2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 2°C | 12°C Még több cikk.

Megvan az 5. hely: KSI-Szeged 9-12

A férfi vízilabda OB I alapszakaszának utolsó fordulójában a Tiszavirág Szeged Diapolo idegenbeli sikerével egy helyet előrelépett, így az FTC-vel játszhat az elődöntőért.

KSI-Tiszavirág Szeged Diapolo 9-12 (1-2, 3-5, 2-2, 3-3)
Férfi vízilabda OB I, 26. forduló. Budapest, Komjádi uszoda, 100 néző. Vezette: Marjay, Rubos.
KSI: Kardos - Miklós 1, Balla, KOVÁCS 3, Szabó, Marnitz, HANGODY L. 2. Csere: Hangody Gy., KALANOVICS 2, Bicskei 1, Zsebők, Baj, Szöllősi. Vezetőedző: Horváth János.
Tiszavirág Szeged Diapolo: Molnár D. - Kiss Cs., SEMAN 2, VARGA II ZS. 5, MANHERCZ K. 3, Manhercz Á., KUNAC 2. Csere: Sánta, Palotás, Chilkó, Zsigri, Imnaishvili. Vezetőedző: Varga Péter.
Gól - emberelőnyből: 8/4, ill. 5/3.
Ötméteresből: -/-, ill. 2/2.

Ezzel a sikerrel tehát megelőzi a Honvédot a Tiszavirág Szeged Diapolo, így 5. helyen zárja az alapszakaszt. A Tisza-partiak ennek köszönhetően nem a bajnokesélyes Eger, hanem a könnyebb ellenfélnek számító FTC ellen játszhat az elődöntőbe jutásért, a párharc az egyik fél második győzelméig tart.

Varga Péter: - Mentálisan volt nehéz ez a mérkőzés, hiszen tudtuk, hogy ezt a meccset meg tudjuk nyerni, így fejben a játékosok már talán a rájátszásban jártak. Négy-öt gól bennünk maradt, de a lényeg, hogy nyerni tudtunk és megszereztük az ötödik helyet. A Ferencvárossal játszunk az elődöntőért, ez a párharc nagyon szoros lehet, hiszen egy pont a különbség köztünk az alapszakasz végén. Az idegenbeli meccsünkön a Fraditól egyetlen góllal kaptunk ki, otthon döntetlent játszottunk, most viszont mi szeretnénk kétszer nyerni és továbbjutni, innentől kezdve gőzerővel ezen dolgozunk.

4. negyed (3-3)

Most a KSI szerez gólt az első akcióból, Kalanovics a tettes. (7-9). Varga II Zsolt óriási napott fogott ki, ezúttal center pozícióban eredményes, ez már az ötödik gólja. (7-10). A következő szegedi támadás is góllal ér véget, Manhercz Krisztián második találatával már 7-11, innen már nem lehet elbukni!

Hangody László emberelőnyből szépít (8-11), majd két perccel a vége előtt Kovács is betalál, így nem maradhatunk nyugodtak (9-11).

Amikor kell, akkor a válogatott tehetség újra villan: Manhercz Krisztián gólja aranyat, pontosabban ötödik helyet ér! (9-12).

3. negyed (2-2)

A játékrész első támadásából Manhercz Krisztián növeli a szegedi előnyt (4.8). Innen már azt hihetnénk, hogy minden sima, de utána Kovács és Kalanovics is betalál. (6-8).

Az ilyen helyzetekben jön jól a rutin: Varga II Zsolt maga harcol ki egy emberelőnyt, majd ő is fejezi be góllal. Ez már a negyedik találata. (6-9).

2. negyed (3-5)

Kellemetlen meglepetés éri a Szegedet: a KSI a játékrész első támadása végén egyenlíteni tud, Bicskei akvióból eredményes. Szerencsére nem kell sokat várni a válaszra. Lukas Seman kiharcol egy kiállítást, majd az emberelőnyös akciót maga fejezi be góllal, a következő akció végén pedig Chilkó Márton labdaszerzése után Aljosa Kunac centerből villan, így újra két gól van közte.

A sorminta pedig újra összejön: simét Seman villan, majd újra Kunac, ezúttal mindketten akcióból, ezzel már 2-6 az állás. Hangody László ezután villan egyet (3-6).

Sánta Dániel kiharcolja a Szeged második ötméteresét, amit Varga II Zsolt ismét értékesít (3-7). A KSI időkérése után Kovács Gergő szépít (4-7).

1. negyed (1-2)

A mérkőzés úgy indul, mint a BVSC elleni idegenbeli rangadó: Varga II Zsolt remeklésével. A világbajnok játékos alig több mint két perc után büntetővel szerzi meg a vezetést, három perccel később pedig akcióból is betalál.

A negyed utolsó percében Hangody passza után Miklós töri meg a hazai gólcsendet. Az utolsó támadás előtt időt kér Varga Péter, majd Kiss Csaba vállalkozik lövésre, de sajnos nincs gól belőle, marad az 1-2.

Korábban:

13.30-tól a KSI ellen harcolhatja ki a Szeged az ötödik helyet, amely révén nem a bajnokesélyes Egerrel, hanem a könnyebb ellenfélnek számító FTC-vel szemben játszhat az elődöntőért.

A delmagyar.hu negyedenként frissülő online tudósításban számol be a mérkőzés alakulásáról.

Kispályás labdarúgás: amnézia Domaszéken

Befejeződött a domaszéki sportcsarnokban a plusz 40-esek részére kiírt kispályás labdarúgótorna. Tovább olvasom