2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

Nagy csatában 28-27-re nyert a Pick Szeged

Nem mindennapi csatában, Balogh Zsoltnak 8 másodperccel a vége előtt szerzett góljával, 28-27-re nyert a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Csurgói KK otthonában. A meccs legjobb játékosa Jonas Larholm volt, a svéd légiós 12 gólt szerzett!
Csurgói KK-Pick Szeged 27-28 (14-15)
Férfi kézilabda NB I, Csurgó, Sótonyi László sportcsarnok, 800 néző. Vezeti: Dobrovits, Tájok.
Csurgói KK: Wyszomirski - Aguirrezabalaga 1, Pukhouski 2, Szöllösi 1, Szavics 3,  Lele 7, Nagy M 4. Csere: Herbert, Borsos 2, Pordán, Grebenár, Országh, Oláh 5/4, Gazdag 2.  Vezetőedző: Imre Vilmos.
Pick Szeged: Mikler - Laszica, Ilyés 4, Mindegía, Zubai 1, Blazevic, Vadkerti. Csere: Tatai (kapus), Balogh 7, Larholm 12/8, Källman 1, Prce 2, Vranjes 1, Gidai. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresből: 5/4,  ill. 8/8.

Balogh Zsolt nyilatkotata.

60. perc: Lele, Mikler lábai mellett, 27-27. Herbert 2 perc. Prcét rántotta le. Időt kér a Szeged 18 másodperc van hátra. Balogh!!!! 27-28. Időntúli szabaddobás a hazaiknak. Lele. Blokk! Nyer a Szeged!

59. perc: Borsos döngöli a talajba Zubait, csak szabad. Balog, a pipába, 26-27.

58. perc: Lele, szerencsére fölé.

57. perc: Pukhouski, 26-25. Larholm, remek, 26-26.

56. perc: Balogh telibe találja a kapust.

55. perc: Lele, 25-25. Iődt kér a Pick Szeged.

54. perc: Lele, 24-25. Eladja a labdát a Pick.

53. perc: Iődt kér a CSKK.

52. perc: Prce hetest harcolt ki. Borsonak járt volna a 2 perc. De nem járt. Larholm!!!! 11. gólja, 23-25.

51. perc: Balogh-bomba, 23-24. Labdát szerzett a Pick.

50. perc: Labdát szerzett a Pick. Vadkerti. Ismét hol a hetes?

48. perc: Oláh, megpattan, 23-22. Ilyés, véd a kapus, Vadkerti visszaszerzi. Larholm, 23-23.

47. perc:  Az első Källman-gól, 22-22. Szegedi blokk, hazai időkérés.

46. perc: Larholm, zunder, 21-21. Szöllösi, 22-21.

45. perc: Aguirrezabalaga mellé, visszafúják. Szavics, fölé. Zubai hetest harcol ki. Hol a két perc?

44. perc: Zubait könyökli le Borsos. Semmi. Ilyés közben mellé.

43. perc: Mikler véd. Marad a hazaiaknál a labda. Labdát szerzett a Szeged.

42. perc: Ilyés, kettős hátrányban, beállóból, 21-20.

41. perc: Larholm mellé lő. Tájok???? Hetest ad, belemenés volt, majd Tati 2 perc. Oláh,Mikler rajta volt, 21-19.

40. perc: Hazai hetes+Balogh 2 perc. Oláh, 20-19.

39. perc: Larholm hetest harcol ki. 100. gólja a bajnokságban! 19-19.

38. perc: Tatai véd. Bekeményített a hazai csapat.

37. perc: Källman jobbszélsőként, véd a kapus.

36. perc: Ilyés lő, a hazai kapus véd. Hazai hetes. Oláh, 19-18.

35. perc:
Nagy, Tatai mellett, 18-18.

34. perc: Aguirrezabalaga felutsából, 17-17. Ilyés, Herbertet veri meg, 17-18.

33. perc: Balogh eladja. Balogh 2 perc. Nagy eljátszotta a nagy halált.

32. perc:
Larholm, szép, 15-17. Borsos, 16-17. Majd Borsos 2 perc. Larholmot lökte fel.

31. perc: A Pick kezdi a 2. félidőt. Balogh Zsolt, 14-16. Borsos lő, 15-16.

Félidő.

30. perc: Gazdag a szélről, 14-14. Larholm hetesből, 14-15. Ez a félidő.

29. perc: Larholm, a kapus lábai között, 13-14. Vadkerti 2 perc. Ilyen volt már a másik oldalt is.

28. perc: Időt kér a Csurgó. Szavics, 13-13.

27. perc: Prce ismét villan, 12-13.

26. perc: Oláh, fejre, nem szép, 11-11. Prce, 11-12. Gazdag 12-12.

25. perc: Hazai hetes, Blazevic 2 perc.

24. perc: Larholm nagy labda, Vranjes, 10-11.

23. perc: Grebenár,  Mikler tolja ki.

22. perc: Vranjes hetest harcol ki. Larholm, 10-10.

21. perc: Labdát szerzett a Pick. Blazevic ziccert ront. Hazai hetes. Lele fölé.

20. perc:
Larholm, Wyszomirski véd. Larholm visszaszerzi a labdát. Pastor mester időt kér. Vranjes gól, nem adják meg, hetest ért volna... Balogh fölé. Amilyen jól kezdte a meccset, most gyenge.

19. perc: Larholm is belemegy. Ezt eddig megesszük. Mikler bravúros védés.

18. perc: Larholm, a lengyel kapus véd. Lele talpról, 10-9.

17. perc: Szavics sokkal fölé.

16. perc: Mikler lábbal. Balogh belemegy. Tényleg!

15. perc: Ilyés-bomba, 9-8. Mindegía labdát szerzett, ziccer, Borsos feldönti. Hetes+2 perc a hazai védőnek. Larholm. 9-9. Källman bent.

14. perc: Balogh hiába lő gólt, szabálytalan. Pukhouski talpról, 9-7.

13. perc: Mindegía nagy átafdás, Zubai, 7-7. Nagy, 8-7.

12. perc: Balogh labdát szerzett, Mindegía ziccer ront. Szavics, Miklerről pattan be, 7-6.

11. perc: Szavics a pipába, 6-6. Mindegía eladja.

10. perc: Mikler. Balogh hetest harcol ki. Larholm, okosan, 5-6.

9. perc: Balogh Zsolt repül, 5-5.

8. perc: Ilyés hetest harcol ki. Larholm, 4-4. Nagy a védők mögfött befut, 5-4.

7. perc: Lele, Mikler lábai között, 4-3. Ilyés, Wyszomirski véd. Laszica labdát szerzett.

6. perc: Balogh, a hazai kapus véd. Mikler is, de marad a hazaiaknál.

5. perc:
Mikler véd, Nagy a kipattanót összeszedi, 3-3.

4. perc: Mikler véd. Balog lő, sánc, de marad a Picknél.  Laszica kezéből kiesik a labda.

3. perc: Balogh talpról, 2-3.

2. perc: Balogh Zsolt villan, 1-2. Lele betörésből, 2-2.

1. perc: A Csurgó kezd. Vadkerti szerzett labdát, Ilyés, 0-1. Lele válaszol.

17.59: A bemutatás zajlik.

17.52: Azért nincs könnyű dolga egy tudósítónak a meccsen. Wyszomirski, Pukhouski, Aguirrezabalaga és Källman nevének leírása nem megy olyan gyorsan. Reméljük a szegedi svéd fiúét olvashatjuk majd a legtöbbször!

17.46: Fekete György klubmenedzser jó hírekről számolt be. Roberto Parrondo jól van. Ma kivették a csövet a vállából, ha minden jól alakul, akkor pénteken hazajöhet Gyuláról.

17.44: Hazai oldalon az irányító Vadkerti Gábriel sérült, ő nem játszik. Ismerősök a CSKK-ban, Herbert Gábor, Lele Ákos és Oláh Gábor éveket játszott a Pickben.

17.42: Lassan megtelik az idősebb Sótonyi Lászlóról elneveztt csarnok. A Csurgó holnap reggel már elindul Spanyolországba, ahol szombaton a León otthonában EHF-kuap-meccset játszik.

17.40: A fiatalok közül Fekete, Gidai és Hegedüs került be a keretbe. Ott van természetesen az új fiú, Jonas Källman, a svéd balszélső első ,magyar bajnokijára készül.

17.34: Már mindkét csapat melegít. Ancsin Gábor térde még nincs rendben, így nem játszik.

17.30: A juniorok remek játékkal nyertek, 32-25-re diadalmaskodtak.

16.15: A Pick nagy csapata 7.30-kor indult Szegedről. Nagykanizsa mellett ebédelt Juan Carlos Pastor csapata, majd egy rövid pihenőt tartott. Parrondo, Kekezovics sérülés miatt nem játszik.

16.10: Üdvözlünk mindenkit Csurgóról, az utánpótláscsapatok már a pályán. Rosszul indult a nap, az ifik meccsén a hazai Csurgói KK 42-35-re nyert. Jelenleg a juniorok a pályán, itt a CSKK a 8. percben 5-3-ra vezet a Pick ellen.

Múlt héten a 202 centiméteres Nikola Prce, hétfőn pedig a két méter magas Jonas Källman szerződtetését jelentette be a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Mindkét játékos stabil tagjává válhat az együttes védekezésének, velük még magasabb lett az Ilyés Ferenc és Alen Blazevic irányította védőfal. Arra voltunk kíváncsiak, hogy egy kapus számára milyen változásokat jelent két új ember beépítése.

– Az első benyomásaim pozitívak, kiváló képességű játékosokkal erősödtünk. Nikola egy hete edz velünk, Jonas pedig csak hétfőn mozgott a csapattal, így egyértelmű, hogy kell még idő, mire teljesen beilleszkednek a mesterünk által kitalált, cseppet sem könnyű védekezésbe. Ebben azonban mindenki segít nekik, így nem lesz gond – árulta el Tatai Péter, a szegediek válogatott kapusa.

Tatai Péter jól megérti magát Ilyés Ferenccel a védelemben, de ha kell, felemeli a hangját. Fotó: Schmidt Andrea

Alaphelyzetben Ilyés és a horvát Blazevic alkotja a Pick belső védőpárosát, ám mivel a bosnyák és a svéd új szerzemény is tud hármas védőt játszani, bővültek Juan Carlos Pastor variációs lehetőségei.

A világ legjobb zavarója

Jonas Källman, a Pick Szeged friss igazolása ma mutatkozik be új csapatában. A két méter magas kézilabdásról remek véleménnyel van Juan Carlos Pastor, a csapat vezetőedzője is.

– Jonas komplett játékos, több poszton tud védekezni. Magas szélsővel erősödtünk, aki zavaróposzton a világ legjobbja, Vadkertihez hasonlóan a védelemben sokat tud majd segíteni. Szélsőként 3-as védőt is tud játszani, erre kevesen képesek a világon – mondta Pastor.

– Általában fix hatossal védekezünk, de természetesen ez változik a meccseken. A társaim tudják, hogy melyik poszton mi a feladatuk, így a kapuban állva nekem sem jelent túl nagy változást, ha cserélődik egy ember a falban, hiszen a szisztéma ugyanaz marad – fogalmazott Tatai.

A Pick szerdán 18 órától bajnoki rangadót játszik, a listavezető a harmadik helyen álló Csurgó otthonában szerepel. A PLER ellen bemutatkozó Prce mellett Källman is játékra jelentkezik, emellett a felszakadt könyöke miatt meccseket kihagyó Vladimir Vranjes is visszatér a beállóposztra. Nem lesz ott viszont Roberto Parrondo, akinek a vállát kedden operálták meg Gyulán, kihagyja a meccset Kekezovics Marinko is, Ancsin Gábor pályára lépése pedig kérdéses.

– A balatonfüredi kupameccsen még ijesztő volt a kispadra nézni, hiszen nagyon szűk kerettel utaztunk, most azért már sokkal jobb a helyzet. A PLER ellen sikerült gyorsan eldöntenünk a bajnokit, köszönhetően a jó védekezésnek, valami hasonlóra készülünk Csurgón is. Ha ugyanúgy játszunk, mint szombaton, akkor hozzuk azt, amit a szurkolók várnak tőlünk – tette hozzá a kapus.

1. Pick Szeged 18 18 0 0 589–395 36
2. Veszprém 18 17 0 1 640–395 34
3. Csurgó 19 15 2 2 555–464 32
4. Gyöngyös 19 11 4 4 521–517 26
5. Tatabánya 18 11 3 4 462–420 25
6. Balatonfüred 19 10 3 6 515–475 23
7. Cegléd 18 6 0 12 430–520 12
8. Orosháza 19 4 4 11 455–525 12