép volt fiúk, szólnak a dudák és a dobok. Újabb egri fór, majd még egy, ez már röhej. Hosnyánszky szépít. 6-3.

6. perc:
Biros pattint fölé, összeomlottak a várvédkők.

5. perc: Egy gól kellene, és akkor már biztos miénk a meccs. De így se kell halálra izgulnunk magunkat.

K.O. a Bajnokok Ligájában: Szeged Beton-Eger 6-3! Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

4. perc: Török hagyja ki az újabb előnyt, de nincs min izgulni, Baksának képtelenek gólt lőni a vendégek.

3. perc: Újabb rossz szegedi támadás, jöhet az Eger. Ha még tud...

2. perc: Kiss Csaba szélről, de Szécsi védi a hatalmas erejű lövést. Török szerzi meg a lepattanót, de a ráadásból sincs szegedi gól. Szinte már hátra is dőlhetünk, az idő megy, mi pedig jócskán vezetünk.

1. perc: Török hozza el a labdát, mi kezdhetjük az utolsó játékrészt. Az első támadásból azonban nincs gól. Az egriből sem, Bálint bekkel hibátlanul.

3. negyed (2-0)

8. perc: Baksára továbbra sincsenek szavak. Fórban az Eger, Biros vágja fölé a ziccert...

6. perc: Baksa extázisban véd, forr a víz a medencében.

5. perc: Molnár nem éri el Baksa beadását, a kipattanót a már elmerülő Younger üti be a kapuba. Közel a szétrobbanáshoz az uszoda. 6-2.

4. perc: Páros kiállítás után rendes fórban a Beton, de kimarad a lehetőség.

3. perc: Baksa továbbra is fantasztikus, remek időben robbant ki a kapuból. Hegedüst pontozzák ki a bírók. Török kapkodja el a fórt, nagyon kár érte.

2. perc: Egy kimaradt szegedi támadás után kontra a vendégeknél. Kunac egy góllal köszöni meg a bíróknak! 5-2.

1. perc: Megint az Egeré a labda, de gyorsan el is hagyják.

2. negyed (2-1)

Kiss Csaba találatával indul a negyed, ezzel már 3-1-re vezetnek a hazaiak. Sorra maradnak ki az egri fórok, Gerendás György idegei lassan romokban. Forr a víz a kapu előtt, kemény a mérkőzés. A 7. percben ötmétereshez jut a Beton, Somogyi viszont kihagyja. Bátori hozza fel kettőre a hevesieket, a afélidőben 4-2.

1. negyed (2-1)

8. perc:
Juhász Zsolt indul meg a szélen, de Szécsibe vágja a labdát. Pedig ez nagyon kellett volna. Feljön még az Eger, de szegedi vezetéssel mennek pihenni a csapatok.

5. perc: Kimarad az egri fór, Kunac akcióból lövi ki az egri hálót. Nem kis gól. Gerendás György nyomdafestéket nem tűrő szöveget intéz a delegátushoz, a közönség se viseli halkan. 2-1.

2. perc:
Hegedüs bombája a kapufát éri, felzúdul a közönség. Előnyben támad az Eger, sokra nem mennek vele. Mi viszont igen, Molnár szerzi meg a vezetést. 1-0.

1. perc: Graham hozza el a labdtát, egykori csapattársa, Hegedüs ellen. Lejár a támadóidő, mire dobhattak volna az egriek, a védelemmel nem is lesz gond.

17.55: Bevonultak a csapatok a bemutatásra, hatalmas taps-, duda- ás dobszó kíséri a játékosokat.

17.45: Lassan mozdulni nem lehet az uszodában, és még mindig áramlik a tömeg. A hangpróba megvolt, a sátor még bírja, de hol még a vége?!

17.35: Rendhagyó módon folyik a bemutatás, a játékosok után azok kedvenc zenéit hallhatja a nagyérdemű. Meg kell hagyni, jó ízlésük van a pólósoknak. A Black Eyed Peas mellett klasszikus rock, Chris Rea és rap is felcsendült.

17.15: Fülbemászó zene szórakoztatja közel negyed órája a szurkolókat az újszegedi sportuszodában. A drukkerek a lelátók nagy részét 45 perccel a csúcsrangadó előtt már megtöltötték, de folymataosan árad a tömeg lefelé. Itt ma biztosan telt ház lesz. A csapatok már lázasan melegítenek a szárazföldön. A két edző egyessével beszél játékosaival. Ez ma vérremenő ütközet lesz.

– Tény, a Szeged most a hullám tetején áll, játékosai csordultig vannak önbizalommal – jegyezte meg a mai rivális Eger vezetőedzője, Gerendás György, aki csapatával kedd este már az újszegedi sportuszodában edzett. – Az októberi bajnokinkhoz képest viszont komplettebbek lettünk, a Vasas elleni hazai vereség után csak akkor marad esélyünk a továbbjutásra, ha a novemberi két idegenbeli meccsünkből, a szegediből, illetve a hónap végi belgrádiból legalább az egyiken nyerünk. Erre az első esély a mai találkozó.

– A Partizan legyőzésével pozícióelőnybe kerültünk, azt meg akarjuk tartani, ehhez viszont el kell kapnunk az hevesieket is – nyilatkozta Vincze Balázs, a Beton mestere. – A mostani Egert jobbnak ítélem, mint az októberben legyőzöttet, Bátori felépülésével, valamint a pánamerikai bajnokságról gólkirályként visszatért Grahammel mind támadásban, mind védekezésben erősebbek. Csapatomból egyedül a lovaglóizom-sérüléssel bajlódó Lehmann Pista maródi, a többiek egészségesek, és már nagyon várják a meccset.

• 5. zehn 2011. november 10. 08:18
    „FEDETT SPORTUSZODÁT A CSAPATNAK, A VÁROSNAK!!!! Gratulálok a Betonnak, szuper volt fiúk!”
  • 4. W666W 2011. november 10. 08:10