2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 3°C Még több cikk.

Megizzadt a Pick Szeged Füreden

Izgalmas mérkőzésen 23–22-re nyert a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata Balatonfüreden. Skaliczki László együttese az utolsó pillanatig magabiztosan vezetett, a hazaiak támadhattak az egyenlítésért, azonban a Pick a végén jól védekezett.
Balatonfüred-Pick Szeged 22–23 (11–14)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga. Balatonfüred, 600 néző. Vezeti: Kékes Cs., Kékes P.
Balatonfüred: Szathmári – Tombor 4 (2), Kis, Szöllösi 2, Salamon 4, Kovács, PÁSZTOR 6. Csere: SZABÓ (kapus), Ivanov, Benmiloud 1, NÉMETH 4 (1), Zdolik 1. Vezetőedző: Sótonyi László.
Pick Szeged: TATAI (15 védés) – PRODANOVICS 5, Czina, BUDAY 7 (4), Ancsin 3, Zubai 3, Törő 2. Csere: Lékai 1, Sulc 1, Bajorhegyi, Vadkerti 1, Pribanic 1, Nagy. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc.
Hétméteresből: 3/3, ill. 5/4.

Megint tövig rághatta minden Pick Szeged-szurkoló a körmét a Balatonfüred elleni bajnoki meccsen. Pedig sem az első félidőben, sem a második játékrészben nem volt semmi jele annak, hogy a BB-liga-meccsen gondja lehet a kétszeres magyar bajnoknak. A hazai vezető találat után 4–1-re lépett el a vendégegyüttes, ekkor még egyenlített a Füred, azonban Tatai védéseinek és Buday remek találatainak köszönhetően fokozatosan növelte előnyét a Tisza-parti alakulat. A Balaton-parti gárda nem kapkodta el egyszer sem a támadásvezetést, a két játékvezető, a Kékes fivérek nem igazán kedveztek a bíráskodással, a passzív játékot sajnos engedték.

Vadkertinek és Czinának keményen kellett védekeznie.  Fotó: Schmidt Andrea
Vadkertinek és Czinának keményen kellett védekeznie.

A második félidőben sem volt gond sokáig. Buday, Prodanovics szépen hozta a megszokott formáját, mindketten termelték a gólokat, így egyre nagyobb lett a távolság a két csapat között. A füredi közönség nem adta fel, Szabó kapus bravúrjai pedig felrázták a társakat. Egyre közelebb került a Sótonyi-csapat, de még ekkor sem gondolta volna egyetlen Pick-szimpatizáns sem, hogy itt gond lehet.

Marad a KEK

A KEK-ben folytatja szereplését a DVSC női kézilabdacsapata, mivel a Bajnokok Ligája-selejtező lengyelországi tornájának vasárnapi döntőjében négygólos, 30–26-os vereséget szenvedett a német Buxtehudétől. A kvartett első helyezettje, a Buxtehude jutott fel a BL főtáblájára, amelyen egy csoportban szerepel majd a román Valceával, a spanyol Itxakoval és az orosz Dinamo Volgográddal. A debreceni csapat csoportmásodikként a KEK harmadik fordulójába, vagyis a legjobb 24 közé került.

Másfél perccel a vége előtt hárommal vezetett a Szeged. 23–20 volt a vendégcsapat javára. Két eladott labda elég volt ahhoz, hogy felrobbanjon a füredi csarnok. Sajnos Lékai Máté (9/1 volt a lövőstatisztikája) több ziccert is rontott, így lett izgalmas a rangadó. Előbb Buday, majd Czina kapott 2 perces kiállítást, 14 másodperce volt a Balatonfürednek, hogy egyenlítsen. Szabó kapus helyett is mezőnyjátékos érkezett a pályára. Hét hazai és négy szegedi nézett farkasszemet. A jobbszélre játszották a fürediek a figurát, amit Frantisek Sulc önfeláldozó vetődéssel hárított, így egy góllal nyert a Pick. Micsoda izgalmakkal tarkított meccsen!

Skaliczki László: – Úgy gondolom, hogy uraltuk a meccset. Emberfölényünkkel nem voltam elégedett, ez botrányosra sikerült. 45 percig a mi akaratunk érvényesült. Nincsenek jó formában lévő baloldali játékosaim, ez is gond volt. Lékai Máté játéka engem is meglepett. Tatai Petit mindenképpen meg kell dicsérnem.

További eredmények: Mezőkövesd–MKB Veszprém 28-40 (13-20), Gyöngyös–Pécs, 33-32 (12-16), Orosháza-Alexandra–FTC-PLER 28-26 (17-11), B.Braun, Csurgó-Tata 40–23 (21–7), Kecskemét–Tatabánya-Carbonex 28–34 (16–18).

• 6. TUTI 2011. szeptember 19. 18:18
    „No-no! Tbánya, Csurgó vlszeg jobban játszik, mint Füred!
    Lesz itt min izgulni! :):):):
    DM!!! Mi is lesz a következő állomás? :)”
  • 5. Tisza 2011. szeptember 19. 12:36
    „Tavaly ilyenkor kb. ugyanilyen játékkal ugyanitt egy góllal kikapott a csapat.
    Tavalyelőtt meg Kecskeméten volt egy váratlan zakó.
    Semmi jelentősége , májusban meglesz az ezüstérem.
    Valamivel érdekesebb, hogy a BL-csortból sikerül -e továbbmenni, majd a 16 között simán kiesni.
    Nagyjából ennyi az érdekessége a szegedi kézilabdásidénynek.”
  • 4. saturnus 2011. szeptember 19. 09:12
    „a végén jól védekezett? ez hülyeség meggyőző fölénnyel kell győzni mert így a dobogóról is lefognak kerülni.”
  • 3. W666W 2011. szeptember 19. 08:50
    „Azért megkérdezném, hogy Nekünk Szeged szurkolóknak miért csak egy kettö Jó meccs jut a csapatunktól ????
    A Veszprémnél miért nincsennek ekkorra formaingadozások mint pl Lékainál ?????
    Gondolom tuti nem az edzővel van a baj....Hisz Skaló Igen igen elismert szakember....Egy Olyan csapatnak aki a BL csoportkörében hadakozik most már X éve azért tök mindegy hogy hány volt veszprémi játszik egy BFÜRED ben akkor is "ki kéne rázni kisújjból" egy ilyen meccset....Ja hogy igazoltunk egy olyan 30 éves játékost / BUDAY/ aki agyon van sérülve összedrótozva játszik azt ha elfárad nincs valós alternatívája ????,

Ő Hiába játszott jól egy ideig mert ha elfárad akkor nincs helyettese ..Mondjuk Én CZINA leigazolását sem értem van elég tuskó favágó már a csapatban minek egy ujabb balta ???? Ráadásul Ö is már XXX -en túl van mint innen...

Egyedül a kis szerb jobbszélsö akiben "van valami "...

TATAI - PRODANOVICS , BUDAY 7
    Jelen pillanatban ŐK viszik a csapatot a hátukon de meddig bírják majd ???? Sokáig nem lehet 3 emberes egy csapat

ÉBRESZTŐ PICK SZEGED !!!!!!!!!!!!!!!
    EZ EGY NAGY NULLA VOLT....”
  • 2. zehn 2011. szeptember 19. 07:22
    „Láttam a meccset. Csak egyetlen pozitív dolognak lehet örülni, a győzelemnek. A többit gyorsan el kell felejteni.”
  • 1. TUTI 2011. szeptember 19. 06:11
    „Lékai Máté játéka engem is meglepett. Összességében a játék azon elemeiben jobbak voltunk. Tatai Petit mindenképpen meg kell dicsérnem.

...asszem a közepső mondatot nem értem...Skala ilyet mondott volna??? :):):)
    Nyilvan a Füred vp-i kottábol (Remport?) játszott. De mi gyengéinkre épül a kotta! Nagyon tanulságos!

GRATULA!!!!
    HAJRA PICK SZEGED!”

Megye II.: hibátlanul az élen a Székkutas

Hatból hatodszor nyert a Székkutas a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokságban, amely ezúttal a Csanyteleket múlta felül 6–0-ra. Tovább olvasom