2017. 09. 20. szerda - Friderika 10°C | 19°C Még több cikk.

Makó FC: pont, kapott gól nélkül

A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a hetedik fordulót rendezték, amelyben a Makó FC Békéscsabán szerzett értékes pontot, így egymás utáni harmadik bajnokiján maradt veretlen.
Helytállt a Makó. A legfontosabb tanulsága ez volt a békéscsabai mérkőzésnek. Czirbus, valamint a két belső védő, Magyar és Béres is jól teljesített, vezérletükkel a Makó megúszta kapott gól nélkül ezt a találkozót – ebben az idényben ez először fordult elő. A két szélső hátvéd, Rakonczai és Krucsó feladata igen egyszerűvé vált: a két szélvészgyors támadó, Szélpál T. és Bernáth féken tartása. A csabaiak nem tudtak nagy mezőnyfölényt kialakítani, a Makó kontrái viszont egyáltalán nem jelentettek veszélyt.

A 41. percben Makra visszaütött az őt szabálytalanul szerelő Nagy Andornak, a bíró pedig azonnal kiállította a hazai védőt. Itt a nagy sansz! – így reménykedtek a vendégek. Mint később kiderült, mind-
hiába. A Makó ugyanis nem tudott mit kezdeni az emberelőnnyel, helyzete sem nagyon volt, ráadásul a fizikálisan jobb hazaiak elleni párharcokat szabályos eszközökkel nehezen tudta megnyerni. Aztán a 72. percben Rakonczai is piros lapot kapott a második sárga után – bő félórát követően odalett az előny. A végén az egykori makói, a csereként beállt Csák eltalálta a kapufa külső élét, az eredmény pedig már nem változott.
Kolozsvári János: – Végre annak örülhetek, hogy nem kaptunk gólt idegenben, annak viszont nem örülök, hogy nem rúgtunk kapura, így nem is tudtuk tesztelni Dénes képességeit.

Rakonczai (13) küzdött, hajtott, majd kiállították. Fotó: Schmidt Andrea
Rakonczai (13) küzdött, hajtott, majd kiállították.

További eredmények: REAC–Vác 0–1, Orosháza–MTK II. 1–1, Cegléd–Kazincbarcika 2–4, Vecsés–Debrecen II. 1–0, Diósgyőr–Nyíregyháza 2–1, Újpest II.–Bőcs 0–4, Mezőkövesd–Hajdúböszörmény 1–0.

Békéscsaba–Makó FC 0–0
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 7. forduló. Békéscsaba, 600 néző. Vezette: Takács J.
Békéscsaba: Dénes – Oláh, Csiszár, Makra, Horváth T. – Bakró, Juhász Gy. – Szélpál, Pozsár, Bernáth – Balázs J. Edző: Pásztor József.
Makó FC: Czirbus 7 – Rakonczai 5–2=3, Magyar 7, Béres 6, Krucsó 5 – Podonyi 5,5, Varga R. 6, Fülöp T. 5,5, Nagy A. 5 – Schreiber 5, Faragó B. 5. Edző: Kolozsvári János.
Csere: Varga R. helyett Tóth I. a 65., Faragó B. h. Kulacsik a 68., Bernáth h. Berki a 71., Balázs J. h. Csák a 77., Schreiber h. Csamangó a 81., Szélpál T. h. Bogdan-Ionut a 90. percben.
Sárga lap: Varga R. a 13., Fülöp T. a 19., Nagy A. a 41., Faragó B. a 43., Rakonczai a 47. és a 72., Balázs J. az 52., Schreiber a 60., Tóth I. a 68. percben.
Kiállítva: Makra a 41., Rakonczai a 72. percben.

1. Nyíregyháza 7 4 2 1 15 – 6 14
2. Diósgyőr 7 4 1 2 16 – 9 13
3. MTK II. 7 3 3 1 9 – 7 12
4. Újpest II. 7 4 0 3 12 – 16 12
5. Mezőkövesd 7 3 2 2 7 – 4 11
6. Vác 7 3 2 2 10 – 8 11
7. Kazincbarcika 7 3 2 2 12 – 12 11