2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Kosársuli: újabb vereség

Nagyarányú vereséget szenvedett a Vásárhelyi Kosársuli a férfi kosárlabda NB I B rájátszásában, Nagykanizsán.
Kanizsa KK–EnterNet Vásárhelyi KS 94-63 (26-17, 23-18, 21-19, 24-9)
Férfi kosárlabda NB I B, Nagykanizsa, 200 néző. Vezette: dr. Páli, Márton, Gelencsér.
Kosársuli: Balaton 8/3, UTASI 11/3, MÓCSAI 14, Vas 5, Kukla 13/3. Csere: Dani 8, Czibere, Szilágyi, Bere 2, Csorba 2, Schéda. Edző: Elek András.

Zónavédekezéssel kezdett a Kosársuli a bajnokin, amivel meg is lepték a hazaiakat. Támadásban az Utasi, Kukla duó szép dolgokat csinált, de elég volt néhány védekezésbeli figyelmetlenség, és máris fordított a Kanizsa. A Kosársuli sokat cserélve űzte, hajtotta ellenfelét – de állandóan becsúszott egy-két hiba támadásban. Szinte csak Balaton tudott kosarat dobni, így fokozatosan elhúzott a hazai csapat.

A második játékrész eleje rémálom volt, négy perc alatt öt triplát kaptak a vásárhelyiek, miközben alig dobtak kosarat. Utasi, Dani és Mócsai mindent megpróbált, de társaik nem bírtak betalálni. A félidő végén már elég reménytelen eredmény állt a táblán: 49-35.

A szünet után kiegyenlített játék folyt, de biztosan tartotta előnyét a Kanizsa, Mócsai rengeteg labdát szerzett, amiből ziccereket dobott, de a kihagyott büntetők és a sok eladott labda megpecsélte a Vásárhely sorsát.

A negyedik negyedben összeroppant a Kosársuli: szinte semmi nem sikerült, míg a hazaiak hatalmas önbizalommal értékesítették helyzeteiket. A végén ismét kiütéses vereséget szenvedett az EnterNet Vásárhelyi KS.

Elek András edző: - Nagyon remélem, ennél már nincs lejjebb. Szombaton, hazai pályán meg fogjuk verni a Bonyhádot, hogy bajnoki címhez segítsük a Szedeákot.

• 1. greg 2010. május 10. 20:21
    „Kanizsán Szeged is hasalt. Tisztelet Vásárhelynek!
    Hétvégén hajrá Szeged és Vásárhely!”

Lékó Péter remivel kezdett

Lékó Péter döntetlennel kezdte szereplését az asztraháni sakk Grand Prix-tornán. A magyar nagymester… Tovább olvasom