2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

Megvan a hatodik győzelem: Szedeák-Körmend 93-83 - galéria

Ismét hazai pályán szerepelt a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata, amely a Zalaegerszeg után a Körmendet is legyőzte.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Körmend 93-83 (16-27, 26-15, 23-19, 28-22)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 12. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Földházi, Hegedűs, Radnóti.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 17/3, Vágvölgyi 1, Molnár A. 8, CSIRICS 27/12, BALABAN 22. Csere: KISS ZS. 11/9, Kuntics 7/3, Révész. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Körmend: BURGESS 20/12, Lemon 11, Ferencz 9/9, Tóth N. 6, RICHARDS 21. Csere: Popadics 8/3, Sonyák 5/3, Török 3, Doktor P., Németh. Vezetőedző: Ante Perica
Kipontozódott: Burgess (38.), Lemon (40.).

Nikola Lazics: - Az elején tompák voltunk, a második negyedtől azonban elkaptuk a fonalat, és közönségszórakoztató mérkőzésen fordítottunk. Dicséret illeti a fiúkat, mert nyolc nap alatt három győzelmet arattunk.

IV. negyed

10. perc: az utolsó perc kezdődik! Balaban helyén Molnár András. Lemon kihagyja, Vágvölgyi leszedi a lepattanót. Vágvölgyi bevágja az egyik büntetőt 89-81. Meg Kiss Zsolt is bedobja, amit a techinkaiért kapott 90-81. Ez meg egy tripla Csiricstől! 93-83-ra nyerünk! Szép volt, fiúk!

9. perc: Balaban dobása szinte bentről jön ki. Csirics büntetői most is jók 88-81.

8. perc: Lemon üt oda Jereminovnak. Az irányító mindkettőt bevágja 86-79. Lemon 86-81.

7. perc: Balaban, majd Richards 81-74. Kiss Zsolt! Egy nyerő hármasnak tűnik! 84-79.

6. perc: Balaban, egy büntető 77-69. Jereminov asszisztja, majd Balaban. Körmendi időkérés 79-69-nél, közben vastaps a sporiban. Ez volt Jereminov 11. gólpassza. Burgess, hármas 79-72.

5. perc: Sonyákra nem figyelünk, Balabanra meg a Körmend nem figyel 76-67. Richards 76-69.

4. perc: Balaban üti be negyedik faultját, egy körmendi büntető bent 72-65. Molnár András helyén Vágvölgyi Ákos. Csirics! Ma is remekel 74-65.

3. perc: Jereminov büntetői 72-64. Popadicsot kell lecserélni, a térde fáj.

2. perc: Molnár András viszi a gyűrűig 70-64. Remek szegedi védekezés.

1. perc: a kapitány! Kiss Zsolt hármasa! 68-61. Ferencz válaszol 68-64.

Szedeák-Körmend 93-83. Fotó: Kuklis István (galéria)

III. negyed (65-61)

10. perc: Csirics büntetői jók 65-58. Burgess hármasa 65-61. Izgalmas lesz az utolsó 10 perc.

9. perc: a két centernek tart kiselőadást a játékvezető. Richards büntetője 63-54. Burgess 63-56. Nem dőlt még el semmi. Eladjuk a labdát. Burgess 63-58.

8. perc: Kuntics büntetői 63-50. Richards büntetője 63-51. Csirics elrontja a ziccert, Richards bevágja 63-53. Szegedi időkérés.

7. perc: Lemon, majd Balaban 61-50.

6. perc: Burgess hármasa 59-48.

5. perc: Jereminov passzol, Molnár András a befejező 59-45. Mínusz 14-ről fordított plusz 14-re a Szedeák.

4. perc: Richards, majd Kiss Zsolt hármasa 57-45.

3. perc: Balaban! Mekkorát zsákolt! 2,5 méterről ugrott, egy kézzel húzta be 52-43. Csirics! Kosáriskola a pályán! 54-43-nál megint időt kér a Körmend. Perica úgy üvöt, hogy túlharcogja a hangszórókból szóló zenét.

2. perc: Török egyik büntetője bent 45-43. Csirics! Tripla! 48-43. Balaban labdája után Molnár András 50-43. Körmendi időkérés.

1. perc: Jereminov hármasa után 45-42-re vezetünk!

II. negyed (42-42)

10. perc: Jereminov kiegyenlít! 40-40. A meccs kosarát szerzi Balaban! Áthalad a gyűrű alatt, majd felugorva, egy kézzel zsákol! 42-42. Félidő!

9. perc: Csirics büntetője, majd duplája 38-40.

8. perc: Lemon 35-38. Richards is megoldja 35-40. Majd kap egy technikait. Szegedi időkérés.

7. perc: Balaban ziccere, közeledünk 32-36. Csirics! Tripla! Kiss Zsolttól kapta a passzt 35-36.

6. perc: Jereminov három ember között szlalomozott be 30-36.

5. perc: Richards Balabanról talál be 28-36.

4. perc: Lemon, remek kosár a palánk alól 24-34. Csiricsnek tripla közben ütnek oda, ennek ellenére behullik 27-34. Kiss Zsolt beszélget a játékvezetővel. Csirics büntetője is bent 28-34.

3. perc: Balaban most jól oldja meg egy az egyben 20-32. Megint ő 22-32. Labdát szerzünk, Csirics fejezi be 24-32. 15 másodperc alatt dobtunk hat pontot, körmendi időkérés. Csirics megint labdát szerez!

2. perc: Sonyák triplája, Popadics duplája 18-32. Sajnos sok hibával játszik a Szeged.

1. perc: Jereminov középtávolija 18-27.

I. negyed (16-27)

10. perc: Kunticsra fújnak technikait, jó a büntető 14-22. Tóth 14-24. Jereminov a büntetővonalról, mindkettő jó 16-24. Kuntics elesik, a labda a Körmendé, dobnak egy triplát a dudaszó pillanatában 16-27.

9. perc: Ferencz triplája is jó, baj van 11-21. Popadics duplája, majd Kuntics triplája 14-21. Balaban helyén Révész a pályán.

8. perc: Kuntics palánkos büntetőivel 11-14. Török kosara jó, a büntető nem 11-16.

7. perc: a triplagép Ferencz dob egy hármast 9-12. Burgess kosara után szegedi időkérés 9-14. Ante Perica reklamál hevesen a zsűriasztalnál.

6. perc: Csirics közelije, majd Balaban egyik büntetője bent 9-9.

5. perc: Popadics triplájával fordít a vendégcsapat 6-7. Tóth is dob egy ziccert 6-9.

4. perc: labdaszerzés után Csirics indít, Jereminov fejezi be 6-2. Richards büntetői jók 6-4.

3. perc: Molnár András, majd Balaban, vezetünk 4-2.

2. perc: Borgess dobja az első kosarat 0-2.

1. perc: mi hozzuk el a labdát!

17.42: üdvözlünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Hamarosan kezdődik a Szedeák bajnokija, tartsanak velünk.

A 2014–2015-ös szezonban első tíz meccséből ötöt megnyert a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata. Kicsit ízlelgessük ezt az adatot, hiszen soha ilyen jól nem kezdte még az élvonalbeli bajnokságot a szegedi gárda. Legutóbb szerdán, a Zalaegerszeg ellen nyert nagyon simán, 99–74-re Nikola Lazics együttese, amely eddig minden olyan mérkőzésén győ- zött, ahol azonos erősségű riválissal csapott össze. Sőt a Kaposvár elleni sikerük a bravúrkategóriába tartozott.

Ahogyan 5–5-ös mutatóval sem kezdett még soha a csapat, úgy a 6–5-ös is rekord lehetne. Nagyon közel áll ehhez az együttes, hiszen szombaton ismét hazai pályán szerepel, ráadásul az a Körmend érkezik, amely utolsó előtti a tabellán 2–8-as mérleggel. Nagy lehetőség ez – már „csak" élni kell vele holnap 18 órától.

Tíz góllal nyert a MOL-Pick Szeged a PLER ellen

A MOL-Pick Szeged hibátlan maradt az NB I-es férfi kézilabda-bajnokság 18. fordulójában is. Tovább olvasom