2018. 01. 17. szerda - Antal, Antónia -1°C | 8°C Még több cikk.

Magabiztos játék, sok gól: OSC-Szeged Beton 11-18

A fiatalok hasznos játékával gólzáporos találkozón nyert a Szeged Beton csapata az OSC vendégeként a férfi vízilabda OB I 9. fordulójában.

OSC-Szeged Beton VE 11-18 (1-2, 2-5, 5-6, 3-5)

Vodafone férfi vízilabda OB I 9. forduló
Budapest, Hajós uszoda, 100 néző. Vezeti: Vojvoda, Marjay.

OSC: Áts - Benczur 2, Szécsi D. 2, Pecz 2, Zentai, Balla, Galambos 1. Csere: Cserdi 1, Tawfik, Kiss Gy. 2,  Hangody A., Kincses, Szentesi 1. Edző: Bíró Attila.

BETON: Baksa - Juhász Zs. 2, Kiss Cs. 2, Hegedüs 1, Kayes 2, Bálint 1, Török 1, Molnár D. (kapus). Csere: Varga, Lehmann 1, Molnár 1, Juhász G. 1, Márkus M. 2, Younger 4. Edző: Vincze Balázs.

Emberelőny: 7/1 ill. 10/4.

Ötméteres: 2/2 ill. 5/5.

Kipontozódott: Szentesi (26. perc), Márkus (31. perc)

Kiállítás: Zentai (4 perc)

A többi mérkőzésen: Pécs-Eger 5-13, Szolnok-Vasas 6-7, BVSC-Honvéd 6-15, Debrecen-Kaposvár16-9, Szentes-FTC 10-9.

4. negyed (3-5)

8. perc:
Fél perccel a vége előtt az OSC jöhet, előtte azonban újabb időkérés. Galambos is beköszön Molnár Dávidnak. 11-17. Zentait küldik ki 4 percre a bírók, majd szegedi ötméteressel zárul a találkozó. Juhász Zsolt köszön el egy góllal. 11-18.

7. perc: Kimarad az újabb hazai előny, a Szeged viszont büntetőt dobhat. Vincze Balázs Juhász Gergőt küldi oda. Jól is tette. 10-17. Páros kiállítás, Zentai és Kayes megy ki.

6. perc: Törökben akad el egy lövést, a labda az OSC-nél, de Younger gyorsan elcseni azt. Meg is lóg vele, újabb gól a vége. 10-16.

5. perc: Hatodik előnyét váltja gólra az OSC, 10-15.

4. perc: Az időkérés után Tawfik ellen fújnak kontrát, nem túl boldogok a hazaiak. Előnyben a Beton, Vincze Balázs is időt kér. Újabb büntetőt lőhet az OSC, Szécsi Dávid vágja be. 9-14. Kayes nem sokáig hagyja gól nélkül az ellenfél kapuját. 9-15.

3. perc: Bálint blokkja jó, nem sokra ment vele Kincses. Jön az újabb szegedi előny, viszont ez sincs bent. Időt kér az OSC.

2. perc: Hangody bombája Juhász Zsoltban akad el, majd fórban jöhet a Beton. A fór után büntetőt is kapunk, ezt most Kiss értékesíti. 8-14.

1. perc: Pecz 4/4. Megint az OSC kezdheti a negyedet. A labdaszerzésen felbuzdulva el is lövi, de sokra nem mennek vele. Kiss Csaba harcol ki egy előnyt, Lehmann viszont kihagyja.

3. negyed (5-6)

8. perc:
Most viszont szegedi találattal zárul a negyed, Younger úszik meg, neki ez már a harmadik. 8-13.

7. perc: Kiss Gyula hozza fel négyre a hazaiakat, majd labdát is szereznek. Pecz lövése azonban kimarad. 8-12.

6. perc: Benczur is kétgólos most már, akcióból talál be. 7-12.

5. perc: Mi viszont annál jobbak vagyunk, most Török értékesít egy újabb fórt. 6-11. Itt a várva várt gólzápor, Kiss Csaba is hozzárak egyet. 6-12.

4. perc: Képtelen betalálni az OSC előnyből, ami nem feltétlen baj.

3. perc: Török szerzi vissza a labdát, Márkus a második gólját is begyűjti. 4-10. Benczur vágja be az ötöst. 5-10.

2. perc: Gólra gól, Szentesi válaszol centerből. 4-8. Előnyben jöhetünk. Jövünk is, Hegedüs is beveszi a pestiek kapuját. 4-9.

1. perc: Peczet képtelenek vagyunk megverni, az OSC jöhet. Pecz nagyon lelkes, gólt viszont nem talál. Márkus Martin viszont igen, akcióból van meg az első. 3-8.

2. negyed (2-5)

8. perc:
Szécsi Dávid ellen fújnak kontrát, Juhász Zsolt iramodik meg, azért is bevágja. 2-7. Góllal zárul a negyed, de nem a miénkkel. Pecz szépít 10 másodperccel a vége előtt. 3-7. Kontrát fújnak Kayesnél, így már biztos, hogy 3-7 marad a félidőben.

7. perc: A duplázás után Younger mehet ki pihenni, viszont gyorsan labdát szerzünk. Juhász Zsolt lövése azonban kimarad.

6. perc: Micsoda pillanatok. Younger előbb akcióból talál be, majd gyors labdaszerzés után megúszásból duplázik. 2-6.

5. perc: Negyedik előnyéből se talál be a pesti alakulat, most Galambos lövését védik a szegediek.

4. perc: Márkus Martin lövése marad ki, viszont Baksa gyorsan labdát szerez a túloldalon. Molnár harcol ki egy ötméterest, be is vágja. 2-4.

3. perc: Szép emberelőnyös játék, Lehmann használja ki a lehetőséget, viszont Kiss Gyula szabaddobásból válaszol. Küzd az OSC a lemaradás ellen. 2-3.

2. perc: Hiába jöhetne a Beton, labdát szereznek a fehérsapkásak.

1. perc: Pecz nyeri a második ráúszást is, viszont hiába szórják meg a hazaiak Baksát, nem tudnak betalálni.

1. negyed (1-2)

8. perc:
Bálint nagyon lelkes, viszont a negyed végén marad az egygólos szegedi vezetés.

7. perc: Sorra védekezzük ki az emberhátrányokat, viszont gólparádét nem láthatunk a mi oldalunkon se. Nem mintha a győzelmünk már itt az elején veszélyben forogna.

6. perc: Pecz és Younger küzd a labdáért, végül a hazaiaké, de megint a blokkban akad el a lövés. A fordulásból Kayes talál be. 1-2.

4. perc: Benczur próbálkozik, Hegedüs blokkol szépen.

3. perc: A második is, viszont akciógóllal egyenlít Cserdi. 1-1.

2. perc: Kiss Csabában akad el a lövés, kipipálva az első emberhátrány.

1. perc: Petz hozza el a labdát, az első támadás a hazaiaké. Juhász gyorsan labdát szerez, nem sokáig élvezhették az előnyt a fővárosiak. Bálint gólja után meg főleg. 0-1.

A Szeged Beton férfi pólócsapatának játékosai, edzői, vezetői, szurkolói jóleső érzéssel tekinthetnek a bajnoki tabellára. Mivel kisebb meglepetésre szerdán a Vasast 14–8-ra legyőzte a Honvéd, a mezőnyben egyedüli csapatként a Szeged maradt veretlen. Vincze Balázs vezetőedző alakulata hárompontos előnyre tett szert, amelyet akár a jövő hét elejére növelhet is.

– Az OSC elleni ma esti összecsapásunkat kötelező megnyerni, és az sem lenne nagy baj, ha önbizalom-növelő teljesítményt nyújtanánk – fogalmazott a szegediek játékosa, Hegedüs Gábor.

Hegedüsék már a Vasasra hangolnak. Fotó: DM/DV
Hegedüsék (kékben) már a Vasasra hangolnak.
Fotó: DM/DV

– A legutóbbi meccsünkön a Vasas elleni idegenbeli BL-összecsapásunkat elvesztettük, a hétfőn 18 órakor kezdődő bajnokin vissza akarunk vágni. Azzal a vereséggel megszakadt a szezonbeli veretlenségünk, amitől természetesen csöppet sem lehetünk boldogok, ugyanakkor úgy is megközelíthetjük a kérdést, indulhat az új, remélhetőleg ismét hosszúra nyúló sikerszériánk. A Komjádiban hátul is, elöl is követtünk el hibákat, a sérült Nagy Viktort helyettesítő Barabás Botondot lényegesen többet kellett volna foglalkoztatnunk. Úgy, mint a Honvéd. Hétfőn biztosan nem unatkozik majd.

Újra lesz tombola

A hétfőn 18 órakor kezdődő Szeged Beton– Vasas meccsre a sportcsarnok előterében már vasárnap 14 és 15 óra között lehet jegyet vásárolni. A belépők 1000 forintba kerülnek, amelyek tombolaként is szolgálnak, többek között mobiltelefont lehet vele nyerni. A 14 évnél fiatalabbak és nyugdíjasok ingyen tekinthetik meg a rangadót. A meccs napján 17 órakor nyit a pénztár.

• 1. Zotya100 2011. december 03. 17:35
    „Hajrá Szeged, meg kell nyerni mind a két meccset!”

Bravúros szentesi férfi pólógyőzelem - Weszelovszky gólja döntött

Bravúros győzelmet aratott a férfi Vodafone OB I-ben a Bodrogi Bau CS&K Szentesi VK együttese az FTC… Tovább olvasom