2018. 01. 16. kedd - Gusztáv -4°C | 4°C Még több cikk.

Már az elején eldőlt: PLER-Pick 31-38

Már az első percekben eldöntötte a két pont sorsát a Pick Szeged a PLER elleni BB-liga meccsén. Zubai Szabolcs tíz gólt szerzett.
PLER-Pick Szeged 31-38 (11-19)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga. Vezeti: Baranyi, Sloszka.
PLER: Kovács J. - Rév 2, Szalafai 5, Kocsi 4, Lendvay 2, Kupi 3, Pálos 2. Csere: Székely (kapus), Gazdag 5 (2), Forgács 4, Debreceni 3, Marczinkó 1. Pál, Koller. Vezetőedző: Adorján Gábor.
Pick Szeged: Mikler - Stranovsky 3, Lékai 3, Sulc 4, Zubai 10, Katzirz 2, Törő 8 (3). Csere: Tatai (kapus), Bajorhegyi 1, Beocsanin 2, Butenko 2, Baláz, Vadkerti, Grünfelder 2, Nagy N. 1.  Vezetőedző: Skaliczki László.
Hétméteresből: 5/2, ill 4/3.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc.

A mérkőzésen Törő és Lékai is bokasérülést szenvedett, Szabó doktor szerint előbbié súlyosabb, elképzelhető, hogy ki kell hagynia a következő mérkőzést.

Skaliczki László: - Örülök, hogy ilyen jól kezdtünk, készültünk is az elejére. Szerencsére mindenki tudott játszani, így sok mindent gyakorolhattunk, és a fiatalok, Grünfelder és Nagy bizonyítottak. Zubai és Mikler extrát játszott.

60. perc: Marcinkó gólja 31-38. Időntúli szabaddobás, nincs gól, héttel nyert a Pick Pestszentlőrincen.

59. perc: Gazdag indulásból 30-37. Butenko is beleszól 30-38.

58. perc: újabb Grünfelder-gól, Törő sérül meg, lesántikál 29-37.

Katz
Katzirz győzelem után nyilatkozhatott.

57. perc:
Grünfelder, majd Debreceni 29-36.

56. perc:
megint Debreceni 28-35.

55. perc:
Debreceni első gólja 27-35.

54. perc: Lékai talál be hártányban, nem mozdulnak a csapatok a kilenc gólos különbségről 26-35.

53. perc: Kupi harmadszor 26-34. Baláz 2 perc.

52. perc: Törő góljával már 25-34.

51. perc:
Gazdag lép be, de ér a gól 25-33.

50. perc:
Rév 24-33.

49. perc:
Zubai tizedszer, majd Forgács 23-33.

48. perc:
Gazdag, majd egy hatalmas Lékai-passz után Zubai 22-32.

47. perc:
Szalafai a legjobb PLER-es 21-31.

46. perc:
Zubai 20-31.

45. perc:
Rév üti le Beocsanint, két perc. Bosszúból a szerb szétlövi a kaput, először közte tíz 20-30.

44. perc:
Forgács belejött 20-28. Kocsit és Sulcot küldik ki. Katzirz visszajön a padról, hozzá is szól 20-29.

43. perc:
Forgács lépésgyanús gólja, Zubaié biztosan szabályos volt 19-28.

42. perc:
szétfutja a hazaiakat Törő 18-27.

41. perc: Törő vágja be a hetes 18-26.

40. perc:
ez igen! Zubai a PLER réme 18-25.

39. perc:
megint Szalafai 18-24.

38. perc: Zubai a rá jellemző akrobatikával 17-24.

37. perc:
Rév először ér révbe a meccsen 17-23.

36. perc:
Forgács, majd Szalafai 16-23.

35. perc: megint Stranovsky, kilenccel megyünk 14-23.

34. perc: Zubai 14-22.

33. perc: Stranovsky indulja le a PLER-t. Kocsi újabb gólja 14-21.

32. perc: Kocsi begurul, dob egy gólt. Törő is betalál 13-20.

31. perc:
Mikler véd, hetest kap Forgács. Gazdag bedobja 12-19.

Az első játékrész elején remekelt a Pick, Zubai és Sulc is ontotta a gólokat. Hiába talált magára a PLER, közelebb nem tudtak zárkózni, formalitásnak tűnik a második félidő.

30. perc: Kocsi gólja amolyan "félkínaiból" 11-18. Lékaié egyszerű 11-19.

29. perc:
Gazdag dobja be a hazai büntetőt 10-18.

28. perc:
hetest dob Törő, higgadtan a kapuba 9-18.

27. perc: Törő aradt üresen, harmadik gólját lövi 9-17.

E
Ez a Stranovsky-helyzet kimaradt.

26. perc:
Pálos tekeri el Mikler mellett, bejött Vadkerti 9-16.

25. perc:
végre! Butenko lövi át a falat 8-16. Baláz két perc.

24. perc: Szalafai jó átékos, ezt tudtuk 8-15.

23. perc: Skaliczki mester időt kér. Bejött Baláz és Butenko is.

22. perc: bezzeg a hazaiak Kocsija száguld 7-15.

21. perc:
kicsit megakadt a szekér.

20. perc: Mikler viszont mindent megfog. Most egy hetest.

19. perc: két ziccert is kihagyunk.

18. perc: Lendvay másodszor. Megállapíthatjuk, hogy bár a végletekig kedves a bemondóhölgy, a hangja idén is szinte kibírhatatlan. Törő dob egyet 6-15.

17. perc:
kapufás gól, Beocsanin lőtte 5-14.

16. perc: Fero bejelött 5-13. Mikler védi Pálos hetesét.

15. perc: az exújvárosi Szalafai góljával 5-12.

14. perc:
Sulc javítja hibáját 4-12.

13. perc:
Zubai harcol ki hetest, Sulc dobja kétszer is a kapusba.

12. perc: Lendvay először köszön be 4-11.

11. perc:
Pálos töri meg a szegedi hegemóniát 3-11.

10. perc:
Zubai rohan, újra és újra 2-11.

9. perc: Stranovsky ugyanezt teszi, hogy kezdenek a fiúk! 2-10.

Csak
Csak a kezdésig volt egyenlő.

8. perc: indulásból Törő is betalál 2-9.

7. perc: lemásolják, megint Zubai. Sőt Bajorhegyi is betalál, időt kér a PLER 2-8.

6. perc: Zubai villámgyors, remekül kezdünk 2-6.

5. perc:
Kupi, majd megint Sulc 2-5.

4. perc:
Sulc is beköszön 1-4.

3. perc:
ennek a Lékai gólnak nem örül a PLER 1-3.

2. perc:
Katzirzéval már 0-2. Kupié az első hazai gól 1-2.

1. perc:
Zubai góljával vezetünk 0-1.

18.09: Lékai óriási tapsot kap egykori drukkereitől, jó hangulatú meccs lesz, annyi biztos.

18.07: lassan csak elkezdik. Most vonul be a Pick.

18.00: bár a mi óránkon már 18.00, a kezdés csúszni fog, valószínűleg azért, mert a csarnokban még csak 19.55 van, és a bírók ehhez az órához viszonyítanak.

17.55: a csapat egyébként Dobozi Iván technikai vezetőnek ajánlja a meccs első szegedi gólját, aki agyvérzése után egyre jobban érzi ugyan magát, ám a csapatot még nem kísérte el a mai meccsre. Mi is jobbulást kívánunk, Iván!

17.45: előrerült a PLER is, a hazaiaknál régi ismerősként felbukkant az egykori szegedi Lendvay Péter is. A helyszínen drukkol a Picknek Mikler Roland és Lékai Máté barátnője.

17.35: véget ért az ifi, az eddig veretlen hazaiak 28-27-re nyertek. Ha csak fele annyi izgalom lesz a felnőttek összecsapásán, mint itt volt, jó mérkőzésnek nézünk elébe.

Melegítenek
Melegítenek a fiúk.

17.12: a csapattal elutazott a térdműtétje után két-három napja edző Herbert Gábor is, aki elmondása szerint 3-4 percre lehet, hogy beszáll a mai meccsen.

16.50: a nyáron éppen a PLER-től igazolt Lékai Mátét ismerősként fogadták a hazaiak.

16.44: negyed órája ért a Pick a PLER csarnokába. Az utánpótlásmecs a félidőnél jár, Grünfelderék 14-14-re állnak.

Újból lesz idén Ferencváros–Pick Szeged összecsapás. A két együttes szerdán a Budapest Bank férfi kézilabdaligában lépett pályára, akkor a Tisza-parti csapat nem mindennapi csatában 25–24-re
diadalmaskodott.

A Magyar Kézilabda-szövetségben elkészítették a magyarkupa-sorsolást, a legjobb 16 között a már említett FTC–Szeged párharc lesz. A továbbjutás egy meccsen dől el, a találkozót a fővárosban, a Népligetben rendezik majd.

A Pick ma ismét a fővárosba utazik, a PLER ellen 18 órakor lép pályára a BB-liga 11. fordulójában. A hazai együttes a nyáron alaposan meggyengült, több meghatározó kézilabdás is eligazolt, elég csak Lékai Mátét megemlíteni, aki éppen a Pick Szegedet választotta.

Sulcékra Pestszentlőrincen sem vár könnyű meccs.  Fotó: Schmidt Andrea
Sulcékra Pestszentlőrincen sem vár könnyű meccs.

A Fradi elleni meccsen Vadkerti Attila bokasérülést szenvedett, a válogatott szélsővel telefonon beszéltünk tegnap két edzés között.

– Nincs nagy gond, ott, a meccsen nagyon fájt, de szerencsére nincs komoly baj vele. Nagyon örültünk a Fradi elleni sikernek, talán ez látszott a lefújás után, hiszen a jól védő Tatai Peti beleharapott a labdába, úgy rohangált a pályán a meccs végén. Ezzel a sikerrel nagy lépést tettünk a második hely megszerzéséért, egy kulcsfontosságú meccset sikerült megnyernünk. Most nem szabad elszállnunk, a PLER ellen is koncentráltan kell játszanunk, hiszen az idei bajnokságban Balatonfüreden egyszer már „megégtünk". Tisztában vagyunk azzal, hogy egyetlen meccset sem szabad félvállról vennünk, nem téveszt meg bennünket a PLER idei gyengébb produkciója. Egy magabiztos győzelem pedig erőt adhat a jövő heti csütörtöki oroszországi, Csehovszki Medvegyi elleni BL-fellépéshez.

Magyarkupa-sorsolás

A legjobb nyolc közé jutásért a következő meccseket rendezik a kézilabda magyar kupában, férfiak: FTC–Pick Szeged, Tatabánya–Balatonfüred, Pécs–PLER, Várpalota–MKB Veszprém, Törökszentmiklós–Gyöngyös, Ajka–Dunaferr, Kecskemét–Csurgó, Vác–Miskolc.

• 14. polgár 2010. november 16. 11:59
    „Uraim, nézzünk már rá a mérkőzés alakulására, 10 perc alatt megnyertük a meccset (2 - 11). Mi itt a harmatgyenge produkció? Az utolsó 10 percig 11 góllal vezettünk, aztán már mindenki azt várta, hogy vége legyen a meccsnek.
    Bejött 2 ifi játékos, és a balszélső Törő játszott balátlövőt. Így nyertünk végül "csak" 7-el.
    De mindez ott van a cikkben is, csak el kell olvasni.

gacsi! Dávidot meg azért kell játszatni, mert valahogy vissza kell hozni formába a sérülését követően. Skala igyekszik neki erre lehetőséget adni, de egyébként nem is játszott sokat, pont azért mert még pihentetni is kell kicsit. De a padon ülve nem fogja visszanyerni a formáját.”
  • 13. Ganxta 2010. november 14. 21:17
    „Kemény lehetett...

Meg is izzadtak? Ja látom, meg, 31-et kaptunk is. Csoda, hogy többet lőttünk. Harmatgyenge produkció.

De azért HAJRÁ SZEGED!!!”
  • 12. pöszméte 2010. november 14. 18:38
    „Szegedről volt b-közép?”
  • 11. gacsi 2010. november 14. 18:14
    „Polgár! Akkor pihenjen, mert Dávidnak így jó ideig nem lesz tíz gólos meccse, pedig mindenki ezt várná tőle.Nem kritikának szántam a hozzászólást, de már nem olyan mint tavaly volt.A csk. szalag már Sulcot vagy Lékait illetné meg.Butenko lassan eléri az Osmajic féle gólátlagot.”
  • 10. ashmore 2010. november 14. 16:36
    „Ismét Vadkerti parádé...”
  • 9. polgár 2010. november 14. 13:50
    „gacsi, azt ugye tudod, hogy Katzirz egy viszonylag komoly sérülésből tért vissza?”
  • 8. Boribona 2010. november 14. 00:31
    „"17.45: előrerült a PLER is, a hazaiaknál régi ismerősként felbukkant az egykori szegedi Lendvay Péter is. A helyszínen drukkol a Picknek Mikler Roland és Lékai Máté barátnője."

ez aztán a szakmai kommentár! gratula!”
  • 7. gacsi 2010. november 13. 22:09
    „Butenko többet dob Katzirznál? Ez a szomorú!!!!!!!!!!!!”
  • 6. frakk 2010. november 13. 21:48
    „5 sport adó és egyik sem közvetíti a meccseket???
    Beocsanin végre önmagára találhatna. Vagy edzeni kéne negyon ezt a fiút vagy játszatni a végtelenségig.
    Zubai egyre jobb , ez egyre örvendetesebb, jó most már a labdafogása, és a végeredmény is.
    Sok gólt kaptunk. A csikó csapat most már védekezni is tanulhatna.”
  • 5. pinkfloyd60 2010. november 13. 20:12
    „Gratulálni lehet az újabb győzelemnek!Sajnos egyet kell értenem,nagyon sok a kapott gól már megint! Véleményem szerint ez annak is következménye,hogy kevés a védekezni tudó játékos a csapatban! Jobb átlövő posztunk továbbra is lukas,mert mind a két játékos (Butenkó, Baláz) is elég gyengécske játékos! Eddig se védekezésben ,se támadásban nem nyújtottak maradandót! ITT NAGYON NAGY HIÁNYOSSÁGAINK VANNAK,REMÉLJÜK A CSAPAT VEZETÉS HAMAROSAN ORVOSOLJA A PROBLÉMÁT!!!! HAJRÁ PICK!!!!”
  • 4. Bábkacsa 2010. november 13. 19:40
    „hol van Butenkó 3 gólja, mert kettőt lőtt a cikk szerint?!

Nekem Butenkó a kedvencem, mert alázatos, meglátjátok jól járunk vele!!!!!!!!!!!!!!”
  • 3. zehn 2010. november 13. 19:40
    „Örülök a sima győzelemnek, jogosan jár a csapatnak a gratuláció!
    ....és ha megtanulunk védekezni /31 kapott gól nagyon sok egy kiesésre álló gárdától/ nagyon jók leszünk.”
  • 2. Mustang 2010. november 13. 08:12
    „végre egy értelmes és hasznos hozzászólás... :)”
  • 1. pickfan 2010. november 13. 00:05
    „sziasztok. találtam egy oldalt, ahol élőben hallható a PLER elleni meccsünk! www.csaksport.hu !”