Második, harmadik vonal: megyei rangadót nyert az SZVPS és a KSZSE

Tisza Volán-MTK (2.)–Dab.Docler Jégtörők (5.) 4–2 (0–1, 4–0, 0–1)
Jégkorong OB II, 4. forduló. Szeged, műjégpálya, 300 néző. Vezette: Wolf, Józan, Abonyi.

Tisza Volán-MTK: Balázs – Muzsik, Hetler, Nagy P., Ódry, Csányi – Mohai, Bereczki, Ambrus, Bosnyák, Maslac – Máté, Selmeci, Rózsahegyi, Varga D., Egyed – Barcsik, Kovács Á. Vezetőedző: Kalocsa László.

Gólszerzők:
Hetler (21:33), Bosnyák (29:16), Bosnyák (32:24), Egyed (35:29), ill. Komáromi (07:31),
Missoundou (50:14).

Kalocsa László: – A 72:24-es kapuralövési arányunk jelzi, mekkora fölényünk volt, ám a góllövéssel hadilábon álltunk. A második harmadbeli játékunk OB I-es volt.

A 3. negyed döntött

Szegedi Vízipóló Suli (2.)–HVSC (8.) 16–11 (3–3, 3–1, 5–1, 5–6)
Férfi vízilabda OB I/B, alapszakasz, A csoport, 6. forduló. Újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Pásztor, László.

SZVPS: Balogh Á. – KATONA 2, Nádasdi Z., NÁDASDI G. 2, NÉMETH Z. 2, MAKRA 2, Barna T. 1. Csere: Papp V. (kapus), Márkus 1, Nagy G. 1, Staines, NAGY M. 4, Major 1, Zsigri. Edző: Éles Vilmos.

HVSC: FRANKÓ – SZABÓ J. 3, HAJDÚ 6, Vigh Cs. 1, Kristó V., Gallyas, Könyves. Csere: Vigh Sz. 1, Zentai, Pölös, Orosz, Versegi. Edző: Török Sándor.

Gól – emberelőnyből: 9/5, ill. 4/1.
Ötméteresből: –, ill. 2/2.

Éles Vilmos: – Álmosan kezdtük a mérkőzést, de végül magabiztosan nyertünk. Az elkövetkező, nehezebbnek ígérkező találkozókon, ha pontot, pontokat akarunk szerezni, javulnia kell a védekezésünknek.

Török Sándor: – A harmadik negyed kivételével méltó ellenfelei voltunk az esélyesebb szegedieknek.

Örülhettek a döntetlennek

Szeged-Kiskundorozsma KSE (6.)– Inárcs-Örkény (10.) 24–24 (15–15)
Női kézilabda NB I/B, Keleti csoport, 6. forduló. Kiskundorozsma, Orczy-tornaterem, 100 néző. Vezette: Dudás, Mihály.

SZKKSE: DOBÓ – Antal 1, DRAXLER O. 8 (2), Karsai D. 5, Karsai R. 6, Velky 4, Huszka. Csere: Kovács G. (kapus), Mészáros, Draxler D., Farkas, Dávid Zs., Vadászy, Vér. Edző: Farkas József.

Hétméteres: 3/2, ill. 6/4.
Kiállítás: 4, ill. 12 perc.

Farkas József: – Be voltunk oltva góllövés ellen, és így a végén még mi örülhettünk az egy pontnak. Szerdán az NB I-es Békéscsaba ellen is megelégednék ezzel az eredménnyel.

Ifjúságiak: SZKKSE–Inárcs-Örkény KC32-27 (14-15)

Magyarkupa-mérkőzésen lép pályára ma 18 órától a Szeged-Kiskundorozsma, amely az Orczy-tornateremben fogadja az NB I-es Békéscsabát a legjobb 16 közé jutásért.

Segítették Góliátot

FKSE-Szeged Algyő (10.)–Kiskunfélegyháza (1.) 28–31 (14–16)
Férfi kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 7. forduló. Algyő, 100 néző. Vezette: Moldován, Ökrös.

FKSE-Szeged Algyő: Deák – Kiss Cs. 3, Zöldy P. 2, Lukac 1, Nagy G. 1, Czirják 4, BERTA 5. Csere: Kertész (kapus), Tóth M. 1, KOVÁCS L. 8, Udvari, Réder 1, Petrovics, Kiss Á. 2. Edző: Vágó Attila.

Vágó Attila: – Dávid és Góliát párharcából sajnos nem tudott a hősiesen küzdő Dávid győzedelmeskedni, mert otthon is idegenben vagyunk...

Ifjúságiak: FKSE-Szeged Algyő–Kiskunfélegyháza 29–23 (16–5)

Kisteleki offenzíva

Gyömrő (7.)–Kistelek (2.) 20–28 (11–16)
Női kézilabda NB II, Délkeleti csoport. Gyömrő, 100 néző. Vezette: Ober-
mayer, Sárosi.

Kisteleki KK: LUNGER – ARON 7, Jeremiás 1, SÁNDOR F. 3, LAJOS 7, BÁRKÁNYI 9, GYAPJAS 1. Csere: VARGA (kapus), Kertész, Csaba, Sándor L., Sándor P. Edző: Onozó István.

Hétméteres: 7/5, ill. 4/3.
Kiállítás: 8, ill. 14 perc.

Onozó István: – Jól kezdtük a mérkőzést, a hazai csapat betörésekre alapuló támadójátékát rendre kivédekeztük, és hibákba kényszerítettük őket. Támadásban az átlövőjátékunkkal voltunk eredményesek, így végig vezetve magabiztos győzelmet arattunk.

Ifjúságiak: Gyömrő–Kisteleki KK 26–27 (15–13)

Hazai siker a megyei derbin

KSZSE-Algyő (4.)–Marosmenti NKSE (5.) 26–20 (14–11)
Női kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 6. forduló. Szeged, 100 néző. Vezette: Fogl, Mészáros.

KSZSE: SZALMA D. – CZIFRA, SZALMA N. 5, Szabó, Tóváradi S. 1, HOMOKI 8, PUHALÁK 8. Csere: ALMÁSI. (kapus), Forgó , POCSAI 3, Miklós 1, Török, Grandjean, Sebestény. Edző: Bartók Csaba.

MNKSE: Dani – SÁRKÁNY 4, Kovács 3, ERDEI 8, KÜRTI 2, Kozserán B. 3, Matyi. Csere: Kozserán K., Cseh (kapusok), Szebehelyi, Lovistyék, Práger, Pintér. Edző: Baunok Bernadett.

Hétméteresek: 1/1, ill. 5/5.
Kiállítás: 8, ill. 6 perc.

Bartók Csaba: – Kiváló védekezésünk és jó kapusteljesítményünk vezetett diadalra a megyi rivális ellen. Amennyiben a küzdeni tudásunkat ezen a szinten tudjuk tartani, akkor sok szép eredmény vár a csapatra.

Baunok Bernadett: – Játékosaim tiszteséggel, becsülettel küzdöttek, de nem játszottunk igazán jól, ezért nem érdemeltünk győzelmet. Ezen a mérkőzésen, ha minden sikerül, akkor sem nyerhettünk volna, a játékvezetőket nem minősíteném, mert nem szeretnék eltiltást kapni.

Élmezőnyben

SZTE-EHÖK SE-Realio(2.)—Agria RC Eger (5.) 3:1 (20, –19, 19, 11)
Női röplabda NB II, Keleti csoport, 4. forduló. Szeged, 50 néző. Vezette: Halász, Szombathelyi.

SZTE-EHÖK: Fürdök, Páder, Bíró, Csintalan, Morvai, Molcsányi P. Csere: Fodor Cs. (liberó), Pelle, Krcelic, Deák. Edző: Csíkos Gábor.

Csíkos Gábor: – Az Eger igen jó csapat, magasabban és gyorsabban játszanak nálunk. A kezdeti döcögős játék után a harmadik szett végre azt csináltuk, amit gyakoroltunk az edzéseken.

Hajdúböszörményi TE (7.)–SZTE-EHÖK SE-Realio (2.) 2:3 (18, 14, –20, –22, –14)
Női röplabda NB II, Keleti csoport, 5. forduló. Hajdúböszörmény, 30 néző. Vezette: Ratkócai, Kerekes.

SZTE-EHÖK: Fürdök, Páder, Deák, Szórád, Morvai, Molcsányi P. Csere: Fodor Cs. (liberó), Pelle, Krcelic, Bíró, Csintalan. Edző: Csíkos Gábor.

Csíkos Gábor: – Küzdeni tudásból és győzni akarásból jól vizsgáztak a lányok, játékunk azonban nem volt elég összeszedett. Csak rosszabb szettarányunk miatt szorulunk a tabella második helyére, aminek nagyon örülünk.

Az SZTE-EHÖK SE-Realio következő hazai mérkőzését november 6-án, 16 órától játssza az NRK ellen.

Lehengerlő ATSK

Szentkirály (11.)–ATSK Szeged I. (8.) 1:17
Férfi asztalitenisz NB I, Keleti csoport.

A szegedi győztesek:
Csetle, Máki R., Varga Cs. 4-4, Ferencz 3, valamint a Lele, Ferencz és a Csetle, Varga Cs. páros.

ATSK Szeged II.–Szarvasi KASE 11:7
Férfi asztalitenisz NB III, Szeged.

A szegedi győztesek: Gera 4, Iván, Márki E. 2-2, Tápai 1, valamint a Márki E., Iván és a Gera, Tápai páros.

Vereség Kecskeméten

Kecskemét (9.)–Floratom Szeged II. (6.) 11:7

A szegedi győztesek: Kószó I., Sipos 2-2, Szollár, Tarkó 1-1, valamint a Sipos, Szollár páros.