Most nem sikerült: Naturtex-SZTE-Szedeák-Pécs 80-96

A férfi kosárlabda NB I A csoport középszakaszában a Naturtex-SZTE-Szedeák kikapott a Pécs ellen az újszegedi sportcsarnokban.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Pécs  80-96 (25-23, 22-17, 16-29, 17-27)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, középszakasz, középház, 2. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezeti: Papp, Minár, Rácz.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov 12/12, Molnár A. 7/3, KISS ZS. 15/15, Csirics 13/3, BALABAN 27. Csere: Kuntics 4, Sztefanovics 2, Demeter. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Pécs: NELSON 23, PAHLMBLAD 24/12, Biró 7/3, BUDIMIR 27/9, Horti 4. Csere: Harazin 10, Halász, Sztojanovics 1. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

IV. negyed (80-96)

10. perc: Kuntics 80-93. Pahlmblad tönkretette a Szedeák meccsét 80-96. Ez a vége.

9. perc: szerencsénk sincs, Kiss Zsoltról megy ki a labda. Budimir 78-92. Demeter Attila a pályán.

8. perc: Molnár-tripla 78-87. Pahlmblad hármasa valószínűleg el is dönti a meccset 78-90.

Most nem sikerült: Naturtex-SZTE-Szedeák-Pécs 80-96. Fotó: Kuklis István (galéria)

7. perc: Nelson büntetője 75-85. Nem tudunk dobni, lejár a támadóidő. Jereminov lejön, ápolni kell, kapunk még egy kosarat 75-87

6. perc: Nelson dobhat ziccert, nem ront 72-81. Molnár András vetődik egy labdáért, meg is van neki. Gyengén támadunk egy ideje. Pécsi kosár, 72-83. Nelson büntetője is bent 72-84. Balaban hoz össze gyorsan három pontot 75-84.

5. perc: Sztefanovics kosara jó, a bónuszbüntető nem 72-79.

4. perc: Nelson 68-77. Molnár András visszapöcizik egy lepattanót 70-77Pahlmblad 70-79.

3. perc: Jereminov, megint jön a távoli tripla 68-75

2. perc: Csirics büntetői bemennek 65-73. Bíró 65-75.

1. perc: Budimir remekel, megoldja egyedül 63-71Pahlmblad 63-73.

III. negyed (63-69)

10. perc: Harazin 58-65. Csirics a túloldalon 60-65. Nelson 60-67. Csirics bezúzza a triplát, de még jön rá egy válasz 63-69 a negyed vége.

9. perc: megint Budimir, 57-63. Van baj. Jön Jereminov. Balaban egyik büntetője jó 58-63.

8. perc: Harazin kiegyenlít. Budimir triplája után már 57-60.

7. perc: Pahlmblad 55-53. Balaban, majd Harazin 57-55.

6. perc: Kiss Zsolt szerelt fontos helyzetben. Most viszont elfelejtkezünk Budimirről 53-51. Balaban 55-51.

5. perc: Pahlmblad is hármast dob, 53-49-nél szegedi időkérés. Kuntics a pályán, Jereminov pihen.

4. perc: Jereminov bejátszása most nem jó Balabannak. Csirics szerez labdát. Budimir triplája szép 53-46

3. perc: Csirics hármasa is szinte bentről jön ki. Jereminov! Hármas! 53-42. Nelson egyik büntetője bent 53-43.

2. perc: Pahlmblad 50-42

1. perc: Jereminov triplája után tízzel vezetünk 50-40.

II. negyed (47-40)

10. perc: Jereminov, és a szokásos tripla a világ végéről 45-40. Csirics kosara is belefér még a félidőbe 47-40.

9. perc: Pahlmblad, hibátlan tripla 42-40. Halász zavarba jön, véletlen Csirkének passzol. Ő ugye a pécsi edző, így nem száll be a játékba. A labda a miénk.

8. perc: Balabannal nem tud mit kezdeni a szegedi védekezés 38-35. Budimir megint 38-37. Balaban megint megoldja 40-37. Csirics büntetői bent 42-37.

7. perc: Budimir 36-33. Nelson dobása is bedöcög, Lazics dühöng 36-35.

6. perc: KISS ZSOLT! A negyedik triplája is bent 33-31. És ott az ötödik is! "Kolti, Kolti" - jön a nézőtérről 36-31. A 36 pontunkból Kiss Zsolt és Darko Balaban 15-15-öt vállalt.

5. perc: Budimir kosaraival 28-29, majd 28-31. Kuntics érdekes mozdulattal teszi rá a labdát, de a palánkról behullik 30-31.

4. perc: pécsi kosár után szegedi időkérés 28-27.

3. perc: Horti dobása beszédül 28-25.

2. perc: behullik Kiss Zsolt harmadik hármasa is 28-23. Nem tud dobni a Pécs, lejár a támadóidő, mi jövünk.

1. perc: Molnár András szerez labdát. Kuntics szerez támadólepattanót.

I. negyed (25-23)

10. perc: Balaban, majd Nelson 23-19. Jereminov ül a padon, ő sérült térddel vállalta a meccset. Újabb hazai kosár után 25-19. Harazin 25-21. Molnár Andrásra fújnak faultot. 8:4 a faultarány as hazaiak "javára". Nelson büntetőivel végződik a negyed 25-23.

9. perc: Kiss Zsolt hármasa lejön, de Balabané a lepattanó, aki csinál egy kettő plusz egyet belőle 21-14. Pécsi tripla 21-17.

8. perc: Budimir hármasa lesz "kapufa". Jereminov passzol, Molnár András befejezi 18-12. Pécsi időkérés. Pahlmblad tesz vissza egy lepattanót 18-14.

7. perc: Csirics duplája után ismét mi támadhatunk 16-12.

6. perc: jó a tripla Kiss Zsolttól 14-11. Eladjuk, majd visszaszerezzük a labdát.

5. perc: Balaban közelije után két pécsi kosár 11-11.

4. perc:
Jereminov passzol, Balaban bepöcizi 9-5. Budimir 9-7.

3. perc: Nelson egyik büntetője bent. A ziccere is jó 3-3. Molnár András betörésből 5-3. Csirics passzából Balaban 7-3.

2. perc: Kiss Zsolt triplája jó 3-0.

1. perc: mi kezdtük a meccset.

17.52: - Nemrég egy nagyon izgalmas és nehéz mérkőzést játszottunk a Péccsel, akkor Branko Jereminov hármasa döntött. Most hasonlóan nehéz találkozóra számítok, ellenfelünk egy rendkívül jó csapat, amelynek nagyon tetszik a tudatos játéka. Az utóbbi meccseiken ugyan kikaptak, de biztos, hogy motiváltan lépnek majd pályára ellenünk. Mi roppant nehéz meccset játszottunk az Albával, nyertünk ugyan, de azt mondtam a fiúknak, ennek a sikernek csak akkor lesz igazán nagy értéke, ha a Pécset is meg tudjuk verni itthon - nyilatkozta a találkozóról a bb1.hu-nak Nikola Lazics szegedi edző. Íme, a tréner erről a hármasról beszél:

Nikola Lazics – kedden ünnepelte születésnapját – alakulata remekül kezdte az újabb kört, hiszen a klub történetében először nyert Székesfehérváron (93–90). A Pécs vereséggel kezdte a rájátszást, hazai pályán 85–83-ra kapott ki a Körmendtől.

Kemény csatára számíthatnak a szegediek. Fotó: Kuklis István

A szegedi együttesből többen kisebb sérüléssel bajlódtak, de a mai meccsre rendbe jönnek, így „csak" a hosszú idő óta sérüléssel és betegséggel küszködő Csorvási, Wirth, Vágvölgyi hármas hiányzik majd.
A klub mindent megtesz, hogy népes szurkolótábor előtt szerepeljen a csapat, a mai bajnokit a diákok és a nyugdíjasok ingyen nézhetik meg.
A meccset a Duna World élőben adja, így az egész világon láthatják a meccset, Ausztráliától Brazíliáig.

Méhes Gábor nívódíja

A Magyar Olimpiai Bizottság 2015-ös médiadíjait kilenc, a Nők sportjáért-díjakat négy kategóriában adták át Budapesten, a MOM Kulturális Központ Kupolatermében. Tovább olvasom