2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

NB II: magabiztos makói győzelem a Kazincbarcika ellen

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 16. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a Makó FC 5–1-re verte a Kazincbarcikát.
Makó FC-Kazincbarcika 5-1 (2-0)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 16. forduló. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 400 néző. Vezette: Pánczél.

Makó (lapunk osztályzatai 1-től 10-ig): Halász 6 - Podonyi 6, Magyar Gy. 6, Kónya D. 6, Krucsó 5 - Retek 7, Fülöp T. 6, Nagy A. 6, Puskás 7 - Schreiber 8, Varga R. 6. Edző: Kolozsvári János.

Kazincbarcika: Hamar - Nagy P., Nyilasovits, Mező, Mészáros - Müller, Borbély, Fehér B., Kovács Sz. - Binder, Lipusz. Edző: Orlóczki Tibor.
Gólszerzők: Nagy A. a 25. Schreiber a 30. és a 47., Varga R. az 59., Lipusz a 74., Faragó B. a 76. percben.

Kiállítva: Nagy P. a 84. percben.

Csere:
Nyilasovits helyett Orlóczki K. a 35., Mészáros h. Tátrai az 59., Schreiber h. Faragó B. a 61., Kovács Sz. h. Badalik a 62., Krucsó h. Szalai Á. a 69., Varga R. h. Csamangó a 71. percben.

A makói kezdő egy helyen változott a Hajdúböszörményben győzteshez képest: az egyik védő, Béres helyén bemutatkozott a Nagyatádról igazolt, szegedi származású 21 éves Kónya Dániel – testvére, Kónya Zsófia gyorskorcsolyázó –, aki az első tavaszi mérkőzést sárga lapok miatt hagyta ki.

A hazaiak a játék minden elemében felülmúlták ellenfelüket, amely ugyan a télen alaposan meggyengült, de az előző játéknapon a Vác ellen például döntetlent (2–2) ért el. A Makó végig uralta a találkozót, Retek, Schreiber és Puskás vezetésével pedig remek támadójátékot mutatott be. Kolozsvári János tanítványain egyáltalán nem látszott, hogy néhány nappal korábban fontos mérkőzésen szerepeltek és nyertek a Hajdúságban, bár azért a második félidőben jól jöttek a frissítő cserék. A hajrát a vendég védő, Nagy P. kiállítása és egy újabb fiatal, a 19 éves Szalai Áron bemutatkozása tette emlékezetessé. A Makó két találkozón hat pontot szerzett, ezzel hatalmasat javított a pozícióján, és már hatodik a tabellán.

Kolozsvári János: – Ilyen rajtról álmodtam: két meccsen hat pontot szereztünk. Tudom azonban, hogy még nehéz mérkőzések várnak ránk.

Magabiztos győzelem – már a hatodik az MFC együttese. Fotó: DM/DV
Magabiztos győzelem – már a hatodik az MFC együttese.
Fotó archív: DM/DV

Góltörténet

25. perc: Puskás szabadrúgását Varga R. fejelte a 11-es pontnál, a berobbanó Nagy A. pedig négy méterről lőtte a labdát a hálóba, 1–0.

30. perc:
Retek elment a jobb oldalon, egy csel után indította Schreibert, aki egy megnyert párharc után lőtt a kapuba, 2–0.

47. perc:
Retek jobb oldali, élesen középre lőtt labdáját Schreiber fejelte a hálóba, 3–0.

59. perc:
Puskás alapvonalig cselezte magát több emberen át, centerezett, Retek fejelt, a kapu felé tartó labdát Varga R. talpalta a kapuba, 4–0.

74. perc:
Lipusz jobb oldalról ballal passzolt a kapuba, 4–1.

76. perc:
Puskás indította Faragót, a védő alászaladt a labdának, így a cserecsatár egyedül vezette kapura, kicselezte a kapust, és úgy helyezett a hálóba, 5–1.

Második félidei henger: Pick Szeged-Mezőkövesd 34-24

A második félidőben remekül játszva győzte le a Mezőkövesdet a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata.… Tovább olvasom