2017. 11. 21. kedd - Olivér 1°C | 8°C Még több cikk.

Könnyedén a négy közé: UTC-FTC 4-0

4-0-ra nyert az FTC elleni visszavágón, így 10-4-es összesítéssel jutott be a férfi futsal magyar kupa legjobb négy csapata közé az UTC együttese.
UTC-FTC 4-0 (2-0)
Férfi futsal magyar kupa, negyeddöntő, visszavágó. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezeti: Medovarszki, Viczián.
UTC: Tombácz – Hegyesi, Tóth A., Trucz, Hernády. Csere: Béry (kapus), Pataki, Juhász I., Dürgő, Puskás, Koncz Zs., Simon I.. Megbízott edző: Brinszky Adrián.
FTC: Nagy E. – Kun, Csordás, Huszty, Szabó D. CsereKovács Á. (kapus), Balán, Lengyel, Papp Zs., Bogár, Balog, Kozó. Játékos-edző: Kun Gábor.
Gólszerzők: Puskás (14., 19.), Hegyesi (22.), Tóth A. (23.).

Brinszky Adrián: - Visszafogott teljesítménnyel, de magabiztosan sikerült kiharcolnunk a négy közé jutást. Mindenképpen megpályázzuk a Final Four rendezését.

40. perc: az utolsó perc az ünneplésé, szólnak is a dobok. Négy között az UTC, még úgy is, hogy Tóth kihagyja a meccs utolsó helyzetét. Jogosan szól a "Szép volt, fiúk!".

39. perc: és megint ő, ajtó-ablak helyzet, véd a kapus. Nincs szerencséje Juhász Imrének. Béryt is megdolgoztatják a vendégek, de állja a sarat.

38. perc: megint Juhász lőtt, most Nagy védett.

37. perc: pedig beígértük a szegedi gólt, ám csak helyzetek vannak - most Juhász lő mellé.

35. perc: Puskás spiccel 13-ról, kicsivel ment mellé.

34. perc: megint Tóth, előbb fejjel, majd lábbal, ezek sincsenek bent. Kicsit már a látványra is tud figyelni az UTC.

33. perc: Tóth Attila remekül szerelt, majd kicselezett két védőt és a kapust, ám a lövésnél elcsúszott.

32. perc: Hegyesi labdaszerzése kis híján gól, kicsit hosszan tolta meg, így kimaradt a helyzet.

31. perc: Csordás lő mellé, Béry rajta volt.

30. perc: a Fradi lélekben feladta, mondjuk meg is lehet őket érteni. Lesz még szegedi gól!

29. perc: Béry állt be az UTC kapujába.

28. perc: Dürgő akadályozza meg a Fradi szépítő gólját.

27. perc: nem csak az UTC bírja jól, hanem a szirénát működtető szegedi szurkoló is.

25. perc: Juhász lába előtt csúszik el az ötödik szegedi találat lehetősége.

24. perc: Huszty kap sárgát a Fradiban. Na nem Szabolcs, Dániel.

23. perc: ez meg a negyedik: Tóth Attila marad egyedül, majd Nagy felett a hálóba pörget 4-0.

22. perc: remek szegedi találat! Tóth Attila teszi Hegyesinek, ő vissza Tóthnak, a góllövőlistán dobogós Toci pedig vissza Ballacknak (hogy a becenevüket is említsük), aki az üres kapuba tessékeli a labdát 3-0.

21. perc: elkezdődött a második játékrész, rögtön egy UTC-helyzettel. Kimaradt.

A félidőben jogosan vezet az UTC két góllal.

20. perc: még egy lövés a végére, a félidőben marad a 2-0.

19. perc: másodosztályú csapatnak egyébként nem rossz a Fradi, de az UTC nagyobb játékerőt képvisel. Tóth Gábor kap sárgát. Kettővel vezetünk! Puskás kapott labdát a hatoson belül, csinált egy cselt, majd Nagy hóna alatt a hálóba gurított 2-0.

18. perc: Dürgő sarokkal tesz rá egy labdát, Nagy nagyot véd. Tombácz is bemutat egy bravúrt.

17. perc: megvan az ötödik szegedi szabálytalanság, innentől kezdve vigyázni kell.

16. perc: "önkapufa..." Hegyesi középre lőtt labdája egy zöld-fehér lábról pattan a felsőlécre.

15. perc: Trucz lövését Nagy tolja fölé.

14. perc: megvan a vezetés: Simon gurította be a labdát a kapu elé, Puskás leheletnyit beleért, de ez is elég volt 1-0.

12. perc: újabb Tombácz-védés, nagyon kellene egy megnyugtató gól. Időkérés.

11. perc: túlgondolják a fradisták, ez a szerencsénk - az utolsó pillanatban sikerült szerelni.

10. perc: kecsegtető helyzetben"töri el" a labdát az egyik fradista.

9. perc: Tóth Attila lőtt, lesz jobb is.

8. perc: kapufa! Pataki szerzett labdát, szépen ellőtte, a bal kapufáról azonban kifelé pattant. Tombácz! Háromszor védett kiszolgáltatott helyzetben!

7. perc: Koncz Zsolt add vissza egy labdát sportszerűen. Kun lövését védi Tombácz.

6. perc: a második szegedi sor Puskás Csabával és Koncz Zsolttal rendesen megkavarja a Fradi-védelmet. Lengyel kap sárgát.

5. perc: Pataki lő 12 méterről, a blokkról pattan szögletre.

4. perc: visszavettek kicsit a csapatok, bőven van még a meccsből. Most szabadrúgáshoz jut a Fradi, középre megy, Tombácz véd.

3. perc: tetszetős vendégakció végén lő mellé a Fradi.

2. perc: jobban kezd a Fradi, az UTC kicsit megilletődött. Tombácz megint védett, ezúttal ülve. Remek a hangulat a csarnokban. Tóth Attila lövése elmegy keresztbe.

1. perc: a Fradi kezdte az összecsapást. Azonnal veszélyeztetnek is, Tombácz a felső lécre tol egy lövést. Mérges is a védőire.

18.56: van néhány szurkoló Fradi-sálban is, de a nagy többség természetesen a hazaiaknak drukkol.

18.54: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokban. hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Idegenben 6-4-re nyert a Szeged, így fél lábbal már a Final Fourban van. Kérdés: már a négy között érezhetik magukat? – Az azért túlzás, ám ha a 6–4-es idegenbeli sikerünk után kiesnénk a másodosztályú ellenfelünkkel szemben, az óriási csalódás lenne. Hazai pályán pozitív a mérlegünk, és ha az Aramis elleni játékunkat tudjuk folytatni, az elég lesz a továbbjutáshoz - mondta Tóth Attila, a csapat egyik legjobbja.

Patakiék esélyesek.
Fotó: Karnok Csaba

Népszerű volt a kisteleki Pro Liga - galériával

A 9. Kistelek-kupa profi csapatoknak kiírt, I. Neverland Travel Pro Liga névre keresztelt tornája,… Tovább olvasom