2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 5°C

Lesz harmadik meccs! Szeviép-Szeged-Pécs 76-69

Fantasztikus győzelmet aratva harcolta ki a harmadik meccs lehetőségét a Szeviép-Szeged a női kosárlabda NB I elődöntőjében.

Szeviép-Szeged-MiZo Pécs 2010 76-69 (18-15, 12-15, 18-15, 28-24)
Női kosárlabda NB I, rájátszás, elődöntő, 2. mérkőzés. Újszegedi sportcsarnok, 1300 néző. Vezette: Cziffra, Frányó, Szilas.
Szeviép: Ciglar 9/3, NÉMETH 13, FÜRÉSZ 17, Zserzserunova 2, SIPAVICIUTE 19. Csere: LACZI 7/3, Kajdacsi 6, Horváth Zs. 3/3. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Pécs: Iványi 9/3, FEGYVERNEKY 14, Raksányi 4, Vajda 10, Krnjic 6. Csere: Quigley 13/6, Bujdosó 2, Sarok 3, Turóczi 8. Vezetőedző: Fűzy Ákos.

Bencze Tamás, a Szeviép-Szeged edzője: – Hatalmas öröm ez a győzelem. Hiába áll 1–1-re a párharc, mivel először nyertünk idén a Pécs ellen, így lélektanilag előrébb tartunk, mint a múlt héten. Büszkék lehetünk a játékunkra, alkalmazkodtunk a Pécshez, és saját fegyverükkel győztük le őket. Bízom bene, hogy kedden is örömet szerzünk szurkolóinknak.

Fürész Emőke: – Verekedés, izgalom, düh. Minden volt ezen a meccsen. Borzalmas bírói felfogásban zajlik ez az elődöntő, de az első találkozó után úgy voltunk vele, ha a Pécs verekszik, akkor mi is ezt fogjuk tenni. A saját játékukkal szembesültek, és lám, egyből elkezdtek reklamálni, edzőjük a pályán magyarázott. Kedden is lehet esélyünk.

Horváth Zsuzsa: – Izgalmas meccs volt, tanultunk a korábbi hibáinkból, ennek köszönhetjük a sikert. Bár a hajrá izgalmasra sikerült, bizonyítottuk, hogy remek csapat vagyunk, és megszereztük a fontos sikert.

IV. negyed (76-69)

10. perc: nálunk a labda! Sipaviciute a meccs hőse!!! 73-67, 23 másodperc van vissza. De hosszú lesz a hazaút a Mecsekig... Még Ciglar dobhat kettőt. Bent és bent 75-67. Fűzy Ákos a pályán! Mit képzel ez az ember magáról? A vendégközönség sem tudja elismerni, ma jobb volt a Szeged. "Indul a busz!" - hallatszik a szegedi oldalról. Németh dobja be a jogos technikait. Ciglar is dobhat még. Egy sem megy be, de kit érdekel? Ez a vége. 76-69-re nyert a Szeged, kedden harmadik meccs dönt a döntős kilétéről. Bravó lányok!

Szeviép-Szeged-Pécs 76-69. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

9. perc: Iványi 66-64. Sipaviciute keze nem remeg, 15 pontnál jár 68-64. Megint a litván! Mit játszik! 70-64. Fegyverneky tripla - ezeket nem szeretjük 70-67. Fürész a legrosszabbkor hagyja ki az első szegedi büntetőt. A második jó 71-67.

8. perc: nyolcpontos előnynél hihettük, ez már kitart, viszont most egy remek hajrára lesz szükség. Sipaviciute kezd bele, továbbra is hibátlanul büntetőzünk 66-62. Labdát szerzünk, de ez kimarad.

7. perc: milyen védekezés! Fegyverneky azt sem tudta mit csináljon, nálunk a labda. Fürész vágja be! 64-57! Vajda büntetők 64-59. Triplája kimarad, Németh összeszedi, de a Pécsnek adják... Fegyvernekyt nem szabad ennyire egyedül hagyni 64-62. Pedig már megvolt a labda.

6. perc: Fürészt a sporik szerint nem bántották, Fegyvernekyt igen, be is dobja 59-57. Sarok már nem jöhet vissza. Sipaviciute dobása beszédül, még dobhat is egyet. Bent van 62-57!

5. perc: nagyon kellett Németh kosara 59-53. Vajdáé kevésbé 59-55. Bencze Tamás kér időt. Öt perc van vissza, négy pont az előny, a labda a Szegednél. Szól a "Szeged!, Szeged!" a csarnokban!!!

4. perc: Iványi, 57-50. Sipaviciute hibázik, Iványi beszór egy triplát. Pedig egy perce még két pont állt a neve mellett 57-53.

3. perc: most ismét Fürész! Micsoda játék, 57-48. Tizennégy pontjával ő a legjobb.

2. perc: ez az! Sipaviciute támadólepattanója után ismét Fürész 53-47. Zserzserunova!!! Micsoda kosár! 55-47! Nyolc pont ezen a meccsen hatalmas előny. Csak el ne szóljuk.

1. perc: Fürész: dupla plusz büntető 51-45. Hat pont, ennyi még nem volt!!!

III. negyed (48-45)

10. perc: Németh büntetőivel hosszú idő után ismét öt az előny 48-43. Raksányi kosara a végszó 48-45.

9. perc: Fürész ismét kiegyenlít, elképesztő végjáték várható 43-43. A negyedik hazai triplát Laczi vágja be 46-43.

8. perc: remek játék, Sipaviciute kezére ütnek oda. Büntetőkből egyenlít 41-41. Bár a lepattanók száma egyenlő, támadóban sokkaljobb a Pécs. Most Vajda használ ki egy ilyet 41-43.

7. perc: nem tudni, Bencze Tamás mit mondott Ciglarnak a szünetben, de bevált: triplájával 39-37. Fegyverneky megszerzi tizedik pontját is 39-39. Turóczi nyolcnál jár, ez azért meglepetés 39-41.

6. perc: Ciglar bravúrkosár 36-35. Kajdacsira fújnak faultot. Jogos, ám inkább Horváth Zsuzsi volt. Most kap ő is, ezt viszont senki nem érti, miért. Iványi mindenesetre bevágja 36-37.

5. perc: két légiósa nélkül azért ez nem az a Pécs, amelyet megszokhattunk, ám magyar játékosai is tartják a döntetlent 34-34. Quigley büntetőjével pedig már 34-35.

4. perc: remekül védekezik a Szeged, kár, hogy a Pécs is. Némethet azonban nem tudják megtartani 34-32.

3. perc: a támadó idő vége állítja meg a pécsi támadást. Fürész harcos, kosár nincs.

2. perc: bosszantó hiba, elhagyjuk a labdát. Iványi dob triplát a Kígyó-térről, szerencsére kiperdül.

1. perc: az első félidőben gyengélkedő Ciglar kosárral nyitja a negyedet, Krnjic válasza nem késik 32-32.

II. negyed (30-30)

10. perc: Laczi Edit, remek egyéni akció 30-28. A kiegészítőemberek villognak, most Turóczi 30-30. Félidő.

9. perc: de kell egy jó Fürész Emő! Triplájával 28-25. Ahogy labdát szerzünk el is adjuk, Sarok használja ki 28-26. Ő is egyenlít 28-28.

8. perc: visszaáll a Szeviép kezdő centerduója, ám a kosarat mégis Turóczi szerzi 25-23. Ő is egyenlít 25-25. Fürész üti le Iványi, fault a jutalma. Persze szerinte nem volt semmi...

7. perc: jó tudni, Fegyverneky is tud hibázni. Iványi ziccert ront, Vajda ellépi. Nem a Pécs percei.

6. perc: Horváth Zsuzsi! A tőle megszokott tripla 25-21. Fűzy Ákos kér időt. Sokkal kiegyenlítettebb meccs, mint az első, egyik csapatnál sincsenek nagyobb hullámvölgyek.

5. perc: a büntetőket szerencsére nem Krnjicsnek találták ki 22-20. Nyolc-nyolc fault mindkét oldalon, most Vajda büntetőjével 22-21.

4. perc: közben kiderül, hogy Ohlde sérülés miatt padozik, valószínűleg az egész meccset kihagyja. Kajdacsi megint villan 22-19.

3. perc: kiegyenlített csata, sokkal szelídebb - egyelőre - mint az első meccs. Quigley kosarával 20-17. Iványi remek passzából Krnjic 20-19.

2. perc: a vöröshajú center most Krnjicset szereli. Jól játszik, javítja pécsi betlijét. Horváth Zsuzsi hagy ki egy helyzetet.

1. perc: Zserzserunova blokkal kezdi a negyedet!!! Kajdacsi meg kosárral 20-15.

I. negyed (18-15)

10. perc: Fűzy mester kiabál Quigleyvel, Németh továbbra sem hibázik 14-15. Laczi is dobhat kettőt, megvan a vezetés 16-15. kajdacsi "dudaszavas" duplájával 18-15 a negyed vége.

9. perc: Bujdosó nagy kavarodás végén talál be 8-13. Szerencsére Németh Bettinek nem szokása a büntetők kihagyása 10-13. Most meg egyedül oldja meg 12-13. Kajdacsi, Laczi és Horváth Zsu a pályán.

8. perc: szép Ciglar-bajátszás, Sipaviciute a pontgyárosunk 8-11.

7. perc: elöl elszórjuk a labdát, Fegyverneky meg elszomorít minket 6-11.

6. perc: megint Fegyverneky 6-7. És megint, rá figyelni kellene 6-9.

5. perc: az első meccs hőse, Fegyverneky kezdi meg a pontgyártást, Sipaviciute azonnal felel 6-5.

4. perc: először vezetünk, Németh passzából Fürész 4-3.

3. perc: Ciglartól veszik el, Fürész kap faultot. Krnjics ezúttal egyszer pontos a vonalról 2-3.

2. perc: jó védekezés után Sipaviciute egyenlít 2-2. Krnjics mindkét büntetőt kihagyja.

1. perc: érdekesség, hogy Ohlde helyén Krnjics kezd a Pécsben, ővé az első kosár is 0-2.

16.58: kb. 200 néző kísérte el a MiZót Szegedre. Reméljük szomorú hazautuk lesz.

16.55: bár reméljük, ma nem dől el a döntős kiléte, az biztos, hogy a párharc nyertese a Győrt 2-0-val kiejtő MKB-Euroleasing Sopron lesz.

16.50: nincs meglepetés, a sérült Kelly Mazzante továbbra is hiányzik a pécsi keretből.

16.40: zajlik a melegítés, elsőként a fehérben szereplő Szeviép-Szeged jött ki a parkettre. Bencze Tamás és Magyar Gergely ülve, Fűzy Ákos és Zeljko Dokics állva figyeli csapatát.

Bár a rájátszás előtt mindenki arról beszélt, négypólusú lesz a női kosárlabda NB I rájátszása, a Sopron–Győr elődöntő első meccsén kiderült, Englerték feltörekvő csapata egyelőre bizony le van maradva riválisaitól. A soproniak hazai pályán aratott, 86–41-es sikere előrevetíti, Székely Norbert csapata valószínűleg már a ma esti második meccsen bejut a döntőbe, ám hogy ott ki lesz az ellenfele, az már egy jóval nehezebb kérdés.

Németh Bernadett győzelmet vár a csapattól.

A Szeviép-Szeged szerdai pécsi veresége megosztotta a közvéleményt, természetesen mindkét oldal másként látta a találkozót, ám egy dologban mindenki egyetértett: ilyen bírói felfogás mellett rossz irányba halad a női kosárlabda. Hogy aztán ebből mi látszik majd meg a vasárnap 17 órától kezdődő második meccsen, azt nem tudni. Az mindenesetre biztos, hogy minden szurkolójára szüksége lesz a Szeviép-Szegednek ahhoz, hogy hazai pályán, esélyesként nyerni tudjon, és ezzel kicsikarja az esélyt az újabb pécsi utazásra és a harmadik meccsre.

Ott pedig már – ahogy azt szerdán is láttuk – bármi előfordulhat.

Németh Bernadett: – Hasonlóan kemény meccsre számítok, mint Pécsett volt. El kell fogadni, hogy ez a kosárlabda már nem az a játék, amelyik néhány éve volt. Épp a pécsiekre volt korábban jellemző a kemény stílus, ezúttal viszont mi is felvettük a kesztyűt. Ezzel nem is lenne semmi baj, ám akkor nehéz a csapatok helyzete, amikor két azonos szituációban más ítélet születik. Nem véletlenül nyilatkoztam a meccs után, hogy lassan már nem tudom, mit lehet tenni és mit nem a pályán. Mindettől függetlenül hazai közönség előtt győzelmet várok a csapattól, hiszen meg tudtuk mutatni, vagyunk olyan jók, mint a MiZo.

• 8. greg 2010. április 12. 06:17
    „Ismét bebizonyították a pécsi szurkolók, hogy a fradi tábor szintjén vannak.
    <moderálva>”
  • 7. szöszi6 2010. április 12. 06:13
    „Kedves pécsi szurkolók!
    Ajánlom figyelmetekbe a meccsről készített utolsó képet, és el lehet dönteni hogy az a védekezés(karfeszítő)mennyire szabályos! Örülnétek, ha ilyen lelkes, és szívvel-lélekkel küzdő játékosotok lenne!”
  • 6. better77 2010. április 11. 23:20
    „1300 néző? Jó vicc. Max.1000 annak is több mint a fele pécsi volt...”
  • 5. zolisen 2010. április 11. 23:10
    „Fűrész E.! Eddig sportembernek tartottalak! De a mai nyilatkozatod kiakaszottt!!! "Verekedés, izgalom, düh. Minden volt ezen a meccsen. Borzalmas bírói felfogásban zajlik ez az elődöntő, de az első találkozó után úgy voltunk vele, ha a Pécs verekszik, akkor mi is ezt fogjuk tenni. A saját játékukkal szembesültek, és lám, egyből elkezdtek reklamálni, edzőjük a pályán magyarázott. Kedden is lehet esélyünk."
    Gratulálok! Méghogy a Pécs verekedett az első meccsen! Azért ez már enyhén szólva is gusztustalan "kedves" Emő! Ti kezdtétek a kétkaros csápolást, kétkezes lökéseket és a sportszerútlen után-ütéseket!!!! És a reklamáslásról, Te nem voltál Pécsett, amikor az egész kispadotok ordítva reklamált a részetekről szándékos Ohlde arculütés után? Kedden mit fogtok kitalálni, csontot törni, boxerrel ütni? Azért mindennek van határa!!!Emlkékszünk a tavalyi harmadik meccsre, amikor Dalmát a mecccs elején egy "elefánt-puszival" kiiktattátok! Észhez kéne térni!!!!!! Írom ezt akkor is, ha csak pár percig lesz fenn, mert kimoderálnak!!!!!”
  • 4. precision2000 2010. április 11. 22:32
    „Kár hogy Emő, akinek inkább a birkózóbajnokságban kellene indulnia, összetéveszti az agresszív, de szabályos játékot a verekedéssel. Igaz, még nagyobb baj, hogy a bírók asszisztálnak mindkét csapat durvaságaihoz. Ma sajnos a Szeged nyert, kedden a Pécs fog. HAJRÁ MIZO!!!”
  • 3. luidev 2010. április 11. 21:26
    „Respect a lányoknak! Ez várható volt. Tudtam, hogy jól fognak szerepelni :)”
  • 2. szöszi6 2010. április 11. 20:14
    „Nagyot küzdöttek a lányok, megérdemelték a győzelmet! Kedden még nagyobb csata lesz, de el kell hinni hogy meglehet! HAJRÁ SZEVIÉP!!!”
  • 1. bm9 2010. április 11. 19:39