2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Második, harmadik vonal

Kosárlabdától a sakkig.
Nem akarták eléggé
Vásárhelyi Kosársuli (2.)–Tehetséges Fiatalok-Budapest (6.) 58–67 (14–18, 14–17, 11–10, 19–22)

Férfi kosárlabda NB I B csoport,
17. forduló. Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 500 néző. Vezette:
Varga Z., Balogh Gy., Bács Cs.
Vásárhelyi Kosársuli: Vejinovics 6, Rostás I. 10, Vas 11/6, Nyilas 6, VARGA 12. Csere: MÓCSAI 7, Gruda 6, Kelemen, Rostás G., Genal. Edzők: Elek András, Utasi Gábor.
Elek András: – Sajnos ellenfelünk jobban akarta a győzelmet, és jobban is védekezett.

Értékes győzelem
Mezőkövesd II. U23 (14.)–MOL-Pick Szeged II. U23 (9.) 32–38 (19–17)
Férfi kézilabda NB I/B, Keleti csoport, 17. forduló. Mezőkövesd, 200 néző.
Vezette: Szécsi, Szőke.
MOL-Pick Szeged II. U23: Pásztor – Urbán 3, FEKETE 6, Patyi 2, HEGEDÜS 9/2, Loncar 2, Velky. Csere: Manojlovity (kapus), HASZILLÓ 7, Sztojanov 5, Molnár B. 2, Szabó B. 2, Magyar, Dolezsál, Árpási, Árokszállási. Edző: Szabó Levente.
Szabó Levente: – Alaposan megerősödött a hazai csapat, hiszen két légióst is igazoltak, így különösen értékes a győzelmünk. Örülök annak, hogy a második félidőben végig kézben tartottuk a játék irányítását.

Ismét igazi csapatot alkottak
Balassagyarmat (12.)–EX-ON FKSE- Algyő (5.) 28–33 (17–17)

Férfi kézilabda NB I/B, Keleti csoport,
17. forduló. Balassagyarmat, 230 néző. Vezette: Natkay, Szalai.
EX-ON FKSE-Algyő: Farkas – Zöld 3, László 1, PÁL 5, Szepesi 1, Kocsis 2, Valaczkai 3. Csere: DEÁK (kapus), AMBRUS 6, RAFFAI 1, GAZSÓ 5, Miksi, Kardos 4, Béleczki, VARGA 1, Zsadányi 1. Edző: Dankó Ervin.
Dankó Ervin: – Kockázatos védekezést választottunk, de a csapat hitének és a taktikai fegyelmezettségének köszönhetően ez sikert hozott. A szívünk újra a helyén volt a bajban, és ismét igazi csapatként sikerült megszereznünk a győzelmet.

Gyengék voltak
Abony (14.)–Kézilabda Szeged SE (11.) 28–20 (15–9)

Női kézilabda NB I/B, Keleti csoport, 17. forduló. Abony, 150 néző. Vezette: Horváth, Simó.
KSZSE: Répás – Farkas 1, Velky 2, Sebők 2, Dobó 4/2, Homoki 2/1, Szombati 4. Csere: Varga (kapus), Dávid 1, Debreczeni, SEBESTYÉN 3, Frányó, Farkasinszki, Huszka 1. Edző: Buchholcz-Huba Dóra.
Buchholcz-Huba Dóra: – Hitetlenül gyengén kézilabdáztunk.

Az első félidőben eldöntötték
ContiTech-Makó (6.)-Hajdúszoboszló (11.) 35–27 (21–13)
Férfi kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 13. forduló. Makó, 100 néző. Vezette: Bozó, Polgár.
ContiTech-Makó: AVRAMOV – ÁROKSZÁLLÁSI 4, PAPP 6, Sárosi 1, Vikor 1, PAPP 10, VERÉB 8. Csere: PATAKFALVI (kapus), Szilágyi, Sóti, Zsiga, Vajka, KOVÁCS 5. Edző: Gera Norbert.
Gera Norbert: – Tartottam a mérkőzéstől a sérülések, eltiltások, betegségek miatt. Az első félidőben eldöntöttük a mérkőzést. Lehetőség nyílt három junior játékosnak a szerepeltetésére, hogy szokják az NB II légkörét. Ők sem okoztak csalódást.

Papírforma
EX-ON FKSE-Algyő II. (9.)-Mezőtúr (1.) 21–27 (13–13)

Férfi kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 13. forduló. Algyő, 50 néző. Vezette: Kuklis, Mazzag.
EX-ON FKSE-Algyő II.: Pallér – Czirják 2, Bozsák, MORVA 7, Sárkány 1, Kiss 2, Berta L. Csere: Kuli (kapus), Berta T. 2, Pádár 2, Pál 1, ENGI 4, Zombori, Kovács.

Nem hagyták őket nyerni
Szeghalom (7.)–Marosmenti NKSE (10.) 29–28 (13–15)

Női kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 13. forduló. Szeghalom 200 néző. Vezette: Katona, Konyári.
Marosmenti NKSE: Kozserán K. – Szénási 2, KOZSERÁN B. 10, Szebehelyi 1, Kürti 3, Kovács 5/1, Sárkány 7/3. Csere: Dani-Nagy N., Molnár, Nagy O., Kádár , Práger, Méreg. Edző: Nagy János Miklós.
Nagy János Miklós: – Nehéz egy ilyen mérkőzés után objektíven nyilatkozni. Ha éjfélig játszhattunk volna, akkor sem hagytak volna minket nyerni.

Hegyi Diána 16 gólt szerzett
Túrkeve (11.)–HLKC (5.) 25–30 (11–18)

Női kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 13. forduló. Túrkeve, 150 néző. Vezette: Héjja, Kónya.
HLKC: Kothencz – HEGYI D. 16, Tószegi, Németh 2, Kecskeméti 2, Rozmann 1, BECSEI 4. Csere: Balogh (kapus), Krumesz 1, SZŐKE 3, Fürcht, Szabó , Kandó, Miklós 1, SaJtos. Edző: Gaál Adrienn.
Gaál Adrienn: – Kötelező győzelmet arattunk. Megfelelő koncentrációval és akarattal játszottunk. Számunkra három hét szünet következik a bajnokságban, igyekszünk felkészülni a listavezető Békéscsaba ellen.

Hegyi Diána remekelt a HLKC-ben, 16 gólt szerzett a túrkevei győzelem során. Fotó: hlkc.hu

Tisztes helytállás
Csorvás (4.)–Szeged KKSE II. (8.) 38–20 (17–7)

Női kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 13. forduló. Békéscsaba, 50 néző. Vezette: Turák, Járdi.
Szeged KKSE II: Kovács G. – SÁNDOR P. 9, Szécsi 5, Kovács R. 1, Nagy 1, Manga 2, Sándor L. 2. Csere: Kovács B., Kováts. Edző: Grandjean Gréta.
Grandjean Gréta: – Foghíjas keretünk célja ismét a tisztes helytállás volt, amit kisebb-nagyobb sikerrel meg tudtunk valósítani.

Nem bírták erővel
Ybl (3.)–Tiszavirág-SZVPS (7.) 15–7 (1–3, 3–1, 4–1, 7–2)

Férfi vízilabda OB I/B, B csoport, 12. forduló. Budapest, MOM sportuszoda, 50 néző. Vezette: Vogel, Godova.
Tiszavirág-SZVPS: Bognár – LEHMANN 4, Lakatos, Berkó, Fodor 1, Mikházi, Barna. Csere: Szepes, HEGEDÜS 2. Edző: Molnár Péter.
Molnár Péter: – Amíg bírtuk erővel, addig ellenfelei voltunk az élvonalba igyekvő Yblnek, de a végére elfáradtunk.

Túl nagy volt a tempó
Neptun (2.)–HVSC (9.) 16–6 (2–3, 3–0, 6–0, 5–3)

Férfi vízilabda OB I/B, B csoport, 12. forduló. Budapest, Hajós Alfréd sportuszoda, 50 néző. Vezette: Csizmadia, Kovács.
HVSC: Arany – Kapu, CSUKA 2, Hajdú 2, Oswald, Vigh, Könyves. Csere: Szabó, Lakatos, Pölös, Dombovári, Tonnes, MAKRA 2. Edző: Bertók Gyula.
Bertók Gyula: – Az első két negyedben méltó ellenfelei voltunk a Neptunnak, a szünet után viszont nem tudtuk felvenni ellenfelünk ritmusát.

Kevés cseréjük volt
SZTE EHÖK SE (10.)–Szolnok II. (4.) 7–13 (1–4, 1–3, 1–2, 4–4)

Férfi vízilabda OB I/B, B csoport,
12. forduló. Szeged, újszegedi sportuszoda, 50 néző. Vezette: Matajsz, Pásztor.
SZTE EHÖK SE: Geönczeöl – Kormányos, SZABÓ 2, Páll 1, MAJOR 2, Tóth, Husztik 1. Csere: Balogh (kapus), Soós 1, Nádasi. Játékos-edző: Major Levente.
Major Levente: – Két mezőnyjátékos- cserével nem lehet jó eredményt
elérni.

Sakksiker
Maróczy SE (4.)–Pénzügyőr (8.) 7–5

Sakkcsapat NB I/B, 7. forduló, Maróczy csoport, Szeged.
A szegedi győztesek: Nagy, Papp, Linczer, Bernáth, Vályi, döntetlent játszottak: Kopasz, Szajbély, Csirik, Szilassi.

Közte száz
Szentesi TE–BKV Előre 1:7 (3173:3273)

Női teke szuperliga, 18. forduló, Szentes.
A szentesi pontszerző: Seres (552 fával)

SZVSE-aranyeső

Az ausztriai Wolfurtban rendezték azt a kadett, junior és felnőtt szabadfogású és női nemzetközi birkózóversenyt, amelyen 17 ország közel 220 versenyzője lépett szőnyegre. Tovább olvasom