2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 4°C

Magabiztos szegedi vízilabda-győzelem a kis Eger ellen

A férfi vízilabda Vodafone OB I 25. fordulójában az A-Híd Szeged VE az EKF-Egerfood-Imola csapatát fogadta, és magabiztos győzelmet aratott, és 15-7-re nyert.

A-Híd Szeged VE-EKF-Egerfood-Imola 15-7 (4-3, 3-1, 3-0, 5-3)
Férfi vízilabda Vodafone OB I, újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Birri Gabriella, Fekete Balázs.

A-Híd Szeged:
Baksa - Kiss 2, Younger 1, Decker 1, dr. Molnár T. 5, Somogyi, Török. Csere: Kayes 2, Juhász 2, Hegedüs, Varga P. 2, Vincze M., Márkus. Vezetőedző: Vincze Balázs.

EKF-Eger:
Laboncz - Keresztes F. 1, Bánhidy 3, Petrovai, Jakab 1, Takács 1, Molnár A. Csere: Szöllősi, Miskowich, Keresztes I., Batki, Hornyák. Vezetőedző: Tóth Péter.

Meccsfilm: 1-0, 1-1, 2-1, 3-1, 3-2, 3-3, 4-3 (1 negyed). 5-3, 6-3, 7-3, 7-4 (2 negyed). 8-4, 9-4, 10-4 (3 negyed). 11-4, 11-5, 11-6, 12-6, 13-6, 14-6, 15-6, 15-7.

A-Híd Szeged: magabiztos szegedi vízilabda-győzelem a kis Eger ellen. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

IV. negyed
Kimaradt lehetőségekkel indult az utolsó negyed. Varga Péter Kiss átadása után talált a kapuba, majd Takács hosszú idő után gólt szerzett az Egernek, 11-5. Felébredtek a vendégek, Bánhidy szép góllal szépített, 11-6. Joseph Kayes pillanatok alatt értékesítette a szegedi emberelőnyt, megszerezve első gólját a meccsen, 12-6. Molnár Tamás nem fáradt, két perccel a vége előtt már az ötödik gólját szerezte, 13-6. Jött még Kiss Csaba, addig lóbált, amíh Laboncz a medence aljára került, 14-6. Hegedüs Gábor ziccerben átadta a labdát Kayes-nek, aki nem hibázott, 15-6. A végén még szépített az Eger, így 15-7 lett az eredmény.

III. negyed
Egri emberelőnnyel indult a harmadik nyolc perc, ami kimaradt, majd a Szeged is elrontott egyet. Juhász Zsolt a második ötösét már magabiztosna vágta a hálóba, 8-4. Egy megúszás után dr. Molnár Tamás már a 3. gólját szerezte - az egriek csak loholtak utána , így 9-4 lett az eredmény. A kapitány pedig elemében volt, a negyed hajrájában már a 4. gólját szerezte, 10-4.

II. negyed
Szeged ötméteressel indult a második negyed, amit Juhász Zsolt kihagyott, vagy inkább Laboncz védett. Az egri kapus sokat tett azért, hogy szoros legyen az eredmény. Varga Péter remekül centerezett, Decker Ádám pedig gatyáig kimelkedett a vízből, és a hálóba vágta a labdát, 5-3. Egy megúszás után Vincze Márk átadását Varga Péter váltotta gólra, 6-3. Az üzlet beindult, dr. Molnár Tamás ejtett parádés gólt, 7-3. Jakab szépített a hajrában, 7-4.

I. negyed
Molnár Tamás góljával szerzett vezetést az A-Híd Szeged VE, majd büntetőből Keresztes volt eredményes, 1-1. A 4. perc elején jött a megszokott Kiss Csaba svédcsavar, így újból a Szeged vezetett, 2-1. Baksa-Decker-Kiss-Kayes volt a labda útja. A villámgyors akció végén Kayes pöckölt a hálóba, 3-1. A 7. percben Bánhidy ejtett szép gól, így szoros volt az eredmény, 3-2. Bánhidy belelendült, egyenlített, 3-3. Aaron Youngert fel is hergelte az eredmény, hatalmas gólt vágott Laboncz kapujába, 4-3.

A szegedi keretből Aljosa Kunac és Szivós Márton maradt ki, így két fiatal, Márkus Martin és Vincez Márk került be.

A Vincze-csapat szombat délelőtt ismét bajnoki meccset játszik a Vodafone OB I- ben, 11 órakor az EKF-Eger együttesét fogadják az újszegedi sportuszodában.

Egy újabb bajnoki, amelyet a drukkerek ingyen nézhetnek meg. A Szegednek még három meccse van hátra az OB I alapszakaszából, az említett EKF- Eger mellett az újonc juniorválogatott és az FTC idegenben lesz ellenfele – így a három győzelem borítékolható. A jelenlegi listavezető Egerre még komoly kihívások várnak, ahogy Vincze Balázs vezetőedző fogalmazott, másfél rangadó vár rájuk. A Honvéddal és a Vasassal is idegenben csatáznak, és ha az angyalföldiek legyőzik a Debrecent, akkor jövő héten, szerda este ki-ki meccset vívnak egymással, és az sem elképzelhetetlen, hogy az Eger csak harmadik lesz a bajnokságban. Jelenleg azonban vezet, pontazonosságnál az egymás elleni eredmény számít – a gólkülönbsége is jobb a Gerendás-csapatnak –, így ebben jobb a Heves megyei együttes.

Április 17-én (szerda) 18.45-kor az A-Híd Szeged VE Hódmezővásárhelyen csatázik a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. Az ellenfele a szerb Crvena zvezda lesz. A meccsre megkezdődött elővételben a jegyárusítás, az újszegedi sportcsarnok sportboltjában és a Gyarmati Dezső sportuszoda pénztárában lehet belépőt vásárolni. A jegy 1000 forintba kerül.

1. Eger 24 22 1 1 304–136 67
2. A-Híd Szeged 23 21 1 1 272–171 64
3. Vasas 23 20 2 1 251–154 62
4. Szolnok 24 17 1 6 275–140 52
5. Debrecen 24 15 2 7 244–189 47
6. Honvéd 23 12 1 10 178–181 37
7. BVSC 23 12 0 11 208–199 36
8. Szentes 23 10 0 13 202–241 31