2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

NB II: Ez az igazi Makó FC!

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának hatodik fordulójában a Makó 3–2-re legyőzte a Szolnokot.
Rakonczai bal lábas lövése, majd Bány lapos beadása, végül Tóth M. közeli pörgetése – ilyen mozgalmas hat perccel kezdődött a találkozó. És a folytatásban sem unatkoztak a makói szurkolók. Élvezték a hazai csapat harcos, odaadó, fegyelmezett és gólerős futballját. Az előző heti, hajdúböszörményi találkozóhoz képest hatalmas fordulat következett be a makói labdarúgók játékában. Az akkor hiányzó kellő agresszivitás ezúttal megvolt, nem is igen tudott kibontakozni a már a pálya közepén keményen labdát szerezni akaró Makó ellen a bajnokesélyes Szolnok.

Ami pedig különösen meglepő volt, hogy a magas, jó felépítésű szolnoki labdarúgók ellen rengeteg fejes párharcot nyertek meg az alacsonyabb átlagmagasságú hazaiak. Szegény Kövesfalvi még be sem melegedhetett, máris mögé került a labda. Az agyrázkódást szenvedett Farkas B. helyett – mentő vitte a helyi kórházba – beállt kapus persze nem tehetett Ngalle második, a Makó harmadik góljáról, amelyet a Eurosporton hetekig ismételnének. A rutinos Szolnok aztán rögtön kihasználta az első, makói védekezési hibát. Hiába az előny, védő helyett csatár érkezett a Makóba, így Maróti visszább lépett, Csák maradt a támadó, Puskás pedig a bal oldali védő. A szurkolók fejében már az ünnepléshez járó pálinka is ott járt, ám ekkor még korai volt az öröm, Kovrig hatalmas góllal hozta fel csapatát. Ám a fáradó, de továbbra is lelkes hazaiak kihúzták, azaz legyőzték a bajnokesélyest.

Szolnoki vereség Makón. Fotók: Schmidt Andrea

Makó–Szolnok 3–2 (2–0)

Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 6. forduló. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 600 néző. Vezette: Iványi (Albert, Medovarszki).

Makó: Czirbus 6,5 – Rakonczai 6, Szamosszegi 6,5, Tóth I. 6,5, Bakos 5,5 – Varga R. 6, Magyar 6,5, Puskás 6 – Bány 6, Ngalle 7,5 – Maróti 6. Edző: Kolozsvári János.

Szolnok: Farkas B. – Mile, Hegedűs, Balogh P., Pető Z. – Ulvicki, Hevesi-Tóth – Belényesi, Kovrig,, Csehi – Tóth M. Edző: Vágó Attila.
Gólszerzők: Ngalle a 23. és a 48., Tóth I. a 37., Tóth M. az 55., Kovrig a 76. percben.

15. Baktalórántháza 5 0 2 3 3 – 11 2

Csere: Farkas B. helyett Kövesfalvi, Ulvicki h. Kotula, mindkettő a szünetben, Bakos h. Csák a 62., Belényesi h. Kormos a 70., Ngalle h. Csamangó a 80., Bány h. Nagy A. a 88. percben.

Sárga lap: Ulvicki a 29., Hevesi-Tóth az 52., Hegedűs a 61., Varga R a 86., Kovrig a 90., Mile a 91. percben.

Góltörténet

23. perc:
Balogh P. fejelte az égbe a labdát, amelyet Ngalle a jobb oldali ötös sarkán átvett, egy lövőcsellel elküdte védőjét, majd ballal az újabb, becsúszó védő lába között „visszahúzta" a rövidbe a játékszert, 1–0.

37. perc:
Bány jobb oldalali szögletére Maróti érkezett a röviden, a kapufára fejelt, a kipattanót pedig Tóth I. közelről bólintotta a kapuba, 2–0.

48. perc:
Ngalle cselezett a 16-os vonalán, nem tudták szerelni, a kameruni légiós pedig középről, ballal a kapu jobb oldalába lőtt, 3–0.

55. perc:
Tóth M. kapta középen a védők mögött bántóan egyedül a labdát, megfordult. és ballal a bal alsóba lőtt, 3–1.

76. perc: Kotula gurította vissza a labdát Kovrig elé a 16-os vonalára, középre, a középpályás pedig ballal a jobb felsőbe tüzelt, 3–2.

• 1. turulvedo 2009. szeptember 14. 06:35
    „1 nagy pofon a szolnokinak,hadd szokja :P”