2017. 07. 20. csütörtök - Illés 21°C | 34°C Még több cikk.

Makó: micsoda balszerencse!

A labdarúgó NB II-ben megszakadt a Makó FC százszázalékos tavaszi mérlege: a zöld-sárgák balszerencsés vereséget szenvedtek hazai pályán a Kecskeméttől.
Fotó: Tésik Attila
Két remek formába lendült csapat várta a kezdést. A Makó mind a négy tavaszi mérkőzését megnyerte, de a Kecskemét is kitett magáért: az elmúlt tíz napban háromszor is győztesként vonult le a pályáról. Az első nagy helyzetet a 7. percben jegyezhettük fel, ekkor Bány 20 méteres szabadrúgását a jobb felső sarok elől piszkálta szögletre Nagy Zsolt. Két perc múlva viszont már a kapuban táncolt a labda, sajnos a makóiban. Dabasi ívelt jobbról szabadrúgásból a 16-oson belülre, az ötösön Barna Zs. a megdermedt Mórocz és Magyar között a léc alá csúsztatott, 0–1.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Makó FC–Kecskemét
2–3 (1–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 700 néző. Vezette: Berettyán (Veizer, Orosz Krisztina).
Makó: Czirbus 5 – Magyar 6, Mórocz 6, Kis K. 5, Bakos Á. 5 – Kulacsik 6, Varga R. 6, Bány 6, Podonyi 5 – Hadár 6, Schreiber 5. Edző: Takács Zoltán.
Kecskemét: Nagy Zs. – Saveljev, Barna Zs., Farkas – Lázár, Kurucsai, Némedi, Dabasi – Tóth Gy. – Kása, Balla. Edző: Török László.
Gólszerzők: Barna Zs. a 9., Kulacsik a 31., Némedi a 62., Némedi a 70., Hadár a 83. percben.
Csere: Bakos Á. helyett Turján (5) a szünetben, Bány h. Fülöp a 64., Dabasi h. Ursz a 74., Tóth Gy. h. Szabó a 76., Podonyi h. Faragó (–) a 85., Balla h. Bagi (–) a 90. percben.
Sárga lap: Némedi a 47., Magyar a 49., Hadár az 59., Balla a 63. percben.
A gól visszavetette a Makót, el kellett jó pár percnek telnie ahhoz, hogy ismét lendületbe jöjjön. A 31. percben aztán egyemberként ugrott talpra az Erdei Ferenc téri sporttelep nézőserege. Podonyi bal oldali beadását még tisztázták a védők, a labda Bányhoz került, aki egyből Kulacsikhoz ívelt, ő pedig kapásból 10 méterről a bal alsó sarokba zúdította a labdát, 1–1. A félidő krónikájához tartozik még Bány hatalmas erejű, 25 méteres sistergő bombája, amely néhány centivel zúgott el a léc fölött, valamint Tóth Gy. kapu mellé szálló lövése.

A második játékrészt óvatosan kezdte mindkét alakulat. Aztán az 59. percben Bány lövésszerű beadását a léc alól bravúrral mentette Nagy Zs. Úgy mint az első félidőben, megint váratlanul szerezte meg a vezetést a Kecskemét. A Makó dobhatott partdobást, de Bány szinte az ellenfelet indította, a lilamezesek meglódultak, az akció végén Balla önzetlenül Némedi elé tálalt, aki 12 méterről kilőtte a kapu bal oldalát, 1–2. A mezőny legjobbja, Nagy Zs. a gólhelyzetben lévő Hadár elől becsúszva mentett. Nem volt ez jó ómen, mert amikor helyzetet hagyott ki a Makó, a vendégek azonnal góllal büntettek. Így történt ez most is. A 70. percben Fülöp a Makó térfelének közepén elveszítette a labdát, de Turján könnyedén korrigálhatott volna, csakhogy Némedi sokkal erőszakosabb volt, megszerezte a labdát, amit aztán 16 méterről ballal a bal alsó sarokba lőtt, 1–3.

Azt lehetett gondolni, ezzel végleg eldőlt a három pont sorsa. Nem így történt! A 83. percben Schreiber átadásával Kulacsik betört a 16-oson belülre, lövését Nagy Zs. még bravúrral védte, a kipattanóra Hadár lecsapott, és a jobb alsó sarokba helyezett, 2–3. A maradék néhány percben majdnem felborult a pálya, egykapuzott a Makó. A játékvezető három perc hosszabbítást jelzett, melyben a házigazdák két gólt is szerezhettek volna. Előbb Hadár lefejelt labdáját Kulacsik egy pattanás után 13 méterről pár centivel tévesztette el a jobb alsó sarkot, majd Magyar lövése is ugyanerre a sorsra jutott... A vereség ellenére a makói nézők megtapsolták a pályáról levonuló hazaiakat. Nem volt szerencséjük.

Takács Zoltán: – Az egyéni hibák elkerülhetetlenek a csapatsportágakban. Ellenfelünk ezeket könyörtelenül kihasználta. Csapatom remekül küzdött, legalább döntetlent érdemelt volna.

További eredmények: Baktalórántháza–Kazincbarcika 2–1, Orosháza–Bőcs 3–0, Karcag–Jászapáti 0–5, Soroksár–Szolnok 0–2, ESMTK–Nyíregyháza 0–3, Budafok–Vác 1–1. Szabadnapos: Vecsés.

Szétesett a HNKC védekezése

A HNKC SE női kézilabdacsapata vereséggel kezdte az 5–8. helyért folyó rájátszást. A… Tovább olvasom