2017. 10. 17. kedd - Hedvig 9°C | 23°C Még több cikk.

Lesz még jobb is a játék

A labdarúgó NB II keleti csoportjában a Makó FC hazai pályán 1–0-ra legyőzte az ESMTK-t.

Igencsak idény eleji formában játszott a Makó FC. Az első félidőben mindössze hat eseményt lehetett feljegyezni. Ebből ötször lapot húzott ki a zsebéből Iványi játékvezető, egyszer pedig a kezdőkörbe mutatott – szerencsére hazai gól után. A Maros-partiak első színes bőrű játékosa, N'Galle parádésan adta vissza Kulacsiknak a kényszerítőt, a téli felkészülés legeredményesebb makóija pedig folytatta a gólgyártását.
Ha azt vesszük, hogy a 30. perctől már emberelőnyben focizhatott a Makó – Facskó súlyos szabálytalansága egyből kiállítást ért –, vajmi halovány ez a statisztika. Főleg, ha a szünet utáni első negyedórát is figyelembe vesszük, amikor a vendégek uralták a játékot. Ekkor egyáltalán nem látszott a létszámkülönbség.

Ám az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy amikor a hazaiak eljutottak a kapuig, azt szép támadás után tették. Ebből azonban kevés volt, vagy ha össze is jött, Maróti, Podonyi, N'Galle és Varga R. is kihagyta a helyzetet. Ahogy telt az idő, a rendkívül szerény képességű fővárosiak egyre többet hibáztak, a Makó pedig átvette a középpályán az irányítást. Ez talán annak is köszönhető, hogy Puskás és Podonyi révén két friss ember került ebbe a hazai csapatrészbe. A végén megmaradt az előny, a játék pedig biztos lesz még sokkal jobb is.

Lesz még jobb is a játék. Fotó: Frank Yvette
Lesz még jobb is a játék.
Fotó: Frank Yvette

Kolozsvári János: – Gyalázatos játékkal szereztünk három pontot tíz ember ellen.

További eredmények: Baktalórántháza–MTK II. 1–1, Tököl–FTC 0–7, Vecsés–Vác 2–1, Békéscsaba–BKV Előre 2–0, Szolnok–Kazincbarcika 2–2, Debrecen II.–Cegléd 3–1, Bőcs–Jászapáti 2–0.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Makó–ESMTK 1–0 (1–0)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Makó, 400 néző. Vezette: Iványi (Szpisják, Viczián).
Makó (lapunk osztályzatai 1-től 10-ig): Czirbus 6 – Béres R. 6, Dálnaki 6, Szamosszegi 6, Gévai 5,5 – Kulacsik 6, Magyar 5, Bány 4,5, Varga R. 6, N'Galle 6 – Maróti 5. Edző: Kolozsvári János.
ESMTK: Bonica – Agócs, Facskó, Nemecsek, Czakó – Marosfalvi, Varga Á., Farkas A., Denis - Nikolic, Vörös. Edző: Menczeles Iván.
Gólszerző: Kulacsik a 14. percben.
Csere: Agócs helyett Tvaruska, és Nikolic h. Balogh L. a szünetben, Marosfalvi h. Béress J. az 52., Bány h. Puskás Cs. (–) a 62., N'Galle h. Podonyi (–) a 72., Kulacsik h. Csamangó (–) a 85. percben.
Sárga lap: Marosfalvi a 6., Denis a 24., N'Galle a 26., Béres a 43., Szamosszegi a 88. percben.
Kiállítva: Facskó a 30. percben.

Góltörténet

14. perc: Kulacsik passzolt N'Galléhoz a 16-ossal párhuzamosan, majd a kényszerítőből visszakapott labdát a büntetőterületen belül elhúzta a kifutó Bonica mellett, és ballal az üres kapuba gurított, 1–0.

16. Tököl 16 2 1 13 15 – 56 7

Azonos pontszámnál a több győzelem számít.

• 1. comet 2009. március 08. 20:43
    „évekóta nem nézem a magyar focit, de valahogy benne van a magyar valóság.
    Rendszer váltáskor mindgyárt üzleti alapokra helyezték az egészet, a közvetítési díjakat ha jól tudom egy külföldre szakadt hazánk fia vette meg.A meccsek mindjárt el is tűntek a királyi tV-ből, a nézők a nézőtérről, a színvonal meg a pályáról. Azóta irdatlan mennyiségű pénz lett a labdarúgásba fektetve, szuper edzők megvétele, 100 milliós kötelező világítás pályánként, meg Deutch több milliárdos raktárban porosodó beléptető rendszere meg stb. A focit sikerült lenullázniuk, csak a Fradi tartotta magát úgy, hogy még pénzt is nyert nemzetközi tornán. Aztán szókimondó Józsi bá, a parlamentbe menekült bolsevikok réme, személyes pártfogásába vette a Fradit. A Fradi egyre gyorsabban kezdett gurulni a lejtőn, egészen a másod osztályig, ahol szépen gyökeret is eresztett a jelek szerint.Bocsánat a tabálla látványa generálta mondatokért.
    A meccs az öt sárga alapján azért nem lehetett unalmas.
    Hajrá Makó.”

Vásárhely megfricskázta a Tisza Volán csapatát

A labdarúgó NB III Alföld csoport tavaszi nyitányának Csongrád megyei, Szegeden játszott derbije a Hódmezővásárhely győzelmével zárult. Tovább olvasom