2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Megint lesújtott a német átok: Pick-Flensburg 26-27

Hiába a csodás kezdés, a második félidei gyenge védekezése miatt a Pick Szeged egygólos hátrányba került a Flensburg elleni Bl-nyolcaddöntő első meccsén.

Pick Szeged-Flensburg (német) 26-27 (12-9)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés. Újszegedi sportcsarnok, 3500 néző. Vezette: Andersen, Södal (norvégok).
Pick Szeged: Mikler - Baláz, Sulc 5, Lékai 2, Zubai 1, Katzirz 6, Törő 3. Csere: Tatai (kapus), Vadkerti 3, Butenko 4, Herbert 2. Vezetőedző: Skaliczki László.
Flensburg: Beutler - Svan Hansen 5, Szilágyi 6, Mocsai 2, Heinl 1, Boesen 2, Eggert Jensen 8 (5). Csere: Rasmussen (kapus), Knudsen 1, Fahlgren 2. Vezetőedző: Ljubomir Vranjes.

Skaliczki László: - Erős, felkészült, fegyelmezett ellenfél ellen játszottunk, nehezen találtuk meg az ellenszert a kemény játékuk ellen. A második félidőben Szilágyit nem tudtuk tartani, de a védekezésünk összességében nem ütötte meg a BL-szintet. Nem is emlékeztettünk a Valladolid ellen látott Pick Szegedre.

Ljubomir Vranjes: - Természetesen még foghíjas kerettel is nyerni szerettünk volna, csupán attól féltünk, hogy az erőnk elfogyhat a végére. Éppen ezért cseréltem ilyen sokat, próbáltam pihentetni a játékosaimat. Nagy akaratról tett tanúbizonyságot a gárda, gratulálok csapatomban.

Katzirz Dávid: - Alaposan elrontottuk a meccset, szétestünk, hibákat vétettünk. Bár szűk kerete volt a németeknek, akik játszottak, mind-mind válogatott klasszisok, akik könyörtelenül kihasználták hibáinkat.

Mocsai Tamás: - A meccs előtt és most is azt gondolom, ez a párharc a visszavágón dől majd el. Eleinte túl sok technikai hibát vétettünk, de aztán összeálltunk, és kiharcoltuk a győzelmet. Nagy élmény volt Szegden játszani, hiszen gyermekként a töltésen biciklizve szép emlékeket őrzök a városról.

Megint lesújtott a német átok: Pick-Flensburg 26-27. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Megint nem sikerült legyőzni a német ellenfelet. A Pick Szegednek ez volt a 17. meccse német csapat ellen a nemzetközi kupákban, és ez volt a  13. veresége. A kudarc oka egyértelműen a széteső védekezés, az első félidei 9 kapott gólhoz képest a másodikban 18 találat jutott el a szegedi kapuba. A visszavágót jövő vasárnap rendezik meg Németországban.

60. perc: Katzirz remek labájából Zubai a kapufára lő. Időt kér a Flensburg. Az utolsó támadásból Törő lő extra gólt, de ez is csak a vereséghez elég 26-27.

59. perc: Sulc válasza egyből 25-27.

58. perc: Katzirz lövése a blokkról a kapufára. Vendéghetes, Eggert Jensen nem ront 24-27.

57. perc: Svan Hansen góljával 24-25. Ismét ő, kezd elúszni 24-26.

56. perc: egyenlítünk, ismét Katzirz, ő a legjobb 24-24.

55. perc: de fontos volt Katzirz gólja 23-24. Mikler jött vissza, és kezdett egy védéssel.

54. perc: Skaliczki László kér időt. Heinlt állítják ki szándékos lábért.

53. perc: Katzirz lő fölé. Szilágyi lehet a németek nyerőembere 22-24.

52. perc: Eggert Hensen hetese 22-23.

51. perc: Szilágyi, vezetnek 21-22. Nem sokáig, Zubai lő közbe 22-22.

50. perc: Szilágyi egyenlít, Vadkerti, majd Lékai is a kapusba... Ej-ej 21-21.

49. perc:
Butenko használja ki nagy nehezen a létszámfölényt 21-20.

48. perc: Svan Hansen 20-20. Kettős előnybe kerülünk, most Knudsent küldik ki.

47. perc: Zubai harcol ki hetes és kétpercet Mocsain. Sulc a büntetővel: Beutler fejjel véd... A második hetesünk is kimarad.

46. perc: Vadkerti csalja ügyesen az időt hátrányban. Fahlgren 20-19.

45. perc: Bajorhegyi két perc, minimumm véleményes... Eggert Jensen vágja be a hetest 20-18.

44. perc: Törő beállóból ront, a labda marad nálunk. Eddig.

43. perc: magyar gól, sajnos Mocsai szerzi. Ez is, Lékaié sokkal szebb a szívünknek 20-17.

42. perc: Eggert Jensen góljával 18-16. Herbert támadásban is jól "szuperál" 19-16. Katrirz két perc.

41. perc: atyaég, Butenko kettétöri a kapufát, de a labda befelé pattan. Maxim is remek 18-15.

40. perc:
Boesen lövésébe csak beleütni tud Mikler 16-15. Tatai jön a kapuba. Végre Törő is villan, a szélről talál be 17-15.

39. perc: Vadkerti a szélről ejt, tökéletes 16-14.

38. perc: megint ő, sajnos belelendült a lövésekbe 15-14.

37. perc: rossz a kínaink, Szilágyi büntet 15-13.

36. perc: Lékai megint hogy szerez labdát! Zseni a srác!

35. perc: Sulc nem gondolkozott sokat, talpról a kapu jobb oldalába 15-12.

34. perc:
Katzirz újabb góljával a legeredményesebb szegedi. Svan Hansen találatával már 14-12.

33. perc:
Mikler véd, de a kipattanó Knudsené 13-11.

32. perc: elképesztő mozdulattal talál be Butenko a szélről 13-10.

31. perc: folytatódik az összecsapás. Szilágyi Mikler lábai között 12-10.

Egy rossz szavunk nem lehet harminc perc után a Pick Szegedre. A mindig mumusnak számító német ellenfél ellen remekelnek Katzirzék, akik védekezésben alkotnak nagyot, támadásban azért egy-két hiba becsúszott. A Flensburgnak mindössze két mezőnyjátékos-cseréje van - a második félidőre elfogyhatnak.

30. perc: szép találat, Fahlgren marad egyedül 11-8. Herbert most támadásban, micsoda gól 12-8. Eggert Jensen időntúli hetesével 12-9. Félidő.

29. perc: Herbert védekezése remek, Sulc gólja méginkább 11-7.

28. perc: a németek is elszórják. Katzirz szaggatja szét a bal alsót 10-7.
27. perc: elég rég nem dobtunk gólt, most is kimarad a támadás.

26. perc: Lékai adja el, majd szerzi vissza szemfülesen.

25. perc: Butenko, tiszta belemenés. Mikler elképesztő, megint véd.

24. perc: Svan Hansen a szélről 9-7. Mikler véd nagyot, de Zubait kiszórják.

23. perc: Katzirz esik el, törölni kell. Sulc harcol ki büntetőt, Törő mellédobja...

22. perc: Knudsen harcol ki hetest: Eggert Jensen bevágja 9-6.

21. perc: először találjuk meg a beállót, Zubai nem is hibázik 9-5. Közben Mocsai jegeli a bal kezét.

20. perc: gyors válasz, aki adja, a születésnapos Butenko 8-5.

19. perc: Mocsai lövése csemege Miklernek. Butenko marad lent egy ütközés után. A Flensburgból Svan Hansen marad lent, elég nagy fájdalmai vannak. Tovább fogynak? Folytatja, de nagyon sántikál. Most pihenhet, kiküldik két percre. Előnyben vagyunk, a labda náluk. Eggert Jensennek nem gond, Mikler lábai között szerez gólt 7-5.

18. perc: Bajorhegyi kemény, sárgát kap érte. A B-közép már elkapta az ütemet, lassan követik őket a többiek is.

17. perc: igaz volt a hír, Karlsson sem öltözött át, mindössze két mezőnycserével a németek. Ez a második félidőben jól sülhet el. Ahogy ez a Sulc-lövés is jól sül el, 7-4. Zsinórban négy szegedi gól után vendégidőkérés.

16. perc: már kettő az előny, Vadkerti is duplázni tud 6-4. Zúg a "Pick Szeged, Pick Szeged!"

15. perc: a vendégek akadályoznak egy szegedi szabaddobást, a kiálltás elmarad... A gól nem! Katzirz, a kapitány 5-4. Először előny itt.

14. perc: megint egyenltünk, csak már vezetnénk is. Sulc a bal alsóba 4-4.

13. perc:
Eggert Jensen szedett le egy indítást klasszis mozdulattal, góljával 3-4.

12. perc: ismét remek a védekezés, ez kell végig.

11. perc: ez még szebb volt: Katzirz átlövésével 3-3.

10. perc: Boesen lő közbe szépen 2-3.

9. perc: Vadkerti lopja el Mocsaitól, majd ejt a német kapuba 2-2.

8. perc: belemenés Svan Hansennél, köszönjük. Mocsai gólját nem... 1-2. Támadásban impotens a Pick, most is ellépjük.

7. perc: Mikler tol a kapufára egy újabb lövést. Egyedül ő kevés lesz. Nincs egyedül: Lékai töri meg a jegetm ez az! 1-1!

6. perc: lépésért elveszik, Heinl bevágja 0-1. Mocsai tépi le Vadkerti fejét, két perc. Kicsit álmoskás a hangulat, nem sok meccs kezdődik fél 3-kor Szegeden.

5. perc: megfogja Eggert Jansen hetesét is, zúg a "Roli, Roli!" Sulcnak ütnek csúnyán oda. Hazai időkérés.

4. perc: megint Mikler véd, még nincs gól.

3. perc: Törő a szélről, Beutler hárít.

2. perc: előbb kapufát lőnek, majd Mikler véd nagyot.

1. perc: mi kezdtünk. Katzirzot lökték, elveszik a sporik.

14.30: a születésnapos Maxim Butenkót köszöntik, a szurkolókszavazatai alapján ő lett az elmúlt hónap legjobbja.

14.29: elhangzott a BL-himnusz is, itt az ideje, hogy a játéké legyen a főszerep. Előnyt kell szerezni a visszavágóra!

14.25: zajlik a bemutatás. Érdekes módon az egyik kapu mögötti területen elég foghíjas a lelátó, az oda szóló jegyek gazdái valószínűleg a korlátoknál álldogálnak. Előszöt Katzirz nevénél robban a csarnok.

14.23: érdekesség, hogy a német csapat egyetlen német játékosa a beálló Jacob Heinl.

14.21: az újszegedi sportcsarnokban legutóbb 2006 decemberében rendeztek klasszikus BL-nyolcaddöntőt (a 2007/2008-as szezonban második csoportkör volt, azóta pedig nem jutottunk tovább az egyenes kieséses szakaszba), akkor a Pick döntetlent játszott a spanyol Valladolid ellen.

14.18: ma egyébként még egy nyolcaddöntőt rendeznek, 16.15-től a Kolding a Kielt fogadja.

14.14: öltözői információk szerint Kalsson sem tudja vállalni a játékot, így a Flensburg 8 mezőnyjátékossal vállalja a meccset.

14.06: a Pick kerete: 18 Katzirz, 12 Tatai, 16 Mikler, 2 Herbert, 3 Bajorhegyi, 6 Lékai, 7 Vadkerti, 15 Baláz, 17 Zubai, 19 Törő, 29 Sulc, 77 Butenko, 1 Tóth, 13 Teimel, 14 Kupcsik, 27 Grünfelder.

14.03: a vendégek kerete: 1 Beutler, 16 Rasmussen, 3 Karlsson, 7 Eggert Jansen, 9 Fahlgren, 11 Svan Hansen, 18 Mocsai T., 21 Heinl, 23 Szilágyi, 33 Boesen, 77 Knudsen.

13.57: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Hatalmas derbire, az év meccsére van kilátás ma 14.30-tól, persze ha a Pick továbbjutna a párharcból, még ennél is nagyobb csaták várhatnának rá. A játékosok már melegítenek, a csarnok szép lassan megtelik. A büfében a sörök mellett német párbeszédeket hallatszódtak.

Schaffhausen–Montpellier 31–26, Hamburg–Valladolid 28–22. Két eredmény a férfi kézilabda Bajnokok Ligájából, a nyolcaddöntőből. A svájci gárda győzelme több mint meglepetés, hiszen a vb-első Karabatic fémjelezte francia csapatot többen akár a BL-győzelemre is esélyesnek tartották. A Valladolid a félidőben még vezetett 15–11-re, a második játékrészben azonban erősen lejtett a pálya Németországban, így a Pastor-legények komoly hátrányba kerültek, igaz, nem önszántukból.

A flensburgiak szűk kerettel érkeztek Szegedre. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

A két csapat, a Schaffhausen és a Valladolid a Pick idei BL-csoportjában szerepelt. Sokan azt mondták, hogy a négy csoport közül ez volt a leggyengébb. A kételkedők most összeráncolt homlokkal figyelhetik a két eredményt, biztos helyes volt-e a megállapításuk a szegedi csoportra.
Ma pedig színre, azaz az újszegedi sportcsarnok (kezdés: 14.30) küzdőterére lép a magyar csapat – csak néhány jegy maradt mára, 11 órakor nyit a pénztár –, a Pick Szeged, ellenfele a német SG Flensburg-Handewitt lesz.

– Nem gondoltam volna – kezdte a beszélgetést az idei BL-szezon felfedezettje, Lékai Máté, a Pick válogatott játékosa –, hogy a Schaffhausen ilyen simán nyer. Ez nekünk is erőt kell, hogy adjon, mert nem kérdés, hogy nyerni szeretnénk a Flensburg ellen. Alaposan felkészültünk belőlük, hatvan percen keresztül hajtunk majd. Jó hallani, hogy egy gombostűt sem lehet majd leejteni a csarnokban, szurkolóink rengeteget segíthetnek.

– Kielemeztük a német csapatot – vette át a szót Bajorhegyi Ádám, a Pick kőkemény védője –, minden egyes játékosból felkészültünk. Frissek vagyunk, jól sikerült a hét, amit elterveztünk, mindent elvégeztünk. Most már csak rajtunk múlik, hogy feledtessük a múlt heti veszprémi kisiklást.

– Rendben van a lábam – zárta a Pick-várakozást Katzriz Dávid csapatkapitány –, sokat dolgoztunk a héten is, hiszen mindenki átérzi, milyen fontos találkozó előtt állunk. Csak együtt, közösen, a nézők segítségével jöhet össze a győzelem.

A Flensburg tegnap megérkezett Szegedre, és délután a mérkőzés helyszínén gyakorolt. A Bundesliga hatodik helyén álló alakulat meghatározó játékosa a magyar válogatott Mocsai Tamás.

– Kemény meccs lesz, mindenki a Flensburgot tartja esélyesnek a továbbjutásra – nyilatkozott lapunknak Mocsai –, de a Pick nagy nemzetközi rutinnal rendelkező együttes. Elég csak az idei Valladolid elleni győzelmét, vagy éppen a Csehovban aratott sikerüket megemlítenem, komoly csapat a szegedi. Kevesen vagyunk, több játékosunk sérült, összesen tizenketten alkotjuk a keretet, de így is ki kell harcolnunk a továbbjutást, mert a célunk a legjobb nyolc közé kerülés.