2017. 02. 26. vasárnap - Edina -3°C | 10°C Még több cikk.

Megye I.: győzött a kapu előtti rutin

Jó iramban kezdődött a Szertár Sportbolt labdarúgó megyei I. osztályban a vasárnapi Szegedi VSE–Kiskundorozsma mérkőzés.
Szegedi VSE–Kiskundorozsma 1–4 (1–2)
Szertár Sportbolt labdarúgó megyei I. osztály, 28. forduló. Szeged, SZVSE-stadion, 120 néző. Vezette: Orosz.
Szegedi VSE: Pluhár 5 – Márkus 5, Fülöp 6, Ágoston 6, Nagypál 6, Bálint D. 5, Szántó 5 (Lévai 5), Mészáros 5, Hegyesi 6, Busa 6, Kiss 6. Edző: Berki István.
Kiskundorozsma: Trepák 5 – Takács 5 (Farkas F. 6), Mórocz 6, Győri 6, Radnai 5 (Gomez 7), Geiger 6 (Vangel –), Borbély 7, Fröhlich 7, Csányi 7 (Farkas Á. –), Pócs 7, Fődi 6. Edző: Stetakovics Marinkó.
Gólszerzők: Kiss, ill. Borbély, Pócs, Gomez, Csányi.

Berki István:
– Az eredmény ellenére azt mondom, jól játszottunk, egyenrangú felek voltunk a mezőnyben, de a rutin, a magasabb szintű edzésmunka döntött a kapu előtt.
Stetakovics Marinkó: – Gyenge első félidő után sikerült rendezni a sorainkat, és a csapatom azt csinálta, amit kértem. Ez meghozta a várt eredményt.

Ifjúságiak: Szegedi VSE–Kiskundorozsma 1–0, gólszerző: Kiss Á.

Az első percekben a mezőnyben küzdött a két csapat. A SZVSE előtt adódott az első komoly lehetőség, a 8. percben a bal oldalon Busa vezetett támadást, védőjét kicselezve 30 méteres íveléssel hozta játékba a jobbösszekötő helyén érkező Mészárost, aki mintegy 12 méterről Trepákba rúgta a labdát, a kipattanót Kiss pofozta a kapuba, 1–0. A 21. percben a kaputól 30 méterre szabadrúgást végezhetett el a Dorozsma, Csányi erős lövése a füvön megcsúszott, a labda Pluhárról kipattant, és Borbély 6 méterről a hálóba passzolta, 1–1. A 35. percben jobb oldali szögletet végzett el a vendégcsapat, a hazai védők mentettek, de a dorozsmaiak újra visszaívelték a lasztit a kapu elé, és Pócs a hosszú sarokba fejelte a játékszert, 1–2. A szünet után kiegyenlített játék folyt a pályán, majd enyhe dorozsmai fölény alakult ki. A 75. percben a védők közül kiugró Gomezt indították, aki 10 méterről Pluhár mellett a kapuba passzolt, 1–3. A 83. percben SZVSE-labdavesztés történt a felezővonalnál, majd gyors indítás után Csányi emelt a kifutó hazai kapus felett a hálóba, 1–4.

Móroczék (balról) legyőzték Hegyesiéket. Fotó: Karnok Csaba
Móroczék (balról) legyőzték Hegyesiéket.
Fotó: Karnok Csaba

A mezőnyben egyenrangú ellenfél volt a Szegedi VSE, de a kapu előtti utolsó passzok nem sikerültek játékosainak. A rutinosabb együttes nyert.

Tápé–Csongrád-Turbó 1–0 (0–0)
Tápé, 80 néző. Vezette: Hideg.
Tápé: Kispéter – Szűcs, Szélpál, Hegyesi, Márki, Németh, Tóth, Brinszky, Mike (Dlusztus), Péter, K. Tóth. Edző: Paksi Péter.
Csongrád-Turbó: Bíró – Bánfi, Bodor, Török, Bálint, Szeles, Somodi (Budai), Birk (Ormándi), Sarusi, Nagy, Bertók. Edző: Keller Mihály.
Gólszerző: K. Tóth.
Jók: mindenki, ill. Török, Sarusi, Birk.

Paksi Péter:
– Színvonalas mérkőzésen motivált ellenféllel szemben nagyot küzdve szereztük meg a 3 pontot.
Keller Mihály: – A lehetőségeinket nem tudtuk kihasználni, így elmaradt a bravúr, a hozzáállásunk példaértékű volt.

Ifjúságiak: Tápé–Csongrád 5–3, gólszerzők: Papp (2), Kovács H. Zs., Szabó, Varga, ill. Cseh (2), Lenkei.

Algyő–Sándorfalva 2–1 (1–0)
Algyő, 150 néző. Vezette: Fodor.
Algyő: Szűcs M. – Koza, Gábor, Gonda, Sebők, Takács, Farkas, Balogh (Kiss), Pataki, Hegedűs (Bogdán), Hadár (Orosházi). Edző: Takács Zoltán.
Sándorfalva: Vasas – Bálint D., Grósz, Bálint T., Barna, Kanász, Molnár, Juhász (Sztán), Kitl, Bitó, Fodor (Mihalkó). Edző: dr. Tóth János.
Gólszerzők: Hadár (2, az egyiket 11-esből), ill. Molnár.
Kiállítva: Bogdán, Takács, ill. Mihalkó.
Jók: mindenki, ill. mindenki.

Takács Zoltán: – Gratulálok a csapatomnak az egész éves teljesítményéhez, mi már elértük a kitűzött célunkat.
Dr. Tóth János: – Próbáltuk játszani a játékunkat, működött is, de más dolgok bizonyultak döntőnek.

Ifjúságiak: Algyő–Sándorfalva 2–2, gólszerzők: Révész, Miklós, ill. Tóth, Széll.

HFC II.– Nagymágocs 0–0
Hódmezővásárhely, 100 néző. Vezette: Kócsó.
HFC II.: Nagyistván – Huszár, Muzsik, Szentirmai, Jesenszki, Báló M., Brizik-Bodrogi I., Szűcs R. (Tóth J.), Konc A., Komán (Nagy Á.), Hanga. Edző: Rostás Károly.
Nagymágocs: Kovács I. – Takács B., Sándor L., Markovics N., Takács Á., Fejes F. (Kerekes L.), Makai, Markovics I., Kovács F., Sándor Z. (Lászlai R.), Szepesi. Edző: Plenter Ferenc.
Jók: Nagyistván, Szentirmai, Brizik-Bodrogi I., Tóth J., ill. Szepesi, Markovics N., Kovács F.

Rostás Károly: – Mindkét csapat felvállalta a nyílt sisakos támadójátékot, éppen ezért furcsa a gól nélküli végeredmény.
Plenter Ferenc: – A futballt gólra és nem gólhelyzetre játsszák.

Ifjúságiak:
HFC II.–Nagymágocsi SE 12–1, gólszerzők: Mocsári (4), Pióker T. (4), Nagy A. (2), Vidéki A., Csiernyik M., ill. Farkas K.

FK 1899 Szeged–Csanádpalota 1–1 (1–0)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, műfüves pálya, 150 néző. Vezette: Dobai.
FK 1899 Szeged: Brunczvik – Fejes (Meszes), Turján, Sipos, Degovics, Szalai, Forró (Nagy), Imre (Csuka), Lajkó (Gyurkovics), Dóra J. (Dedovics), Füle. Edző: Hüvös Gábor.
Csanádpalota: Burian – Tambor, Vladan, Szellelki, Halász, Veréb, Cotuna, Gabor (Erdélyi), Corbu, Siclovan, Pavel. Megbízott edző: Putárik György.
Gólszerzők: Füle, ill. Siclovan.

Hüvös Gábor:
– Ez a találkozó számunkra arról szólt, hogy két nagyszerű sportember, Dóra János és Meszes Csaba hagyta abba a labdarúgást az FK felnőttcsapatában. Tiszta szívből köszönök nekik mindent, amit a csapatért és a klubért tettek pályájuk során.

A Csanádpalota edzője eltiltás alatt áll, így nem nyilatkozhatott.

Ifjúságiak:
FK 1899 Szeged–Csanádpalota 5–2), gólszerzők: Péntek (2), Bánfi, Rácz, Földi, ill. Takács, Szueta.

Újszegedi TC–Röszke 3–1 (3–0)
Szeged, 100 néző. Vezette: Rabi.
Újszegedi TC: Tombácz – Szántó, Bilics, Péczely, Joó, Dobi, Balogh Á., Lázár (Deák), Erhardt, Gajdacsi, Dürgő. Edző: Pálfy Zoltán.
Röszke: Földesi – Belaidi, Szűcs, Lőrinc, Csizmadia, Fodor, Mácsai, Tanács, Tóth, Mazalica (Kovács), Lacko (Szalma). Edző: Császár Károly.
Gólszerzők: Gajdacsi M. (2), Lázár G., ill. Lőrinc.
Jók: Dobi, Gajdacsi, Szántó, ill. Földesi
(a mezőny legjobbja), Mácsai.

Pálfy Zoltán:
– A mai teljesítményünkkel elégedett vagyok, végig domináltunk. Van még matematikai esélyünk a bennmaradásra, nem adjuk fel!
Császár Károly: – A mi helyzetünkben egy félidőnyi előnyt adni luxus.

Ifjúságiak: UTC–Röszke 0–1, gólszerző: Nagy.

Ásotthalom–Mindszent 1–0 (0–0)
Ásotthalom, 50 néző. Vezette: Somodi.
Ásotthalom: Ábrahám – Somlyai, Vastag, Kiszner, Török, Rencsár (Bisztrovics), Kothencz (Frank), Baji Sz., Hatvani, Csáki, Bokányi. Edző: Hevesi Tibor.
Mindszent: Molnár – Szobácsi, Szabó, Galambosi, Kispál, Szecskó, Tóth Cs., Antal (Juhász), Rideg, Bartucz (Lőrincz), Terbán. Edző: Bartucz Sándor.
Gólszerző: Török.
Jók: Kiszner, Somlyai, Bokányi, ill. Molnár, Kispál (a legjobbak) és az egész csapat.

Hevesi Tibor:
– Mielőbbi gyógyulást kívánunk a csapatkapitányunknak, a sérülést szenvedett Rencsár Józsefnek.
Bartucz Sándor: – Gratulálok a csapatomnak a tisztes helytállásért.

Ifjúságiak:
Ásotthalom–Mindszent 2–0, gólszerző: Szolákovics (2).

Kistelek–Bordány 4–1 (2–1)
Kistelek, 150 néző. Vezette: György S.
Kistelek: Szalkai – Tóth Á., Bosánszki M., Farkas, Mészáros, Tóth T. (Zámbori), Kispál (Ruzsinszki), Bárkányi, Rostás, Getyinás (Kiss), Szél. Edző: Szabó Zsolt.
Bordány: Tari – Csonka (Bán), Dobó, Nógrádi, Kiss (Kozma), Veres, Zádori, Sádt (Masír), Retek, Mészáros, Szabó.Játékos-edző: Retek Flórián.
Gólszerzők: Farkas, Mészáros, Rostás, Getyinás, ill. Szabó (11-esből).
Kiállítva: Veres.
Jók: mindenki, ill. senki.

Szabó Zsolt:
– Gratulálok a csapatnak a győzelemhez és az előzetesen kitűzött cél, a bennmaradás teljesítéséhez. Köszönöm mindenkinek a munkáját, aki részt vett ebben.
Retek Flórián: – Gratulálok a hazai együttes győzelméhez, mi pedig készülünk a megyei másodosztályra...
Ifjúságiak: Kistelek–Bordány 15–1, gólszerzők: Lajos (10), Nedeczki (2), Jójárt (2), Szabó, ill. Szabó.

Tudósítóink:
Molnár János (Tápé), Horváth Nándor (Algyő), Borsándi István (HFC II.), Havas Péter (FK 1899 Szeged), Pálfy Zoltán (UTC), Tóth-Szeles Gábor (Ásotthalom), Bárkányi Péter (Kistelek), Berki István (SZVSE).

13. UTC 28 6 9 13 37 – 57 27
14. Mindszent 29 6 5 18 39 – 70 23

10. Nagymágocs 29 13 2 14 85 – 83 41
11. Mindszent 29 10 3 16 56 – 87 33
12. Csanádpalota 28 9 3 16 41 – 99 30
13. FK Szeged 28 7 1 20 52 – 111 22
14. Röszke 28 3 2 23 46 – 151 11
15. Bordány 28 3 2 23 34 – 160 11
16. UTC 27 2 2 23 15 – 167 8

Megye II.: Mihály-parádé Makón

Az év mérkőzését, a tavasz rangadóját játszották szombaton a Szertár Sportbolt labdarúgó megyei II. osztályban Makón. Tovább olvasom